DARBO GRUPĖS SUSITIKIMAS ĮGYVENDINANT PROJEKTĄ „PIRMOJO PASAULINIO KARO PAVELDO TURISTINIŲ MARŠRUTŲ IR EKSPOZICIJŲ SUKŪRIMAS LANKYTOJŲ SRAUTŲ PADIDINIMUI PASIENIO REGIONE“

0
20
1

Š. m. gruodžio 13 d. Zarasų rajono savivaldybėje įvyko darbo grupės susitikimas skirtas Pirmojo pasaulinio karo palikimo Zarasų rajone mokslinei studijai aptarti. Tai viena iš priemonių įgyvendinant bendrą VšĮ Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro bei Aušdaugavos rajono savivaldybės administracijos projektą „Pirmojo pasaulinio karo paveldo maršruto ir ekspozicijos sukūrimas siekiant pritraukti lankytojus į pasienio teritoriją“ . Ties studijos sukūrimu dirbo karo istorikai Titas Tamkvaitis ir Valdas Rakutis, pasak kurio surinkta informacija atskleidžia daug įdomių faktų apie to laikotarpio vokiečių imperijos armijos 77 ir 88 divizijų karių buitį, gyvenimo sąlygas, karines strategijas ir taktikas, bei to laikotarpio sukurta fortifikaciją ir karo reikmėms aptarnauti sukurta infrastruktūrą mūsų kraštuose. 

       
Pasak projekto vadovo Ramūno Keršio, jau dabar surinkta informacija leidžia iš naujo vertinti kai kuriuos faktus, ir neabejotinai bus naudinga kuriant pasaulinio karo paveldo maršrutą ir muziejų ekspozicijos Turmante ir Mėdumėje. Tai kiti artimiausi žingsniai projekto veiklose, sutvarkius patalpas Turmante, buvusios mokyklos patalpose, kur ir bus sukurtos muziejaus erdvės, skirtos Pirmojo pasaulinio karo paveldui mūsų krašte. Studija plačiajai visuomenei bus pristatyta vėliau, įpusėjus projektui, kai bus sukurtas Pirmojo pasaulinio karo paveldui skirtas internetinis puslapis. Studija bus išversta į anglų ir latvių kalbas. 
           
Darbo grupės susitikimą pradėjo  Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, kuris atkreipė dėmesį į šio projekto reikšmę išsaugant kultūros paveldą Zarasų krašte.
 
Susitikime dalyvavo mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, Kultūros paveldo departamento atstovai Arūnas Giraitis ir Tadas Žemaitis, projekto partneriai Aušdaugavos rajono savivaldybės administracijos atstovai Jana Kezika ir Rolands Gradovskis,  Zarasų rajono savivaldybės administracijos  Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja Ramunė Šileikienė, Statybos ir urbanistikos skyriaus Vedėjo pavaduotojas – Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas,  kiti su projekto įgyvendinimu susiję asmenys. Po darbinio susirinkimo projekto dalyviai važiavo į Turmanto sen., kur vietoje apžiūrėjo atliktus būsimo muziejaus remonto darbus ir negailėjo patarimų būsimai muziejaus ekspozicijai.
         
Projektas „Pirmojo pasaulinio karo paveldo maršruto ir ekspozicijos sukūrimas siekiant pritraukti lankytojus į pasienio teritoriją“ siekia pritraukti lankytojus į Lietuvos ir Latvijos pasienio regioną, panaudojant Pirmojo pasaulinio karo paveldo objektus, esančius abipus Lietuvos – Latvijos sienos. Projektui yra skirtas Europos regioninės plėtros fondo bendrasis finansavimas – 621732,07 Eur. Įgyvendinant projektą prisideda Zarasų rajono savivaldybės ir Aušdaugavos rajono savivaldybės centrinė administracijos.
             
Ypač daug pastangų bendrafinansuojant projektą įdeda Zarasų rajono savivaldybės administracija ir jos direktorius Benjaminas Sakalauskas, nes projekto įgyvendinimas vyksta avansuojant lėšas projekto veikloms.
  
Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro informacija

2

3

4

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite