BUS VYKDOMAS PERIODINIS MOKYKLINIO AMŽIAUS VAIKŲ GYVENSENOS STEBĖSENOS TYRIMAS

0
49

Zarasų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras, bendradarbiaudamas su Higienos institutu, nuo 2024 m. kovo 4 d. iki gegužės 31 d. visose Zarasų rajono savivaldybės ugdymo įstaigose vykdys periodinį mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos stebėsenos tyrimą, kurio metu bus apklausiami 5-ų, 7-ų ir 9-ų (pirmų gimnazijos) klasių mokiniai.

Periodiškai vykdoma mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos stebėsena suteikia galimybę:

  • kaupti duomenis apie Lietuvos mokinių gyvensenos įpročius;
  • palyginti rodiklius tiek savivaldos, tiek tarptautiniu lygmeniu;
  • stebėti pokyčius ir tikslingai planuoti bei vykdyti prevencines priemones.

Mokyklinio amžiaus vaikų gyvensenos stebėsenos tyrimai savivaldybėse atliekami vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2003 m. rugpjūčio 11 d. įsakymu Nr. V-488 „Dėl Bendrųjų savivaldybių visuomenės sveikatos stebėsenos nuostatų patvirtinimo“, kuriame nustatyta, kad savivaldybės visuomenės sveikatos biurai pagal Higienos instituto parengtą metodiką ir klausimynus ne rečiau nei kas 4 metus atlieka 5-ų, 7-ų, 9-ų (pirmų gimnazijos) klasių mokinių gyvensenos stebėsenos tyrimus. Mokyklinio amžiaus vaikų tyrimas jau buvo atliktas 2 kartus – 2016 ir 2020 m.

Tyrimą mokyklose vykdo visuomenės sveikatos specialistai, vadovaujantis Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministro 2005 m. gruodžio 30 d. įsakymo Nr. V-1035/ISAK-2680 „Dėl Visuomenės sveikatos priežiūros organizavimo mokykloje tvarkos aprašo patvirtinimo“ 17.2 papunkčiu, kuriame nurodoma, kad visuomenės sveikatos specialisto funkcija yra rinkti, kaupti ir analizuoti stebėsenos (ne asmens) duomenis apie Mokinių gyvenseną.

Aktuali informacija:

Zarasų rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite