ATSAKOMOJI NUOMONĖ Į REALYBĖS NEATITINKANČIĄ INFORMACIJĄ, KURI BUVO PASKELBTA NAUJIENŲ PORTALE WWW.LRT.LT

0
27
antalieptė

2023 m. balandžio 3 d. naujienų portalas www.lrt.lt publikavo straipsnį, kuriame pateikta klaidinanti ir realybės neatitinkanti informacija – „Įmonės vadovas: gedimas hidroelektrinėje nefiksuotas, savivaldybė netinkamai interpretavo procesą“. Straipsnyje pateikiama melaginga įmonės „Hidrogreen“ vadovo informacija apie situaciją Antalieptės hidroelektrinėje. Teigiama, kad joks gedimas hidroelektrinėje nebuvo fiksuotas ir savivaldybė netinkamai interpretavo procesą.

2023 m. kovo 30 d. vyko Zarasų rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro pasitarimas, kuriame dalyvavo ir UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas Ramūnas Mykolaitis. Pasitarimo metu jis teigė (kalba nebus redaguota): „Šiuo metu, vykstant komisijos posėdžiui, Antalieptės HE NPL 144,08 m., šiuo metu vieno generatoriaus dėl gedimo negalima paleisti darbui (suveikia diferencinė apsauga), todėl šiuo metu dirbantys yra 2 didieji generatoriai ir vienas gamtosauginis generatorius. NPL nustatomas ir perduodamas į Lietuvos Hidroenergetikų asociaciją pagal vandens lygio daviklių duomenis. Šiuo metu yra vykdomi Hidroelektrinės vieno generatoriaus remonto darbai, iki kada bus paleistas ir suremontuotas generatorius darbui, negaliu tiksliai pasakyti“. „Antalieptės hidroelektrinėje yra dirbantys du operatyviniai darbuotojai, kurie nebūna pastoviai Antalieptės hidroelektrinės objekte. Jie nevykdo pastovios darbo kontrolės ir neatlieka generatorių ir turbinų nepertraukiamo darbo stebėjimo, esant gedimams gauna pranešimus į mobiliuosius telefonus, bet niekam nepraneša siekiant atlikti gedimų šalinimą“, – pasitarimo metu teigė Ramūnas Mykolaitis.

2023 m. balandžio 5 d. gavau tarnybinį pranešimą iš Zarasų rajono savivaldybės administracijos Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausiosios specialistės Aušros Dilienės dėl Antalieptės hidroelektrinės generatoriaus gedimo. Pranešime buvo pateikta komisijos narių, kurie dalyvavo pasitarime, informacija.

1. Vitalijus Ščerbakovas, Savivaldybės administracijos Dokumentų valdymo skyriaus Kompiuterių sistemų administratorius: „Dalyvavęs UAB „Hidrogreen“ atstovas aiškiai išdėstė faktą, kad hidroelektrinėje yra sugedęs pirmos turbinos generatorius. Atstovas sakė, kad gedimas tvarkomas, tačiau paklaustas apie darbų baigimą, negalėjo nuodyti tikslaus laiko.“„ Atstovas atsisakė generatoriaus gedimą traktuoti, kaip elektrinės gedimą, tačiau patvirtino, kad per pirmąją turbiną vanduo neteka. Jis taip pat pripažino, kad savaitgalį elektrinė kurį laiką iš viso neveikė.“

2. Alina Sklinsmontienė , Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja: „Posėdžio metu dėl Antalieptės AE darbo aptarimo Ramūnas Mykolaitis, UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas, informavo apie generatoriaus gedimą.“

3. Aušra Dilienė, Savivaldybės Civilinės saugos ir mobilizacijos vyriausioji specialistė: „Posėdžio metu UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovo Ramūno Mykolaičio paklausiau, ar yra šiuo metu gedimas Antalieptės HE. R. Mykolaitis pateikė informaciją, kad posėdžio metu yra gedimas Antalieptės HE vieno generatoriaus. R. Mykolaitis informavo, kad 2023 m. kovo 30 d. Antalieptės HE NPL yra 144,08 m bei pateikė informaciją, kad Antalieptės HE generatoriai 2023–03–29 d. naktį nedirbo.“

4. Gediminas Gaidamavičius, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas patvirtina, kad posėdžio metu, R. Mykolaitis pateikė informaciją, kad 2023 m. kovo 30 d. 10.00 val. Antalieptės HE NPL yra 144,08 m ir yra gedimas Antalieptės HE vieno generatoriaus.

5. Arūnas Daunoravičius, PAGT prie VRM PPGT Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnysis inspektorius, patvirtina, kad UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas Ramūnas Mykolaitis pateikė informaciją, kad 2023 m. kovo 30 d. Antalieptės HE yra vieno generatoriaus gedimas.

Tuo tarpu straipsnyje rašoma: „Visi hidroelektrinės generatoriai veikia patikimai, o tvenkinys eksploatuojamas nepažeidžiant Antalieptės HE tvenkinio taisyklėse nustatytų reikalavimų“, – nurodė įmonės vadovas.“ Tai yra visiškas melas, nes pats UAB „Hidrogreen“ gamybos vadovas Ramūnas Mykolaitis pasitarimo metu kalbėjo apie generatoriaus gedimą ir visi pasitarimo nariai tai patvirtino.

Taip pat kyla klausimas, kodėl šio straipsnio autorius Augustinas Stankevičius pateikia tik „Hidrogreen“ nuomonę? Kodėl nebuvo išklausoma Zarasų rajono savivaldybės administracijos pozicija apie susidariusią situaciją Antalieptės hidroelektrinėje? Lietuvos žurnalistų ir leidėjų etikos kodekso 6 straipsnis nurodo žurnalistui kritiškai vertinti savo informacijos šaltinius, atidžiai ir rūpestingai tikrinti faktus, remtis keliais šaltiniais. Tačiau straipsnyje buvo remiamasi tik vienu šaltiniu – UAB „Hidrogreen“ vadovo nuomone ir galima teigti, kad pateikta informacija tikrai nebuvo patikrinta. Kodėl visuomeninis transliuotojas LRT dalinasi straipsniais, kuriuose pateikta informacija nėra patikrinta ir yra klaidinga? Taip yra klaidinama ir kiršinama visuomenė bei gadinama Zarasų rajono savivaldybės administracijos specialistų reputacija. Nes šiame straipsnyje Administracijos darbuotojai yra pateikti, kaip nesugebantys teisingai interpretuoti situacijos. Liūdna, kad turime tokia neprofesionalią žiniasklaidą, kuri tik sugeba skaldyti mūsų visuomenę.

Raginame LRT pateikti tikslią informaciją, išklausant abiejų pusių poziciją

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite