DĖL GERESNIO INTERNETO

0
125
DSC 2354 Medium

Zarasų viešoji biblioteka dalyvavo jau keturioliktą kartą Europoje ir Lietuvoje rengiamoje Saugesnio interneto savaitėje, kurios tikslas – įgalinti visuomenę, ypač vaikus ir jaunimą, saugiai naudotis internetu, kurti geresnį turinį jame.

Saugesnio interneto savaitę organizuoja Saugesnio interneto projekto konsorciumo nariai: LR Švietimo ir mokslo ministerija, Vaikų linija, Švietimo informacinių technologijų centras, LR vaiko teisių apsaugos kontrolieriaus tarnyba ir kitos organizacijos. Šių metų savaitės šūkis „Skatinkime pokyčius: vienykimės dėl geresnio interneto!“ Savaitės metu, vasario 6-11 dienomis vyko konferencijos, konkursai, viktorinos.

Vasario 9 d. Zarasų viešojoje bibliotekoje vyko viktorina „Mes kartu dėl geresnio interneto“. Joje dalyvavo Zarasų „Santarvės“ pradinės mokyklos IV b ir IV c klasių moksleiviai. Moksleiviai, išklausę renginio vedėjos, Zinos Černovienės informaciją apie renginį, iš kiekvienos klasės išrinko po 5 komandos dalyvius. IV b klasės komanda pasivadino „Programistais“, IV c klasės atstovai pasivadino „Saugaus interneto“ komanda. Komandų nariai atsakinėjo į klausimus apie Saugesnio interneto savaitę, internete slypinčius pavojus, asmeninių duomenų apsaugą. Vertinimo komisijos nariai, Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė, Informacinių technologijų tarnybos informacinių sistemų specialistas Vitalijus Ščerbakovas, Zarasų miesto seniūnijos socialinė darbuotoja Erika Ilčiukienė ir Zarasų viešosios bibliotekos metodininkė Stanislova Bikulčiūtė, vertino komandų pateiktus atsakymus. Suskaičiavę surinktus taškus paskelbė komandų rezultatus. „Programistų“ komanda surinko 18 balų, „Saugaus interneto“ komanda – 16.

Komandų nariai buvo apdovanoti bibliotekos prizais, kapitonai – „Draugiško interneto“ puodukais, klasės-dalyvės padėkomis, visi renginio dalyviai „Draugiško interneto“ sąsiuviniais.

Susirinkusiesiems apie vaikų teisių apsaugą realiame ir virtualiame pasaulyje, primindama ir pareigas papasakojo Zarasų rajono savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus vedėja Irena Gaigalienė, Zarasų miesto seniūnijos socialinė darbuotoja Erika Ilčiukienė. Viktorinos klausimus ir atsakymus komentavo Zarasų savivaldybės administracijos Informacinių technologijų tarnybos informacinių sistemų specialistas Vitalijus Ščerbakovas.

Šaltoką vasario dieną viktorinos dalyviai ir sirgaliai vaišindamiesi arbata pasakojo kaip ruošėsi viktorinai, ką veikia internete, kuo jiems naudingas dalyvavimas renginyje.

Zina Černovienė, Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukos Donato Merkio ir Vitalijaus Ščerbakovo

DSC 2363 Medium

DSC 2366 Medium 1

DSC 2375 Medium

DSC 2390 Medium

DSC 2411 Medium Kopija

 DSC0009

 DSC0011

 DSC0017 1

 DSC0026

 DSC0033

 DSC0035

 DSC0037

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite