BŪKITE ATSARGŪS ANT LEDO!

0
21
ledas

Prasidėjus žiemai ir paspaudus šaltukui, ant vandens telkinių jau formuojasi ledas, ir patys nekantriausieji jau mėgina išbandyti ledo tvirtumą. Drąsiausieji yra žvejai, išsiilgę poledinės žūklės, pramogų metas vaikams, kuriuos vilioja žaidimai ant ledo, Svarbu prisiminti, kad tiems, kurie nežino ar nesilaiko saugaus elgesio ant ledo taisyklių, prasideda ne pramogų, o pavojų metas. Didžiausias iš jų – kai ledas neišlaiko žmogaus svorio ir įlūžta. Kad to išvengtume, turime įsiminti keletą taisyklių apie saugų elgesį ant ledo. Kad išvengtume skaudžių nelaimių, primename ir patariame, kaip elgtis ant užšalusių vandens telkinių.

 
Saugaus elgesio ant ledo atmintinė:
 
– Vaikščioti ant užšalusių vandens telkinių galima tuomet, kai ledas ne plonesnis kaip 7 cm. Negalima vienam eiti ant ledo neprašvitus. Einant su grupe, nereikia žingsniuoti vienam šalia kito. Negalima gręžti daug ekečių arti viena kitos ir būriuotis vienoje vietoje, kai ledas plonesnis kaip 30 cm. Einant ant užšalusio vandens telkinio patariama turėti kamuolėlį virvės, kurį labai patogu paridenti įlūžusiajam. Einant ledu reikia tvirta lazda bandyti ledo tvirtumą. Jeigu vanduo pasirodo po pirmojo stipraus smūgio – reikia grįžti! 
 
– Jeigu ledas po kojomis pradeda traškėti ar skeldėti, į krantą reikia grįžti savo 
pėdomis čiuožiančiais žingsniais, neatitraukiant kojų nuo paviršiaus ir statant jas plačiai, kad kūno svoris pasiskirstytų tolygiai.
 
– Jeigu įlūžote – nepraraskite savitvardos, greitai ištieskite rankas į šalis, kad 
galėtumėte išsilaikyti, kvieskite pagalbą. Nesigriebkite už lūžtančio ledo kraštų, nes ledas lūžinės ir jūs prarasite jėgas. Neužšliaužkite ant ledo krūtine, nes jis lūžinės. Pabandykite atsigulti ištiestomis rankomis ant ledo ir apsiversti ant nugaros, stumiantis kojomis iššliaužti.
 
– Į krantą grįžkite tuo keliu, kuriuo atėjote! 
 
– Pastebėję įlūžusį žmogų, prieikite prie jo 10 m nuotoliu ir sustokite! Įvertinkite situaciją. 
 
– Niekada negalima paduoti įlūžusiajam rankos, nes savo svoriu įlaušite ledą. Jeigu neturite jokių specialių gelbėjimo priemonių, reikia gultis ant ledo, tvirtai laikyti vienas kitą už kojų, padaryti gyvą „grandinę“. „Grandinės“ priekyje esantis žmogus nukentėjusiajam turi paduoti kokį nors daiktą ir padėti užsiropšti ant stipresnio ledo. Geriausia paduoti šaliką, diržą, paridenti virvės kamuolį, o jei netoli krantas – šaką.
 
– Kviečiantis pagalbą telefonu 112 labai svarbu trumpai, bet tiksliai nusakyti: kas atsitiko ir kur esate, kiek yra nukentėjusiųjų, kokios pagalbos reikia, kas dar gali atsitikti. Jeigu tiksliai nežinote savo buvimo vietos, tuomet praneškite, ką aplinkui matote ar neseniai matėte. 
 
Būkite budrūs !
 
Teisės ir civilinės metrikacijos skyrius

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite