DĖL BŪSTO ŠILDYMO, KARŠTO IR GERIAMOJO VANDENS IŠLAIDŲ KOMPENSACIJŲ

0
16
kompensac

Išaugus energetinių išteklių ir būsto šildymo kainoms, dalis gyventojų susidurs su finansiniais sunkumais, todėl sunkiau besiverčiantys Zarasų rajono gyventojai turi teisę kreiptis dėl būsto šildymo (nepriklausomai nuo šildymo būdo), karšto ir geriamojo vandens išlaidų kompensacijų (toliau – kompensacijos) gavimo. Kompensacija teikiama nepriklausomai nuo šildymo būdo, t. y. tiek būstą šildant centralizuotai, tiek kitos rūšies kuru (dujomis, skystu buitiniu kuru, briketais, akmens anglimi, malkomis, granulėmis, elektra ir pan.).

Kur kreiptis?

Dėl kompensacijos Zarasų rajono gyventojai kreipiasi:

– jei deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta yra Zarasų mieste – į Zarasų rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrių (toliau – Socialinės paramos skyrius),

– jei deklaruota ir faktinė gyvenamoji vieta yra seniūnija – į gyvenamosios vietos seniūniją.

Kokius dokumentus reikia pateikti?
Įprastai, kreipiantis dėl kompensacijos, gyventojai turi pateikti asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, prašymą-paraišką piniginei socialinei paramai gauti, pažymą apie gaunamas pajamas, jei ši informacija nėra gaunama iš valstybės registrų (pvz. pažymą apie darbo užmokestį, pažymą gyvenamosios vietos savininkui, būsto dokumentus ir kt.).

Kai būstas šildomas kitomis energijos rūšimis, (pvz., elektra) gyventojai papildomai turi pateikti informaciją apie kuro deginimo įrenginį (t. y. dokumentą, nurodant šilumos katilo tipą/ modelį, jo naudingumo koeficientą), duomenis apie suvartotą elektros energiją (sąskaitą, elektros tarifus). Informuojame, kad 2022–2023 m. šildymo sezonui, kai gyventojas kreipdamasis dėl kompensacijos, pateikia informaciją apie šildymo būdo pasikeitimą ir naujas šildymo būdas neįregistruotas Registrų centre, jam pakanka pateikti dokumentus, įrodančius šildymo būdo pasikeitimą (pvz., sumontuotą šildymo įrangą).

Dėl smulkesnės informacijos galite kreiptis į Socialinės paramos skyrių, tel. (8 385) 37160, (8 385) 37143.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite