DARBAS EUROPOS PARLAMENTE

0
71

Šiemet vėl grupė Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos moksleivių vyko į Europos Parlamentą Strasbūre. Tai projekto MEPA suteikta galimybė čia dalyvaujantiems moksleiviams apsilankyti Euroscola renginyje Strasbūre. Į šį EP simuliacinį posėdį atvyksta jaunuoliai iš visų ES šalių, šalių kandidačių ir netgi Didžiosios Britanijos, kuri jau nebėra ES narė. Mūsų posėdžio tema- moterų teisės ir laisvės. Gimnazijos projekto dalyviai į tokią kelionę vyksta jau penktą kartą. Šįkart kompaniją mums palaikė Marijampolės ir Grigiškių projekto dalyviai.

Pirmoji kelionės sustojimo vieta – Praha, o sesijos EP išvakarėse atvykome į gražųjį Elzaso miestą Strasbūrą. Žydintis ir Velykoms pasipuošęs miestas pakeri visus. Kitą dieną mūsų laukė darbas Europos Parlamente. Tai buvo pagrindinis mūsų kelionės taškas, kur turėjome sesiją apie lyčių lygybę. Galbūt žinote, kad tikrieji parlamentarai čia dirba tik vieną savaitę per mėnesį, todėl EP priima lankytojus. Mūsų sesija prasidėjo Robertos Metsolos, Europarlamento prezidentės, sveikinimo kalba. Tuomet šimtai mokinių iš skirtingų ES šalių turėjo galimybę užduoti rūpimus klausimus lyčių lygybės komiteto sekretoriui Henriui Wasungui ir EP nariui João Albuquerque. Po pietų pertraukos mes turėjome galimybę pabūti tikraisiais EP nariais. Mes diskutavome su mokiniais iš kitų šalių, vyko debatai, taip pat balsavome dėl moterų teisių įstatymų. Džiaugiamės pabuvę europarlamentarais bei įgiję neįkainojamos patirties. Dirbti mėlynojoje salėje, kurią buvai matęs tik TV ekrane, nuostabu. Realiai pajutome, ką ir kaip dirba politikai. Atėjus laikui patys aktyviai balsuosime EP rinkimuose,  šiemet kviesime visus artimuosius ir pažįstamus tai daryti birželio 6-9 dienomis.

Po Strasbūro ir EP atvykome į Vokietijos modernų miestą – Frankfurtą prie Maino. Vėliau važiavome į Bambergą. Mūsų kelionė per Vokietiją tęsėsi dvi dienas ir paliko labai didelį įspūdį. Sužinojome apie Vokietijos kultūrą, žmones ir visą valstybę. Projektas MEPA labai plečia akiratį: susipažįstame su Parlamento darbu, jame dalyvaujame, susipažįstame su jaunuoliais iš įvairių šalių, mokomės bendradarbiauti, priimti bendrus sprendimus;  keliaujame per kelias ES valstybes, daugiau apie jas sužinome, bendraujame ir kuriame naujus projektus, planuojame veiklas su tomis mokyklomis, su kuriomis kartu keliaujame. Bendrauja ir patirtimi dalinasi ir mūsų mokytojos. Beje, daug detaliau kelionę aprašėme gimnazijos puslapyje azuolas.info.

MEPA jaunieji ambasadoriai Lėja Zajančkauskaitė, Augustinas Pupelis, Gabija Tvardauskaitė, Marius Biveinis
Nuotraukos autorių ir vyr.ambasadorės Daivos Matijošienės

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite