BEVEIK 1 METAI PO SUIRUTĖS ZARASŲ SVEIKATOS SISTEMOJE – KAIP ŠIUO METU VEIKIA NAUJASIS SVEIKATOS CENTRAS?

10
195

2023 metų vasarą Zarasų rajono sveikatos sistemą supurtė virtinė skandalų – traukėsi buvęs Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Zarasų ligoninės vadovas, toje įstaigoje dirbę gydytojai traukėsi iš užimamų pareigų, visus gąsdino artėjanti reforma, kurios metu Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Pirminės sveikatos priežiūros centras (toliau – Zarasų poliklinika) ir Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Zarasų ligoninė (toliau – Zarasų ligoninė) turėjo būti sujungtos į vieną Zarasų rajono savivaldybės viešąją įstaigą Sveikatos centrą. Tuomet buvo išsiaiškintos ir kitos nemalonios Zarasų ligoninės darbo detalės – neteisėtai nurašoma įranga, neadekvačios išeitinės kompensacijos darbus paliekantiems gydytojams ir švaistomas ligoninės turtas.

Tuo metu vyko daug permainų, o tiesos ieškojo tiek Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, tiek Zarasų rajono savivaldybės kontrolės ir audito tarnyba, tiek žurnalistai. Praėjus metams galime matyti pasikeitimus, sprendimų priėmimo rezultatus ir Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Sveikatos centro įdirbį.

2023 m. gruodžio 29 d. Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimu buvo įkurtas Zarasų rajono savivaldybės viešoji įstaiga Sveikatos centras – sujungtos dvi atskirai veikiančios įstaigos – Zarasų poliklinika ir Zarasų ligoninė. Šis sujungimas buvo atliktas vienas pirmųjų Lietuvoje.

Sveikatos centro direktorė Aistė Sniečkuvienė sako, kad šis sujungimas buvo reikalingas. Šiuo metu Sveikatos centras gali pilnai pasirūpinti savo pacientu – nuo pirmojo apsilankymo pas šeimos gydytoją, iki tyrimų, gydymo, reikalui esant siuntimo ar nuvežimo į kitą gydymo įstaigą, iki pasveikimo. Sujungus dvi įstaigas tapo lengviau skirtyti atsakomybes ir kompetencijas, formuoti reikalingą gydytojų ir specialistų komandą ir pilnavertiškai vykdyti darbą.

Šiuo metu Sveikatos centro darbo pobūdis yra skirstomas į lygius – I-asis lygis veikia kaip anksčiau dirbusi Zarasų poliklinika. Čia dirba šeimos gydytojai, terapeutai, slaugos namuose komanda. Nuo rugsėjo mėnesio planuojama, kad prie šios komandos prisijungs 2 nauji ir jauni šeimos gydytojai, kurie tikrai atneš gerų permainų ir tik pakels pirminio lygio pacientų priežiūrą.

 • Šeimos medicinos skyriuje šiuo metu pacientus priima 7 šeimos gydytojai, vaikų ligų gydytojas, gydytojas chirurgas, gydytojas akušeris ginekologas bei vidaus ligų gydytojas.
 • Psichikos sveikatos centre pacientus priima 2 gydytojai psichiatrai bei medicinos psichologas.
 • Odontologijos skyriuje dirba 4 gydytojai odontologai.
 • Dusetų ambulatorijoje dirba 2 šeimos gydytojai bei vidaus ligų gydytojas.
 • Salako ambulatorijoje pacientus priima 1 šeimos gydytojas.
 • Turmanto ambulatorijoje pacientus priima 1 šeimos gydytojas.

Antrasis lygis šiuo metu dirba pilnu pajėgumu – čia dirba nauja gydytojų komanda, kuri vis didėja, vyksta konsultacijos, veikia visi reikalingi skyriai, yra planuojamas kai kurios įrangos atnaujinimas, pagerintas laboratorijos darbas, yra atnaujintos ne tik anksčiau teiktos paslaugos, tačiau siūlomos ir naujos.

 • Skubiosios medicinos pagalbos skyrius priima ūmios būklės pacientus (tiek suaugusius, tiek vaikus), įvertina ligonio būklę, diagnozavę pradeda gydymą, esant poreikiui taiko stebėjimo paslaugą. Šis skyrius priima visus pacientus, esant sunkioms būklėms derina pervežimą į kitas ligonines, kuriose bus suteikta reikalinga medicininė pagalba. Šiuo metu skyriuje dirba 7 nauji gydytojai – 6 gydytojai rezidentai ir 1 medicinos gydytojas. Šie gydytojai ir didelis būrys savo darbą išmanančių slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų yra pasiruošę suteikti skubią pagalbą visiems pacientams. Iš viso šiame skyriuje dirba 7 medicinos gydytojai, 4 vidaus ligų gydytojai ir šeimos gydytojas.
 • Konsultacinės poliklinikos ir dienos chirurgijos skyriuje konsultuoja 2 gydytojai akušeriai ginekologai, 2 gydytojai chirurgai, gydytojas dermavenerologas, 2 gydytojai echoskopuotojai, gydytojas endoskopuotojas, 2 gydytojai endokrinologai, 2 fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojai, gydytojas geriatras, gydytojas kardiologas, gydytojas oftamologas, 2 gydytojai ortopedai traumatologai, 3 gydytojai otorinolaringologai, gydytojas urologas ir 6 gydytojai anesteziologai reanimatologai. Gydytojas otorinolaringologas Erikas Stupeikis pradėjo atlikinėti adenoidektomijos (adenoidų šalinimo vaikams) bei apatinių nosies kriauklių plastikos, kocnhoplastiką suaugusiems dienos chirurgijos skyriuje.
 • Geriatrijos dienos stacionare pacientams yra galimybė gauti geriatro konsultacijas ir gydomąsias procedūras. Čia dirba gausi komanda: gydytojas, slaugytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, medicinos psichologas, socialinis darbuotojas. Gydytojo geriatro konsultacijai pacientas yra siunčiamas šeimos gydytojo.
 • Slaugos ir palaikomojo gydymo skyrius po reorganizacijos buvo praplėstas. Šiuo metu čia gydosi apie 60 pacientų, žiemą vienu metu buvo iki 74 pacientų. Čia pacientus prižiūri 2 medicinos gydytojai, vidaus ligų, šeimos gydytojai, gydytojas psichiatras, su pacientais dirba gyd. kineziterapeutas, masažuotojas, socialinis darbuotojas bei gausi slaugytojų ir slaugytojų padėjėjų komanda.

Sveikatos centro direktorė Aistė Sniečkuvienė džiaugiasi našesniu laboratorijos darbu – anksčiau tyrimai buvo vežami į kitus miestus. „Jau kelis mėnesius mūsų sveikatos centre dauguma laboratorinių tyrimų atliekama mūsų laboratorijoje per 1–1,5 valandos. Tai gyvybiškai svarbu diagnozuojant susirgimą pacientams, tad džiaugiamės galėdami pagreitinti gijimo procesą nustatydami ligą laiku. Taip pat anksčiau Dusetų ambulatorijos tyrimai buvo imami tik 2 kartus per savaitę ir ištyrimui vežami į kitus miestus. Šiuo metu tyrimai imami kasdien ir atliekami sertifikuotoje UAB Medicina Practica laboratorijoje, kuri yra Sveikatos centre (III a.). Atsakymai taip pat gaunami tą pačią dieną“ – sako A. Sniečkuvienė.

Taip pat Dusetos gali pasidžiaugti tuo, kad Aistė Sniečkuvienė kiekvieną trečiadienį (9.00–14.00 val.) važiuoja į Dusetų ambulatoriją ir echoskopuoja pacientus su įvairiomis patologijomis, konsultuoja. Kartu lankytis Dusetų ambulatorijoje planuoja ir gydytojas geriatras Dovydas Vitkus.

Sveikatos centras kviečia pacientus registruotis ir lankytis šioje sveikatos įstaigoje, nes čia yra siūlomos kokybiškos gydymo paslaugos, pacientų laukia gausybė stiprių ir savo sferą išmanančių gydytojų, atliekamos įvairios operacijos ir sveikatinimo procedūros.

Daugiau informacijos: https://www.zarasusveikatoscentras.lt/.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

10 KOMENTARAI

 1. O kodėl neparašyta apie eiles, kaip su kardiologo ir kitų gydytojų paslaugomis. Straipsnyje nėra jokio konkretumo kaip bus su kitomis paslaugomis. Man regis, kad dabar pasidarė tris karus blogiau.

 2. Tai dar ne viskas. Ponas Guobys ir dabar ,,darbuojasi iš peties,,. Pasiteiraukite dirbančių poliklinikos darbuotojų kokia ten atmosfera. Visus, kam netoli pensija, meta iš darbo. Skamba ir toks dalykas, kad iš 4 dirbančių valytojų, 3 metamos iš darbo, gydytojus žadama perkelti į ligonines patalpas. TIKRAI niekas manau nenustebs kai poliklinikos pastatas bus prichvatizuojamas. Ir vėl pasipils teiginiai, kad viskas daroma gyventojų naudai. Ir spėkit kieno ranka jį ,,uždengs,,? Kiek teko girdėti tai dar tik mėnesį padirbusi seniūnė jau skundžia, kad jai sunku ir jau pavargusi. Valio! Judam į priekį!

 3. Ale baikit dėl p. Guobio ir Guobienės buvusių darbo vietų skaidrumo teirautis. Ten jo /skaidrumo/ ir su žiburiu nerastum. Pakėlė triukšmą dėl buvusio vadovo! Paprastai pas patį vagį kepurė dega.

 4. Padėkokite tiems, kurie balsavo ir agitavo už Guobienę. Nebūtų Guobienės, pensininkas Guobys tą vietą matytų kaip savo ausis. Ateina tokie signalai, kad Guobys elgiasi ligoninėje kaip Lukašenka Baltarusijoje. Gomelio institutas giliai įskiepijo žinias. Tegul Guobys geriau kodeksus paskaito. Pensija – dar nėra pagrindas atleisti darbuotoją iš darbo. Man regis, greitai ligoninė, jos vadovai paskęs teisminiuose ginčuose ir išmokų už neteisėtus atleidimus mokėjimuose.

 5. jie tam ir atėjo. Tačiau šį sykį ta prichvatizacija seksis blogiau. Žmonės visus žino būdus ir su STT stabdys tuos bandymus. Kaip sako zarasų mafijozai, nemiegosime. Ir visus pažadinsime.

 6. Dvi dienas vaikščiojau į šitą kontorą pažymos vairavimui prasitęsti – tai to nėra, tai pas tą eilė, tai ateik rytoj. Trečioj dienoj jau nusispjoviau kibenimateri, šoviau Utenon ir normalioj klinikoj pas privatininkus valandos bėgy pažyma jau e-sveikatoj suvesta buvo. Tik pinigus mokėk.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite