BALANDŽIO 22 D. KVIEČIAME Į EKSKURSIJĄ PO UKMERGĖS KRAŠTĄ!

0
20
poukmer

Balandžio 22 d., 8 val. nuo Zarasų rajono savivaldybės išvykstame į Ukmergę. Čia su vietiniu gidu pasivaikščiosim istoriniais ir dabartiniais takais, užlipsime į piliakalnį, nuo kurio prasidėjo miesto istorija, sužinosime, kur buvo silkių kelias, išgirsime, ką burkuoja Ukmergės balandžiai, sukurti įvairių menininkų.

Aplankysime Vaitkuškio dvarą. Jis pradėtas formuoti 16 a. ir turėjo daugybę šeimininkų. 1862 m. perstatytas į neogotikinį stilių. Jame buvo gausu italų, lenkų, paties šeimininko S.F. Kosakovskio paveikslų, meno galerija, 12 tūkst. tomų biblioteka. Prasidėjus Pirmajam pasauliniam karui, vertingi daiktai buvo išvežti į Rusiją ir ten dingo. 1941 m. naciai dvare įkūrė getą žydams. Po karo dvaras, likęs be šeimininkų, sparčiai nyko – teliko tik bokštas ir arklidžių fragmentai. Šiuo metu dvaras vėl turi savininką. Ekskursija po dvaro teritoriją.

Toliau – Taujėnų dvaras. Tai – vienas iš gražiausių dvarų Lietuvoje, minimas jau nuo 16 a. klasicizmo stiliaus rūmai pastatyti 1802 m., išlikę iki šių dienų. Dvaras iki 20 amžiaus vidurio buvo kunigaikščių Radvilų rezidencija. Dabar dvaras – tai kultūrinių renginių, pramogų vieta. Čia papietausime, valgysime smetonišką kugelį.*

Toliau aplankysime A. Smetonos dvarą. Dvaras yra vaizdingoje vietoje, Lėnio ežero pakrantėje. Dvaro istorija prasideda kartu su Prezidento A. Smetonos 60-mečiu. 1934 m., švenčiant Prezidento gimtadienį, buvo nutarta tėviškėje jam padovanoti ūkį. A. Smetona jį pavadino „Užugirio kiemu“. Prie buvusios mokyklos 2019 m. atidengtas bronzinis paminklas Antanui Smetonai (skulpt. Antanas Žukauskas).

Grįždami namo aplankysime Šventupio dvarą, kuris yra kelyje Ukmergė–Utena.

Kelionės kaina – 29 eurai.

Ekskursijos pradžia – 8.00 val. nuo Zarasų rajono savivaldybės administracijos (Sėlių a. 22).

Registruotis kviečiame Zarasų turizmo ir verslo informacijos centre Sėlių a. 22, susimokant grynais arba pavedimu į sąskaitą AB Swedbank LT057300010002614116, mokėjimo paskirtyje nurodant „Į ekskursiją“ ir savo telefono numerį.
Į ją įskaičiuotos gidės paslaugos, transporto išlaidos, ekskursijų po Ukmergę, Taujėnų ir Vaitkuškio dvarus išlaidos.

*Mokami objektai.

Pietūs Taujėnų dvare – 8.30 Eur.

Tel. pasiteirauti: (8 682) 40988.

Informaciją pateikė VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centras

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite