DAŽNIAUSIAI ŽVEJAMS KYLANTYS KLAUSIMAI

0
62

Tiek pradedantiesiems, tiek patirties jau turintiems žvejams nuolat kyla nemažai klausimų. Stebinti tai neturėtų – Lietuvoje nuolat keičiasi įvairūs su žūkle susiję įstatymai bei taisyklės. Taigi, kiekvienam žvejui natūraliai kyla neaiškumų. Pavyzdžiui, kai kuriuos domina konkretūs žvejybos leidimai. O štai kitiems aktualu – kiek tam tikrų žuvų leidžiama sugauti? Panašių klausimų egzistuoja ir gerokai daugiau. Taigi, aptarsime tuos, kurie pasitaiko dažniausiai.

Kokie žvejybos leidimai egzistuoja?

Egzistuoja 3 žvejybos leidimai – žvejo mėgėjo bilietas, žvejo mėgėjo kortelė ir mėgėjų žvejybos leidimas. Kuo skiriasi šie variantai? Žvejo mėgėjo bilietas suteikia teisę žvejoti valstybiniuose vandens telkiniuose. Tuo tarpu, žvejo mėgėjo kortelė leidžia žūkle užsiimti ten, kur yra organizuojama limituota žvejyba. O štai mėgėjų žvejybos leidimas suteikia teisę žvejoti valstybiniuose išnuomotuose vandens telkiniuose, kuriuose nėra organizuojama limituota žvejyba. Taigi, pasirinkite tinkamą variantą atsižvelgdami į savo poreikius.

Kada galima žvejoti be žvejo bilieto?

Be žvejo bilieto gali žvejoti vaikai iki 18 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkai ir neįgalieji. Kita vertus, išimtys visiems taip pat taikomos Vasario 16, Kovo 11, Liepos 6 ir Rugpjūčio 15 dienomis. Taigi, pasinaudokite šiomis galimybėmis.

Su kiek meškerių galima žvejoti?

Vienu metu galima naudoti tik 4 meškeres, tačiau ne daugiau kaip 6 kabliukus. Visgi, velkiaujant leidžiamos vos 2 meškerės.

Kiek lydekų leidžiama gaudyti?

Šiuo metu galioja tam tikros mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklės, kurios numato, jog leidžiama pagauti ir kartu su savimi pasiimti tik 2 lydekas didesnes nei 50 centimetrų. Visgi, atminkite, kad vandens telkiniuose, kuriuose organizuojama limituota žvejyba, gali galioti kitos taisyklės, todėl būtinai į tai atsižvelkite.

Kokie yra svarbiausi žvejybos reikmenys?

Prieš pradedant žvejoti svarbu įsigyti tam tinkamus reikmenis. Jų gausu tikrai įvairių, todėl rekomenduojama atsižvelgti į vandens telkinio ypatumus, gaudomų žuvų rūšį, metų laiką ir panašius aspektus. Visgi, pradedantiesiems dažniausiai patariama įsigyti meškerę, valą, ritę, plūdę bei masalą. Nemažai puikių prekių rasite šioje internetinėje svetainėje. Jeigu patiems išsirinkti sunku – nebijokite prašyti pagalbos.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite