BETVARKĖ, KURIĄ VADINA TVARKA

0
33
registracija internetu2

Patogu dabar registruotis Zarasų pirminės sveikatos priežiūros centre. Įsijungei internetą, įrašei savo pavardę, asmens kodą. Internetiniame puslapyje tau primins (jeigu pamiršai) tavo šeimos gydytojo vardą ir pavardę ir parodys, kada gydytojas dirba. Pasirinkai datą, laiką ir ateini lauku. Nėra grūsties centro koridoriuose, nervus ir laiką taupo pacientai ir medikai.

Tačiau būna taip ne visada. Dažniausiai dėl nesąžiningų pacientų. Tų, kurie tą dieną registravosi poliklinikoje ir tučtuojau nori patekti pas savo šeimos gydytoją. Jie išsirikiuoja į eilę ir jeigu ateisi laiku, tave nustums į patį galą. Ir užsiregistravęs prieš savaitę -dvi už durų lauksi valandą, o gal ir net daugiau. Tokie įžūlėliai, ką tik gavę ir laikydami ligos istoriją rankose, pradės iššaukiančiai aiškinti „Man tik vaistus išsirašyti“. Nors tau to paties reikia.

Bet, atsiprašau, kodėl žmogus, užsiregistravęs žymiai anksčiau ir taip suplanavęs savo laiką, turi laukti dėl kažkokio tai suįžūlėjusio paciento. Dažnai pagal jo įžūlumą ir elgesį atrodo, kad prieš jo apsilankymą šeimos gydytojo kabinete, jam neprošal būtų psichiatro pagalba. Ne kiekvienas su tokiu imsis ginčytis ir įrodinėti savo teises ir savo tiesą.

Manau, niekas nesiginčys, jei bus kitas atvejis – atvyko sunkus ligonis ir medikai suteikinėja jam pagalbą. Padorus žmogus anapus gydytojo kabineto lauks valandą ir antrą. Jeigu neskubu, ateis ir kitą dieną. Tačiau, kad pirmumas eilėje pas gydytoją pasiekiamas ne pagal būtinumo, o pagal įžūlumo laipsnį, tai yra per daug.

Deja, apeliuoju šiandien ne į įžūliųjų centro lankytojų ir žmonių, kurie gyvenime kelią skinasi tik alkūnėmis ir kumščio kietumu, sąžinę. Jų ne tiek mažai ir vargu ar juos išauklėsi.. Jeigu gydytojų slaugytojos reguliuotų eilę, tokių nesusipratimų nebūtų. Slaugytoja, gavusi iš registratūros pranešimą, galėtų pati pakviesti žmogų, kuriam reikalinga skubi pagalba.

Tokius panašius nusiskundimus girdėjau iš daugelio pirminės sveikatos priežiūros centro lankytojų. Ir panašūs kuriozai atsitinka vos ne prie visų šeimos gydytojo kabinetų durų. Tad gal šiandien išskirti ir nereikėtų.

Tik gaila, kad gera registracijos tvarka, ne visada pateisina save ir iš centro išeini su negera nuotaika. Dažnai po tokio apsilankymo pas gydytoją ten prarandi dar dalelę sveikatos. Suprantama, jeigu dar tramdytum tokius įžūlius centro pacientus, sveikatos paaukoti reikėtų dešimteriopai daugiau. Ir skaudu, kad tokia betvarkė toliau tvarka vadinama.

Zarasietė G.A. ( redakcija žino autorės vardą ir pavardę)

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite