DĖL CIVILINĖS PIROTECHNIKOS PRIEMONIŲ NAUDOJIMO ZARASŲ RAJONE ŠVENTINIU LAIKOTARPIU

0
62

Zarasų rajono savivaldybės taryba, siekdama apsaugoti žmonių sveikatą bei aplinką nuo neigiamo triukšmo poveikio ir užtikrinti tinkamą žmonių gyvenimo kokybę, 2023 m. rugsėjo 28 d. priėmė sprendimą Nr. T-192 „Dėl Triukšmo prevencijos Zarasų rajono savivaldybės viešose vietose taisyklių patvirtinimo“, kuriuo buvo patvirtintos atnaujintos Triukšmo prevencijos Zarasų rajono savivaldybės viešose vietose taisyklės.

Šiose taisyklėse nustatyta, kad Zarasų rajono viešose vietose yra draudžiama naudoti civilinės pirotechnikos priemones: nuo 22.00 val. iki 6.00 val. (vasaros sezono metu penktadieniais, šeštadieniais ir švenčių dienomis nuo 23.00 val., sausio 1 d. nuo 1.00 val.), išskyrus švenčių dienas bei renginius, kuriuos rengti išduotas Zarasų rajono savivaldybės mero leidimas, o taip pat – naudoti civilinės pirotechnikos priemones (išskyrus F1 kategorijos fejerverkus) arčiau kaip 30 metrų nuo mokyklų, gydymo įstaigų, kulto ir šarvojimo patalpų, jeigu tai nesuderinta su pastatų (statinių) valdytojais raštu.

Tuo pačiu primename, kad pagal pavojingumą pirotechnikos priemonės yra skirstomos į kelias kategorijas – nuo paprasčiausių (F1), kurias galima naudoti ir gyvenamosiose patalpose, iki labai pavojingų (F4), skirtų tik profesionaliems pirotechnikams. Vaikai, jaunesni nei 14 metų amžiaus, negali įsigyti net ir paprasčiausių (F1) fejerverkų. Kai kurių kategorijų pirotechnikos priemones (F2, F3 ir P1), skirtas garso efektui sukelti, dar vadinamų sprogalais, pyškalais, sprogtukais, Lietuvoje naudoti ir platinti yra draudžiama. Labai pavojinga naudoti pažeistus, pasidarytus, ar perdarytus fejerverkus.

Taip pat primename, kad su pirotechnikos priemonėmis būtina elgtis itin atsakingai – naudoti tik legaliai įsigytus fejerverkus ar petardas, neleisti jų į rankas imti neblaiviems asmenims ar vaikams, kurie dar neturi teisės jų leisti. Būtina laikytis pirotechnikos priemonių instrukcijose pateikiamų nurodymų dėl saugaus atstumo, atsižvelgti ir į vėjo stiprumą, jo kryptį ir kita, kad nenukentėtumėte ne tik patys, bet ir esantieji šalia, nebūtų apgadintos transporto priemonės, ar kitas turtas. Saugių Jums švenčių!

Teisės ir civilinės metrikacijos skyriaus informacija 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite