DAŽNIAUSIAI GENDANČIOS DALYS AUTOMOBILIO VAŽIUOKLĖJE

0
32
32

Kiekvienas automobilis turi tokią detalę kaip stebulė, nepriklausomai nuo mašinos modelių ir paskirties. Būtent šis elementas leidžia ratui suktis aplink savo ašį ir tuo pačiu tvirtai laikytis ant pakabos. Be to, be sukimosi, jis leidžia perkelti sukimo momentą iš transmisijos į ratą.

Taip pat automobilio stebulė turi didelę įtaką stabdymui, nes būtent ant stebulės tvirtinamas stabdžių diskas. Be to, šiuolaikinėse mašinose stebulėje bandoma montuoti skirtingų lygių jutiklius ir signalizacijos įrenginius.

Pagrindinės automobilio stebulės gedimo priežastys:

  • Neatsargus vairavimas, ypač nelygiais keliais.
  • Stipri transporto priemonės perkrova.
  • Staigus stabdymas, taip pat įsibėgėjimas labai paveikia konstrukcijos

tarnavimo laiką.

  • Smėlio, kitų nešvarumų patekimas į vidų.
  • Dažnas važiavimas bekele.

Prisiminkite pagrindinį dalyką, kad net ir pati nepatikimiausia detalė, niekada nesuges iš karto. Todėl visada atkreipkite dėmesį į pašalinius garsus, kurie gali sklisti iš tos automobilio dalies, galbūt tai pirmoji žinia, kad laikas atlikti remontą.

Naujų automobilių modeliuose gamintojai nurodo eksplotavimo laikotarpį be problemų iki 120 000 km. Tačiau taip pat įtakos stebulės susidėvėjimui turi vairavimo pobūdis  ir sąlygos, kuriomis automobilis eksplotuojamas.

Gedimus labai sunku diagnozuoti pradiniame etape, todėl svarbu periodiškai tikrintis automobilių autoservise. Tačiau yra keletas ženklų, kurie gali jus įspėti apie automobilio stebulės susidėvėjimą:

  • Atsirado barškėjimas, tačiau, esant dideliam greičiui, jis yra labai didelis ir

labai sunku nustatyti, iš kurios pusės jis kyla.

  • Aiškiai girdimas ūžesys rate.
  • Sugedus guoliui, stabdžių diskas labai įkaista dėl netinkamo sukimosi. Tai

nustatyti labai paprasta, užtenka po kelionės ranka patikrinti ar diskas neįkaito.

  • Susidėvėjusios nelygios padangos taip pat turi įtakos stebulės gedimui.

Nustatyti gedimą iš garso labai sunku ir dažnai tokia galimybė atsiranda tada, kai nusidėvėjimo laipsnis pasiekia kritinę ribą. Iš stebulės šono pasigirdęs bumbsėjimas, girgždesys, švilpimas, beveik visada reiškia guolių susidėvėjimą.

Jei sugedusi stebulė nebus laiku suremontuota ar pakeista,  dėl rato užstrigimo arba dėl disko atskyrimo nuo veleno, visiškai įmanoma patekti į rimtą avariją, todėl tikrai yra labai svarbu stebėti ir girdėti, kaip veikia jūsų automobilis.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite