„DAROM PRIE EŽERŲ ZARASUOSE“ – PLANUOJAMAS APLINKOSAUGOS, EDUKACIJOS IR KULTŪROS FESTIVALIS

1
513

Spalio 18 dieną Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė susitiko su VšĮ „Mes Darom“ atstovais Arnu Vosyliumi bei Vladu Sakalausku, kurie pasakojo apie viešosios įstaigos veiklą, partnerius, misiją ir kitų metų tikslus, kurių dalis galėtų būti pasiekta Zarasuose.

VšĮ „Mes Darom“ veikia jau nuo 2008 metų, šią veiklą nuo pat įkūrimo globojo prezidentė Dalia Grybauskaitė. Labiausiai ir nuo seno žinomas šios įstaigos projektas – kiekvienais metais balandžio pabaigoje vykusi akcija „DAROM“, kai vieną ankstyvo pavasario savaitgalį Lietuvoje visos mokyklos, įmonės ir organizacijos tvarko savo apylinkes. Šiuo metu VšĮ „Mes Darom“ daugiau stengiasi koncentruoti jėgas į idėją, kad akcija „DAROM“ gali vykti ištisus metus – juk švarinti savo aplinką reikia visada.

Šiuo metu veikia platforma „Darom kartu su DEXTERA“, kur galima registruoti savo švarinimo iniciatyvas. Tarkime, panorėjus sutvarkyti su kolegomis ežero pakrantę, jūs registruojate savo iniciatyvą, VšĮ „Mes Darom“ padeda gauti įrankių ir priemonių, padeda suorganizuoti šiukšlių išvežimą ar priėmimą. O pavieniai asmenys, kurie nori tvarkyti savo aplinką gali ieškoti iniciatyvų savo regione ir prisijungti prie jau esančių.

Šaltuoju metų laiku iniciatyvų yra nedaug, daugiausia balandžio–lapkričio mėnesiais. 2023 metais tokių iniciatyvų buvo užregistruota apie 100, kitais metais VšĮ „Mes Darom“ atstovai laukia daugiau.

Dar vienas ypatingas įstaigos projektas – „Nuorūka – ne sliekas, žuvies nesuviliosi“. Dėl didelio išmetamų į vandenį nuorūkų kiekio, kurių didelę dalį išmeta žvejai, buvo sugalvota sukurti specialias daugkartines kompaktiškas pelenines, kurias galima pasiimti kartu į žvejybą. Jas nemokamai dalina didžiausios Lietuvoje specializuotos žūklės parduotuvės. Kitais metais kūrėjai planuoja jas dalinti ir kurortiniuose miestuose.

Jau trejus metus iš eilės VšĮ „Mes Darom“ organizuoja aplinkosaugos, edukacijos ir kultūros festivalį „Darom prie jūros su DEXTERA“, kurio metu dalyviai tvarko pajūrį, sutvirtina kopų konstrukcijas, mokosi apie tvarumą ir aplinkosaugą, klausosi paskaitų ir dalyvauja kultūriniuose renginiuose, koncertuose. Arnas Vosylius ir Vladas Sakalauskas pasakoja, kad didžiausia tarša pasaulyje yra vandenyse, todėl norėtų, panaudodami jau esančio pajūrio festivalio konceptą, sukurti švaros festivalį ir prie ežerų.

Planuojama festivalio „Darom prie ežerų Zarasuose“ data – birželio 14–16 dienomis. Iki festivalio reikės padaryti daug namų darbų – atrasti problemines vietas rajone, sudaryti tvarkymo grafikus ir žemėlapius, pasirūpinti transportu. Taip pat reikės pritraukti rėmėjų, nes festivalis bus nemokamas, tačiau nauda jo neįkainojama – švarios paežerės ir miškai – mūsų gyvybės šaltinis.

Zarasų rajono savivaldybės administracija džiaugiasi šia iniciatyva ir tikisi, kad renginys pritrauks tiek mūsų rajono gyventojus, tiek svečius iš kitų regionų, kuriems rūpi švari aplinka ir mūsų gražios gamtos ateitis.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

  1. Nuolat prisižiūrėkim patys švarą kiekvienas savo kieme, pamiškėje ar paežerėje, kur būnam ir nereikės mums Arno su Vladu. Net neabejoju, kad patarėjos Kornelijos vyras, kuris vedžiodamas šunį rūko, su savimi nešiojasi ir peleninę.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite