DĖL VALSTYBINĖS REIKŠMĖS KELIŲ PRIEŽIŪROS

0
34
akd

Valstybės įmonė Lietuvos automobilių kelių direkcija (toliau – Kelių direkcija) išnagrinėjo Zarasų rajono savivaldybės raštą „Dėl nepatenkinamos valstybinių kelių priežiūros“ Zarasų rajono savivaldybėje.

Dėl kelių su asfalto danga defektų. Kelių direkcija informavo, kad ši žiema buvo itin nepalanki keliams. Dažnai keičiantis oro temperatūrai iš teigiamos į neigiamą ir atvirkščiai bei esant dideliam kritulių kiekiui, asfalto dangos iro intensyviau nei įprastą žiemą. Žiemos metu asfaltbetonį gaminančios bazės visoje Lietuvoje nedirbo. Taip yra dėl to, kad technologiškai šaltuoju periodu negalima dangų defektų pašalinti tinkamai, su karštu asfaltbetoniu. Todėl šaltuoju metu kelyje atsirandančios išdaužos yra užtaisomos laikinomis priemonėmis – šalto asfaltbetonio mišiniu. Tinkami pažaidų (plyšių, duobių, nusėdimų) ištaisymo darbai pradedami vykdyti pavasarį, nusistovėjus tinkamoms oro sąlygoms. Valstybinės reikšmės kelius prižiūrinti įmonė AB „Kelių priežiūra“ šiuo metu užtaiso tik pavojingus defektus, o kitus kelių ruožus su mažesniais defektais, pažymi kelio ženklais, žyminčiais nelygų kelią.

Dėl kelių su žvyro danga defektų. Kelių direkcija informavo, kad žiemos metu, esant įšalui, nebuvo galimybių nei kelio suprofiliuoti, nei pažvyruoti. Dingus įšalui ir pasibaigus pavasario polaidžiui, keliai bus suprofiliuoti. Šiuo metu, atsižvelgiant į oro sąlygas, keliai su žvyro danga pradedami profiliuoti.

Dėl kelių horizontaliojo ženklinimo. 2021 m. užsitęsus horizontaliojo ženklinimo viešųjų pirkimų procedūroms, šie darbai buvo pradėti vėliau nei įprastai, todėl ne visus kelius spėta paženklinti horizontaliuoju ženklinimu. Ankstesniais metais nepaženklintus kelius numatoma paženklinti šiais metais.

Dėl pėsčiųjų perėjų. Kelių direkcija informavo, kad Pėsčiųjų perėjų ir nežymėtų perėjų pertvarkymo ir atnaujinimo prioritetinė eilė buvo atnaujinta ir patvirtinta 2022 m. kovo 1 d. Į eilę yra įtraukta 12 pėsčiųjų perėjų Zarasų mieste, valstybinės reikšmės keliuose. Pėsčiųjų perėjų sutvarkymas pagal patvirtintą Pėsčiųjų perėjų ir nežymėtų perėjų pertvarkymo ir atnaujinimo prioritetinę eilę neįvyko, kaip buvo suplanuota. Perėjų sutvarkyti nepavyko dėl ne kartą skelbtų, tačiau nepriimtų viešųjų pirkimų. Atsižvelgiat į tai, Kelių direkcija šiuo metu yra paskelbusi rinkos tyrimą dėl pėsčiųjų perėjų sutvarkymo projektavimo paslaugos pirkimo. Tikimasi, kad po šio rinkos tyrimo, išgryninus potencialių tiekėjų pastabas ir lūkesčius, bus patikslinti pirkimo dokumentai ir dar kartą inicijuojamas viešasis pirkimas. Dėl minėtos situacijos, šiuo metu negalima tiksliai nurodyti termino, kada bus sutvarkytos perėjos Zarasų mieste.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite