BUEN CAMINO! ARBA KNYGOS „DIEVAS SU ŠLEPETĖMIS“ PRISTATYMAS

0
17
DSC0002

Rugpjūčio 25 dieną Zarasų viešojoje bibliotekoje žiūrovai susitiko su žinomu Lietuvos teatro aktoriumi, įvairių TV projektų dalyviu, TV laidų vedėju Juozu Gaižausku ir aktore, Emilija Latėnaite Beliauskiene. Literatūros ir muzikos vakare J. Gaižauskas pristatė pirmąją savo knygą „Dievas su šlepetėmis“, kuri parašyta po 2019 m. žygio Šv. Jokūbo keliu iš Lisabonos į Santjago de Kompostelą.

„Tame kelyje buvo visko, bet daugiausia buvo klaidų. Aš nepasiruošiau taip kaip turėjau pasiruošti kelionei, tos klaidos paprastos, elementarios, bet jos labai brangiai kainuoja“, – pasakojo aktorius. „Pirma, aš turėjau bilietą. Įsivaizduokit, stoviu prie Lisabonos katedros, lėktuvas už 800 km ir tu turi suspėti nueiti, kitaip lėktuvas išskris”. Buvo 40 laipsnių karščio, kuprinė svėrė apie 15 kg, ir per 3 dienas, nuėjęs 150 km per karštį, kalvas, kalnus, jis nebegalėjo žengti nė žingsnio. Ir pasak J. Gaižausko, jis tik tada suprato, kad prasideda tikrasis kelias, kuris dovanoja dovanas, kuris padeda, neša stebuklus. „Kelias kalba, tu tik klausyk, kelias tau rodo, pasakoja, veda. Ten vyksta tokių dalykų, apie kuriuos gali papasakoti tik piligrimas piligrimui”, – išgyvenimais dalinosi aktorius J. Gaižauskas.

Jis kalbėjo, kad knyga „Dievas su šlepetėmis” yra apie tikėjimą. Ją rašydamas stengėsi daryti taip, kad kiekvienas skaitydamas galėtų nuspręsti pats,  kaip ten buvo.

Kiekvienais metais apie 150 tūkst. žmonių nueina Santjago de Kompostelą kurį nors kelią ir kiekvienas iš jų turi savo priežastį, ir bet kuri priežastis yra gera ir teisinga. Skaitydamas knygą skaitytojas gali pasirinkti priežastį dėl kurios eitų piligriminį kelią. Klausimų knygoje daug, atsakymų ne tiek daug, bet klausimus reikia kelti.

Kartu atvykusi garsių aktorių Elvyros Piškinaitės ir Algirdo Latėnų dukra aktorė Emilija Latėnaitė Beliauskienė pasidžiaugė kolegos sėkme, priminė, kad knyga nepraranda populiarumo, nes, nepraėjus metams, išleistas  jau 3-ias knygos tiražas. „Man tai gražiausia lietuviška knyga apie žiemą. Ši knyga, kaip ir Juozo kalba, maitina visas jusles“, – savo įspūdžiais dalinosi E. Latėnaitė.

Po knygos pristatymo buvo pereita prie muzikinės dalies koncerto „Tarp mūsų tik vasara“. Autoriai atliko savo kūrybos dainas. Gitara skambino ir dainavo knygos autorius aktorius Juozas Gaižauskas, kartu dainavo ir fleita grojo Emilija Latėnaitė.

Po knygos pristatymo renginio žiūrovai pabendravo su autoriumi, įsigijo knygų su specialiu auksiniu anspaudu ir, žinoma, gavo autografą.

Saulė Pelekienė Skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja

Rasos Juršienės nuotraukos

 DSC0005

 DSC0030

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite