BIBLIOTEKOJE PAMINĖTA EUROPOS DIENA

0
50

Gegužės 9 d. minime Europos dieną. Tai proga įvertinti Europos vienybės ir Lietuvos narystės Europos Sąjungoje (ES) svarbą, taip pat prisiminti ir puoselėti ES vertybes, tokias kaip taika, žmogaus teisės, laisvė, demokratija ir lygybė.

Šie metai išskirtiniai. Švenčiame 20-ties metų Lietuvos narystės Europos Sąjungoje jubiliejų ir pasitinkame birželio 9 d. vyksiančius Europos Parlamento rinkimus. Tai svarbūs įvykiai, kurie pabrėžia mūsų šalies įsipareigojimą ir aktyvumą ES kontekste.

Skambant ES himnui – Liudwigo van Bethoveno Devintajai simfonijai „Odė džiaugsmui“. Vėliavas įnešė jaunieji Zarasų šauliai, vadovaujami kuopos vado Luko Banio.

Sveikinimo žodį tarti atvyko Zarasų rajono merė Nijolė Guobienė. Ji pasidžiaugė, kad biblioteka kiekvienais metais organizuoja Europos dienos renginius, kurie yra motyvuoti ir turiningi. Savo kalboje merė pabrėžė ES privalumus, įkvėpdama mūsų bendruomenę didžiuotis savo naryste. Ji ragino nebijoti būti pirmiems, būti pavyzdžiais kitoms šalims, ir būti atviriems eksperimentams, nes tai yra būdas siekti pažangos ir augimo. Tačiau neapsiribodama optimizmu, merė priminė, kad netoli mūsų yra Ukraina, kur jau dvejus metus vyksta karas. „Mums labai svarbu, kad lėktuvai virš mūsų skraidytų taikiais tikslais, o ne karo lėktuvai, nes mes esame ES ir NATO nariai, ir turime užtikrinti ne tik savo, bet ir kitų saugumą“, – kalbėjo N. Guobienė.

Europos šventės programa ir šiais metais buvo daugialypė. Miestelėnai buvo kviečiami į jau tradicija tapusią žaliąją mainų mugę. Mugė stebino augaliukų gausa. Apsukrieji čia galėjo įsigyti ne tik estetiškai įpakuotų kambarinių bei lauko gėlių daigelių, bet ir pomidorų, lapinių kopūstų, paprikos daigų. Džiugu, kad šią gerumo akciją palaikė ne tik Zarasų miesto gyventojai, bet ir Zarasų profesinės, bei „Santarvės“ mokyklos bendruomenės.

Jauniesiems europiečiams – Zarasų „Santarvės“ ir „Lakštingala“ mokyklų ugdytiniams šią dieną bibliotekoje veiklos netrūko.

Bibliotekos personažas Zuikis Nulėpausis (vyresn. bibliotekininkė Liudmila Vaitavičienė) kvietė „pražydinti“ medį ES šalių vėliavomis, papasakoti kuo yra unikalios šalys, pasakyti tos šalies kalba „Laba diena“ arba „Labas“, „Ačiū“, įvardinti šalies sostinę ir svarbiausius simbolius. Šalys buvo pasirinktos neatsitiktinai. Šiais metais Latvija, Estija, Slovėnija, Malta, Vengrija, Čekija,  Lenkija, Slovakija, Kipras taip pat švenčia narystės ES 20-metį.

Bibliotekininės Zina Černovienė ir Nijolė Pilac kvietė į paukščių dekoravimo Europos Sąjungos vėliavos spalvomis dirbtuvėles, Zarasų profesinės mokyklos visažistai vaikų veidukus papuošė Europos šalių simbolika. Chemikų šou „Atradėjai“ parodė šventės dalyviams įspūdingų cheminių triukų.

Europos dienos šventę vainikavo šventinis tortas ant kurio puikavosi ES ir Lietuvos vėliavos simbolizuojančios Lietuvos narystės ES sąjungoje 20-tmetį.

Saulė Pelekienė,
Zarasų rajono savivaldybės viešosios bibliotekos Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja
Nuotr. Inesos Dumbravienės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite