BALKONO HIDROIZOLIACIJA – KAIP VYKSTA VISAS PROCESAS?

0
138

Balkonas yra viena iš tų pastato dalių, kurias nuolat veikia įvairūs klimato veiksniai – lietus, sniegas, temperatūrų svyravimai ir drėgmė. Dėl šių poveikių balkono konstrukcija gali pradėti skilinėti ar net tapti nesaugi. Todėl hidroizoliacija yra esminis procesas, leidžiantis užtikrinti balkono ilgaamžiškumą ir apsaugoti jį nuo drėgmės poveikio. Balkono hidroizoliacija susideda iš šių žingsnių: paruošiamieji darbai, gruntavimas, hidroizoliacija, džiovinimas ir apdaila. Apie šiuos žingsnius toliau ir pakalbėsime.

 

Balkono hidroizoliacija ir paruošiamieji darbai

Hidroizoliacijos procesas prasideda nuo išsamaus balkono būklės įvertinimo. Jei balkone jau pastebimi pažeidimai, pavyzdžiui, plyšiai, nelygumai ar korozijos požymiai, reikia atlikti remontą ir paruošti paviršių. Tinkamai paruoštas paviršius yra pagrindinis veiksnys, užtikrinantis hidroizoliacijos kokybę.

Prieš atliekant hidroizoliacijos darbus, paviršius turi būti kruopščiai išvalytas. Pašalinamos visos dulkės, purvas, betono ar dažų likučiai. Šiame etape gali būti naudojamos specialios cheminės medžiagos, kurios padeda efektyviau pašalinti nešvarumus. Taip pat būtina užtikrinti, kad paviršius būtų sausas – bet koks drėgmės perteklius gali pakenkti hidroizoliacijos sluoksnio sukibimui.

Balkono hidroizoliacija- ar reikia gruntavimo?

Kitas žingsnis – paviršiaus gruntavimas. Gruntas yra esminis hidroizoliacijos proceso komponentas, užtikrinantis geresnį hidroizoliacinės dangos sukibimą su paviršiumi. Priklausomai nuo balkono pagrindo tipo, gali būti naudojami skirtingų tipų gruntai – epoksidiniai, poliuretaniniai ar akriliniai. Svarbu parinkti tinkamą gruntą, kad būtų užtikrinta maksimali hidroizoliacinės medžiagos ilgaamžiškumas.

Gruntas dažniausiai tepamas vienu ar dviem sluoksniais, o po kiekvieno sluoksnio būtina leisti paviršiui pilnai išdžiūti. Džiūvimo laikas gali skirtis priklausomai nuo naudojamo grunto tipo, aplinkos temperatūros ir drėgmės lygio.

Balkono hidroizoliacinės dangos dengimas

Pagrindinis hidroizoliacijos proceso etapas yra hidroizoliacinės dangos uždengimas ant paruošto paviršiaus. Galima rinktis iš kelių hidroizoliacinių medžiagų rūšių: cementinių, bituminių, poliuretaninių ar membraninių dangų. Kiekviena medžiaga turi savo privalumų ir yra tinkama skirtingoms sąlygoms, tad pasirinkimas priklauso nuo balkono paskirties ir konstrukcinių ypatybių.

Hidroizoliacinė danga paprastai dengiama keliais sluoksniais, kad būtų pasiektas optimalus atsparumas drėgmei. Dažniausiai naudojami bent du sluoksniai – pirmas sluoksnis atlieka pagrindinę apsauginę funkciją, o antrasis suteikia papildomą apsaugą ir užtikrina ilgaamžiškumą. Dengiant kiekvieną sluoksnį būtina atidžiai stebėti, kad būtų padengtas visas paviršius, įskaitant kampus ir siūles, kur ir yra pažeidžiamiausia vieta drėgmės prasiskverbimui.

Balkono hidroizoliacija – kiek laiko džiūsta padengti sluoksniai?

Padengus hidroizoliacinę dangą, būtina palaukti, kol kiekvienas sluoksnis visiškai išdžius. Džiovinimo laikas priklauso nuo naudojamos medžiagos ir aplinkos sąlygų, tačiau paprastai jis trunka nuo kelių valandų iki kelių dienų. Kad hidroizoliacijos rezultatas būtų ilgaamžis, šio etapo praleisti negalima, nes drėgmė ar mechaninis poveikis nevisiškai išdžiūvusiam sluoksniui gali sukelti dangos pažeidimus.

Šiuo etapu taip pat atliekamas tarpinių siūlių izoliavimas, kuris yra ypatingai svarbus balkonuose. Siūlės tarp sienos ir grindų, taip pat aplink bet kokias jungtis (pvz., turėklų) turi būti užsandarinamos specialiomis medžiagomis, kad drėgmė neįsiskverbtų į konstrukciją. Paprastai naudojami poliuretaniniai hermetikai arba kitos elastingos medžiagos, kurios išlieka stabilios, nepaisant temperatūrų svyravimų.

Balkono hidroizoliacija – koks paskutinis darbų etapas?

Paskutinis hidroizoliacijos etapas – baigiamoji apdaila. Po to, kai hidroizoliacinė danga yra pilnai išdžiūvusi, galima pereiti prie estetinio balkono apipavidalinimo. Apdailos galimybės yra plačios: galima kloti keramines plyteles, naudoti dekoratyvinius betonus ar specialias grindų dangas, kurios yra pritaikytos lauko sąlygoms.

Pasirenkant apdailą, verta atkreipti dėmesį į medžiagų atsparumą drėgmei, šalčiui ir UV spinduliams, nes tinkamos apdailos pasirinkimas padės ilgiau išlaikyti balkono estetiką ir funkcionalumą. Jei planuojama kloti plyteles, būtina naudoti tam skirtus klijus ir siūlių užpildus, kurie atsparūs šalčiui ir drėgmei.

Balkono hidroizoliacija yra sudėtingas procesas, reikalaujantis kruopštaus paviršiaus paruošimo, teisingo medžiagų pasirinkimo ir atsakingo darbų vykdymo. Tinkamai atlikta hidroizoliacija apsaugo balkoną nuo drėgmės ir klimato poveikio, prailgindama jo tarnavimo laiką ir sumažindama priežiūros kaštus. Tinkamai atlikti darbai užtikrina, kad balkonas tarnaus ilgai, o visas procesas padės išvengti brangiai kainuojančių remonto darbų ateityje.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite