ATMINTIS, PAGARBA KOVOTOJAMS UŽ LAISVĘ

0
20
1

Šias metais Laisvės gynėjų diena ypatinga. Nuo tų tragiškų dienų prabėgo trys dešimtmečiai. Tada prie televizijos bokšto ir Parlamento buvo apginta Lietuvos laisvė. 

Dėl sudėtingos epidemiologinės situacijos 2021 metų Sausio 13-osios renginiai Zarasuose neįvyko. Tačiau Laisvės gynėjai nebuvo pamiršti. Jie buvo  pagerbti praėjusį pirmadienį. Prie Apžvalgos rato įvyko Laisvės gynėjų dienos renginys, į kurį susirinko zarasiškai, jų svečiai. Kartu buvo prisiminta ir paminėta ir  Juodojo kaspino diena, nulėmusi mūsų šalies tragišką likimą.
 
Minėjimo dalyviai pagerbė visus kritusius už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę. 
 
Zarasų krašto muziejaus direktorė Ilona Vaitkevičienė susirinkusiems zarasiškiams priminė netolimos istorijos puslapius, sakė, kad šiame renginyje minime Laisvės gynėjų dieną ir pagerbiame žuvusiuosius 1991 metų sausį per sovietų kariuomenės veiksmus Vilniuje. Sovietai tuomet karine jėga mėgino nuversti teisėtą Lietuvos valdžią, 1990-ųjų kovo 11 dieną paskelbusią šalies Nepriklausomybę. 
 
Meras Nikolajus Gusevas pabrėžė, kad šių tragiškų dienų privalome niekada nepamiršti. Turime tą atmintį perduoti ir jaunesniajai kartai, nes ji apie įvykius žino tik iš istorijos vadovėlių, dar gyvų liudytojų pasakojimų. Nikolajus Gusevas dėkojo laisvės kovotojams už ryžtą, drąsą ir iškovotą laisvę, džiaugėsi, kad daug zarasiškių tomis lemtingomis dienomis narsiai gynė savo Tėvynės laisvę ir jiems esame labai dėkingi. Būtina, sakė meras, pagarbos, meilės ir atminties aukurą kovotojams už Lietuvos laisvę uždegti kiekvieno mūsų krašto žmogaus širdyje.
 
Minėjime kalbėjo Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius. Tragiškus tų dienų įvykius ir dalyvius, jų ryžtą apginti Tėvynės laisvę prisiminė Zarasų krašto garbės pilietis Petras Ramanauskas. 
Meras Nikolajus Gusevas ir mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius grupei zarasiškių įteikė padėkas už ryžtingumą, drąsą ir pasiaukojimą ginat Lietuvos nepriklausomybę. 
 
Minėjimo dalyvius sveikino ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų Zarasų skyriaus pirmininkė Vaida Lazdauskienė. Ji aktyviausiems laisvės kovotojams įteikė Lietuvos Respublikos Seimo padėkos raštus. 
Skambėjo savanorių salvės už Lietuvą, Lietuvos žmones ir kritusiuosius už šalies laisvę ir nepriklausomybę. Kritusiųjų atminimui degė ir laisvės aukuro ugnis. 
 
Laisvės kovotojams tą dieną buvo skirta ne tik daug padėkos žodžių, bet įteiktos gėlės, bei atminimo dovanėlės. 
 
Rajono Savivaldybės informacija 
 
Nuotraukose – atminties ir pagarbos kovotojams renginio akimirkos. 
 
Petro Ivanovo nuotraukos 

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite