BALSAVIMAS IŠ ANKSTO SAVIVALDYBĖSE BAIGĖSI: SULAUKTA BEVEIK 166 TŪKSTANČIŲ RINKĖJŲ

0
76

Preliminariais VRK duomenimis, iki ketvirtadienio 20 val., rinkėjų aktyvumas pasiekė beveik 7 proc. nuo bendro visų Lietuvoje balsuojančių rinkėjų skaičiaus. 

Rinkimų komisijos dar skuba aptarnauti iki 20 valandos į išankstinio balsavimo vietas atvykusius rinkėjus. Taip pat dar laukiama duomenų iš komisijų, kurie organizavo balsavimą ligoninėse, slaugos ir rūpybos įstaigose, kariniuose vienetuose ir bausmių atlikimo vietose. Todėl galutinis per tris dienas iš anksto balsavusių rinkėjų skaičius dar bus tikslinamas. 

Didžiausią aktyvumą balsuodami tradiciškai rodo Neringos savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravę asmenys. Jau balsavo 22 proc. neringiškių.   

Aktyviai balsuojama ir Birštone, pilietinę valią jau išreiškė 15,4  proc. šios savivaldybės rinkėjų. 

Nedaug atsilieka Ignalinos rajono (12,1 proc.), Palangos miesto (11,8 proc.), Varėnos rajono (11,2 proc.), Kupiškio rajono (11,1 proc.), Lazdijų rajono (10,9 proc.) ir Rietavo (10 proc.)  rinkėjai. 

Link 10 procentų aktyvumo priartėjo Utenos rajono, Rokiškio rajono, Druskininkų, Joniškio, Kazlų Rūdos, Šakių, Molėtų, Zarasų rajonų rinkėjai. 

Aktyviai valstybės vadovo rinkti eina ir sostinės gyventojai. Virš 440 tūkstančių rinkėjų turinčiame Vilniaus mieste rinkėjų aktyvumas pasiekė daugiau kaip 8,8 procento.  

Pasyviausiai kol kas balsuoja Šalčininkų rajono, Kauno rajono, Vilniaus rajono ir Šiaulių rajono rinkėjai. Šių savivaldybių rinkėjų aktyvumas dar nesiekia 4 proc. 

Balsavimas iš anksto baigėsi 

Gegužės 24-25 dienomis rinkimų komisijos lankys rinkėjus namuose. Balsuoti namuose gali neįgalieji, neįgaliuosius namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės bei rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų. 

Iš viso balsavimo namuose teisę turi beveik 600 tūkst. rinkėjų. 99 tūkst. iš jų išreiškė pageidavimą balsuoti namuose. 

Gegužės 26 d. (sekmadienis) yra  pagrindinė Respublikos Prezidento rinkimų pakartotinio balsavimo diena, kai tikimasi sulaukti didžiausio balsuojančių rinkėjų skaičiaus. 

Rinkimų apylinkės duris atvers 7 valandą ryto ir dirbs iki 20 valandos vakaro. 

Rinkimų sekmadienį balsuoti Respublikos Prezidento rinkimuose ir referendume bus galima bet kurioje rinkimų apylinkėje, iš viso – 1895 vietose visoje Lietuvoje.

Rinkimų apylinkių sąrašas>>

VRK primena, kad rinkėjams einant balsuoti reikia pasiimti tik asmens dokumentą. 

Balsavimas užsienyje esančiose Lietuvos diplomatinėse atstovybėse organizuojamas kiekvienos atstovybės nustatytu laiku. Dėl tikslių balsavimo valandų rinkėjų prašoma teirautis toje ambasadoje ar konsulate, kur jie pageidauja atvykti balsuoti. 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite