AVILIŲ KAIMO ŠVENTĖ

0
198

Jau tradicija tapo Imbrado seniūnijos  šventę švęsti vienais metais Imbrade, kitais metais Aviliuose. Šiemet Imbrado seniūnijos šventė vyko rugsėjo 16 d. Aviliuose.  Šventėme dvi  gražias progas, tai mūsų Avilių kaimo bendruomenės 20 metų ir pasveikinome naują bendruomenės pirmininką.  Avilių kaimo bendruomenė įkurta 2003 metai. Tikrai labai daug nuveikta per tuos 20 metų.

Nuoširdus  ačiū buvusiam bendruomenės pirmininkui Donatui Ragėnui. 2023 m. rugpjūčio 12 d., Avilių kaimo bendruomenės susirinkimo metu, buvo išrinktas naujas pirmininkas – Vidas Slapšinskas.  Bendruomenės pirmininkui įteiktas  simbolinis bendruomenės vairas, kad lengvai ir be jokių sunkumų vairuotųsi visi bendruomenės rūpesčiai, džiaugsmai ir tolimesni užsibrėžti tikslai. Tikimės, kad tai taps tradicija perduoti vairą vis kitam būsimam pirmininkui.

 DSC4132 resize
 DSC4209 resize

Mūsų šventė prasidėjo jau nuo pat ankstyvos 7 valandos ryto. Tai žvejyba pas Darių Ščervinską prie jo tvenkinio. Nuo 10 valandos  vyko tinklinio varžybos prie Avilio ežero paplūdimio.  Nuo 15 valandos Avilių kultūros skyriaus stadione iki koncerto pradžios vyko tritaškių ir smiginio metimo varžybos. Visa  diena nuo ankstaus ryto iki vakaro buvo skirta sportui.

17 valandą kultūros namų kiemelyje prasidėjo įvairios pramogos vaikams: batutai, cukraus vata ir spragėsiais, piešimais ant veidukų, edukacija su akvareliniais dažais, virtualios realybės akiniai autobuse „Kultūra ant ratų“. Kiemelyje prie kultūros skyriaus vyko paroda – edukacija „Keramikos stiklo mozaikų dirbtuvėlėmis“. Šventės metu visus susirinkusius svečius ir visą bendruomenę Antazavės medžiotojų būrelis vaišino žuvienę, Ona Vidrickienė gilių kava, o moterų klubas „Pabukime drauge“ savo saldžiais iškeptais pyragais ir sūriais. Ir kitos kaimo moterys savo pyragais prisidėjo prie bendro vaišių stalo. Danguolė Mikšienė iškepė du labai gražius ir skanius tortus. Ištikimiausias rėmėjas Jonas Vasalauskas šventę parėmė saldainiais, kuriuos Audrius Vidrickas išmetė skraidydamas parasparniu. Darius Viliūnas prisidėjo prie vaikams skirtų pramogų batutų.  Urtė Raginytė ir Zarasų atviro jaunimo centro savanorės vaikams paišė pasirinktus personažus ant veiduku.

 DSC4220 resize
 DSC4287 resize

Įteiktos padėkos: Dariui Ščevinskui už paramą organizuojat žvejų varžybas. Rokui Jankauskui už sporto varžybų organizavimą. Onutei Vidrickienei už paramą organizuojant seniūnijos šventę. Giedriui Vidrickui už finansinę paramą Avilių kaimo bendruomenei. Kristinai Balluard už parodą ir edukacinę programą. Petrui Rožkovui už vaizdo klipo sukūrimą. Danguolei Mikšienei už šventinius tortus.  Gražinai Buterliavičienei ir Justui Bakučiui  už svarų prisidėjimą organizuojant seniūnijos šventę. Galinai Ruzgienei už kūrybiškas puokštes šventės atlikėjams.

 DSC4875 resize

19 valandą prasidėjo sveikinimai ir šventinis koncertas. Zarasų rajono savivaldybės vicemerė Olga Padolskienė pasveikino bendruomenę su gražiu jubiliejumi ir su Avilių kaimo švente. Avilių klebonas Vytautas Dagelis taip pat prisidėjo prie sveikinimų, ir visus susirinkusius kvietė apsilankyti sekmadienio mišiose. Imbrado seniūnijos seniūnas Vygirdas Žalkauskas labai daug prisidėjo prie šios gražios šventės.   Kultūros centro Suvieko kaimo kapela „Cinkelis“, vadovas Algimantas Trumpa, savo smagiomis dainomis ir polkomis šokdino žiūrovus, Avilių liaudiškos muzikos grupė „Avilija“, vadovė Danutė Alaunienė, ir svečiai iš Anykščių kultūros centro Leliūnų skyriaus  mišrus vokalinis ansamblis „Leliuna“, vadovė Irena Kuliavienė, dovanojo susirinkusiems smagias rudeniškas dainas.  21 val. šventę vainikavo atlikėjo Mindaugo Mickevičiaus – Lietuvos dainininko, muzikinio projekto „Kelio į žvaigždes“ pirmojo sezono dalyvio, sceniniu vardu Mino koncertas, kurio pasiklausyti atvyko jo gerbėjai iš viso Zarasų rajono.

 DSC5024 resize
 DSC5067 resize
 DSC5736 resize

Rugsėjo 17 d. 12 val. Avilių Šv. Kryžiaus Išaukštinimo bažnyčioje vyko Šv. Kryžiaus Išaukštinimo atlaidai. Buvo  aukojamos mišios už Avilių kaimo parapiją.

Kultūrinių renginių organizatorė Aviliuose Ligita Čerkova

Eriko Černovo nuotraukos

Daugiau nuotraukų čia

Zarasų kultūros centro informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite