DĖL AFRIKINIO KIAULIŲ MARO NUSTATYMO ATVEJŲ ZARASŲ, DUSETŲ IR SUVIEKO SENIŪNIJOSE

0
33
Afrikinis kiaulių maras 800x445

Informuojame, kad gauti pranešimai apie tai, kad Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institute trejoms šerno gaišenoms, rastoms Krakinės miške, Zarasų seniūnijoje, (55.70135, 26.024333 (WGS), o taip pat dvejoms šerno gaišenoms, rastoms Kavolių miške, Dusetų seniūnijoje, (55.774812, 25.771725 (WGS), šerno gaišenai, rastai Ajočių miške, Suvieko seniūnijoje, (55.890303, 26.017692 (WGS) nustatytas afrikinis kiaulių maras.

Vadovaujantis Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymo Nr. B1-265 „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijoje ir kiaulių laikymo vietose“ 4.1.2 punktu, iki 2018 m. sausio 27 d. ne mažiau kaip vieną kartą per savaitę, turi būti atlikta medžioklės ploto vienete esančių šernų maitinimosi, jaukinimo ir galimų šernų poilsio vietų, vandens telkinių, jų pakrančių apžiūra siekiant surasti nugaišusius šernus. Apie paieškos rezultatus Gražutės medžiotojų būreliui, medžiotojų klubui „Kavoliai“, medžiotojų būreliui „Suviekas“ privaloma raštu informuoti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Zarasų valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybą. Medžiotojai privalo užkrėstas vietoves (prie įvažiavimų į vietovę ar prie poilsio aikštelių) pažymėti aiškiai matomais ženklais, kuriuose pateikiama informacija apie afrikinį kiaulių marą. Dar sykį primename medžioklės plotų naudotojams, turintiems leidimus naudoti medžiojamųjų gyvūnų išteklius medžioklės plotų vienetuose Zarasų rajone, urėdijos darbuotojams, seniūnams griežtai vadovautis teisės aktų reikalavimais. Už nustatytų reikalavimų nevykdymą ar jų pažeidimą taikomos adekvačios ir atgrasančios poveikio priemonės pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą.

Zarasų rajono ekstremaliųjų situacijų komisija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite