BE PRIEŽIŪROS PALIKTAS VEIKIANTIS BUITINIS ELEKTROS PRIETAISAS – GRĖSMĖ JŪSŲ NAMAMS

0
13
1742 d40af103447272fc0907fb1ccc28a94b

Šiemet dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų šalyje kilo 339 gaisrai, jų metu žuvo 3 žmonės, 15 buvo traumuota. Dažniausios tokių gaisrų priežastys – netvarkinga elektros instaliacija, nusidėvėjusios buitinių elektros prietaisų detalės ir neatsargus žmogaus elgesys. Dažniausiai dega šaldytuvai, skalbimo mašinos, televizoriai, viryklės, gartraukiai.

Neseniai Klaipėdoje, Minijos gatvėje, bute daugiabučio penktajame aukšte, vonioje, atvira liepsna degė skalbimo mašina. Iki atvykstant ugniagesiams, buto savininkas bandė ją gesinti milteliniu gesintuvu ir vandeniu, tačiau jam nepavyko. Ją užgesino atvykę ugniagesiai.

Prieš kelias savaites gaisras kilo gyvenamajame name Joniškio rajone, Žagarėje. Atvykę ugniagesiai per langą pamatė, jog dega televizorius ir spintelė. Išdaužę langą jie užgesino kilusį gaisrą. Dūmų detektoriaus name nebuvo.

„Apmaudu, kai dėl be priežiūros palikto veikiančio televizoriaus ar ant lovos numesto įkraunamo telefono šeima per kelias akimirkas netenka viso turto. Norėdami būti saugūs, gyventojai privalo ne tik prižiūrėti namie naudojamus elektros prietaisus, šildymo įrenginius, laikytis gaisrinės saugos taisyklių, bet ir įsirengti autonominius dūmų detektorius, – sako Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Valstybinės priešgaisrinės priežiūros valdybos viršininkas Jūris Targonskas. –  Dūmų detektorius aptinka dūmus vos prasidėjus gaisrui, todėl žmonės spėja evakuotis, iškviesti pagalbą, o kartais ir patys ugnį užgesinti. Deja, juos namuose įsirengę turi tik 57 proc. gyventojų.“

Pasak J. Targonsko, taip pat svarbu nepalikti krauti kompiuterių ir mobiliųjų telefonų per naktį, nes yra buvę atvejų, kai jie perkaista ir užsidega.   

Į ką reiktų atkreipti dėmesį saugant savo turtą? Išeinant iš namų reikėtų pažiūrėti, ar ant viryklės nepaliktas verdantis puodas ar keptuvė, ar išjungta indaplovė, skalbimo mašina ir lygintuvas. Bene daugiausia gaisrų kyla dėl šaldytuvų. Kadangi jie dirba dieną ir naktį, laikui bėgant gali nusidėvėti įvairios dalys, įskaitant relinius jungiklius ir kompresorius, kurie yra vienas iš pagrindinių šaldytuvų užsidegimo šaltinių.

Prieš pradedant naudoti buitinį elektros prietaisą, būtina perskaityti  jo naudojimo instrukciją. Negalima perkrauti  elektros tinklo vienu metu sujungus daug buitinių prietaisų. Reikėtų patikrinti, ar  nepažeisti, nenutrūkę jų laidai, ar nepažeista izoliacija, saugoti, kad elektros laidai, kištukiniai lizdai, kištukai ar patys elektros prietaisai nesušlaptų ar nesudrėktų.

O jeigu gaisro išvengti nepavyko ir pradėjo veikti autonominis dūmų detektorius, pirmiausia reikia savarankiškai įvertinti susiklosčiusią situaciją ir pavojaus lygį. Pirmasis veiksmas, kurio reikia imtis – tai iškviesti pagalbą skubiosios pagalbos tarnybų telefono numeriu 112. Tuomet išjungti prietaisą iš elektros tinklo – ištraukti kištuką iš lizdo, o tik paskui gesinti. Jeigu neįmanoma išjungti srovės, ugnį malšinti galima tik angliarūgštės ar milteliniais gesintuvais. Jokiu būdu negalima gesinti vandeniu! 

Pradėjusį rūkti televizorių reikia išjungti iš elektros tinklo ir užmesti ant jo kokį nors tankų audeklą.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite