BENDRUOMENĖS NEPAKANTUMO SMURTINIAM ELGESIUI STIPRINIMAS ZARASŲ RAJONE

0
58
17741081 1237578012977716 1785143456 n

Siekiant vykdyti nusikaltimų ir teisės pažeidimų prevenciją, stiprinti bendruomenės narių nepakantumą smurtiniam elgesiui bei užkirsti kelią smurto artimoje aplinkoje apraiškoms, 2017 m. balandžio mėnesį Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnė, bendradarbiaudama su Panevėžio apygardos probacijos tarnybos Zarasų skyriaus inspektore S. Kolesniakoviene, organizavo 16 susitikimų su Zarasų rajono gyventojais smurto tema.

Susitikimuose dalyvavo 181 Zarasų miesto ir rajono gyventojas (suaugę ir mokiniai). Susitikimų bei paskaitų metu pareigūnė kalbėjo apie tai, kaip atpažinti smurtą, kokios yra smurto formos, informavo apie pagalbos teikimo būdus smurto artimoje aplinkoje atvejais, supažindino su smurto artimoje aplinkoje pasekmėmis, smurtą patyrusio asmens apsaugos užtikrinimo priemonėmis, skatino netoleruoti smurto. Su tėvais buvo diskutuojama apie šeimos vaidmenį vaiko gyvenime ir didžiulį poveikį vaiko charakteriui, vertybėms, elgesiui, savivertei, požiūrio formavimuisi, apie tai, ką jaučia vaikas, kai jo tėvai nesutaria.

Probacijos tarnybos atstovė supažindino su Probacijos tarnybos veikla, jos tikslais, kalbėjo apie asmenų, teistų už smurtą, priežiūrą bei bausmes.

Per 2017 metų sausio-balandžio mėnesius Zarasų rajone bendruoju pagalbos telefonu 112 gauti 138 pranešimai apie smurtą artimoje aplinkoje. Surašyta 19 administracinių nusižengimų protokolų pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 73 straipsnį (Tėvų valdžios nepanaudojimas arba panaudojimas priešingai vaiko interesams). Pradėta 11 ikiteisminių tyrimų dėl smurto artimoje aplinkoje.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato
Zarasų rajono policijos komisariato informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite