,,DIVYČIO” JŪRŲ SKAUTAI – SĖLIŲ MIŠKAIS IR VANDENIMIS

0
196
image 11

Jūrų skautija ,,Divytis”,  atlikama rimtą ir atsakingą organizacijos bendrą, pasaulio skautams įprastą gerąjį darbelį, savaip paminėjo Lietuvos ir išeivijos  skautavimo 105-ųjų metų jubiliejų. Mūsų organizacija, įgyvendindama konkursu laimėtą, Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro finansuotą projektą, antrąkart, šiemet Zarasų rajono Asavo stovyklavietėje liepos 13-20 dienomis sėkmingai pravedė stovyklą ,,Verdenė-2023” ne tik savo organizacijos nariams,  bet ir Lietuvoje nuo karo pasitraukusių ukrainiečių šeimų 222 mokiniams. Nors šiemet organizacijos inkarą buvome nuleidę tolokai nuo savo uostamiesčio – prijungimo prie Lietuvos šimtmetį mininčios Klaipėdos ir jūros, bet į pastarąją juk vandenys atiteka, prasidėdami būtent iš nedidelių verdenių, susitelkiančių upeliais į upes, kaip ir į  vandeningąją mūsų ežerų dukrą –  gražuolę Šventąją.  

Šio mūsų tarptautinės renginio dalyviai ne tik stovyklavo, ne tik baidarėmis, irklentėmis džiaugėsi tai ramiu, tai stipraus vėjo bangomis pasišiauštu šiuo Sėlių genties Asavo ežeru. Gylindami orientavimo įgūdžius ir pažindami šį kraštą, vaikai keliavo vietos miškais, o vandens žygeivystės gebėjimus stiprino  aplinkiniuose ežeruose ir juos jungiančios baltomis lelijomis nusėtu Šventosios aukštupiu.  Jūrine šešiairkle burine valtimi ,,Jūratė” jie galinėjosi su septinto pagal dydį Lietuvos Luodžio ežero vandenimis. Vaikams labai patiko KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Zarasų kuopos karių programa, linksmoji rikiuotė, Gražutės regioninio parko pristatymas, tarptautiniai vakarai prie laužo, jūrų muziejus …Salake. Ukrainos mokiniams ir jų vadovams, patyrusiems karo traumą, Tarptautinės žmogiškųjų vertybių asociacijos atstovai  ne tik  žaismingai suteikė psichologinę pagalbą, bet ir išmokė, kaip patiems sau savarankiškai padėti.

Keli skirtingų šalių kultūrų, savo stovyklinių grupių prisistatymo, smagiausių dainų prie bendro laužo vakarai, organizuotas ir savaime vykstantis kitas bendravimas padėjo vaikams įgyti naujų draugų ne tik iš Tauragės, Raseinių, Kauno,  Kaišiadorių, iš Zarasų, Kėdainių miestų ir rajonų bei kitų vietovių, bet ir iš kovojančios Ukrainos. Kadangi stovykla – gera proga rimtesnėms draugystėms rastis, geriausiai susibičiuliavusių, iš jų – daug susipiršusių taptautinių porų, palaikomų visų stovyklautojų, linksmai šventė tradicines improvizuotas jūrų skautų stovyklautojų vestuves.

Gausus būrys jūrų skautų, atsiskaitę už šių metų ugdymo pasiekimus,  davė įžodžius ,,Dievui, Tėvynei jūrai ir artimui”,  gaudami kas pirmąjį, kas aukštenius jų pasiekimus žyminčius jūrų skautų kaklaraiščius. Kiti savo pilietiškumą įrodė, keldamiesi savo patyrimo laipsnius. Besidomintys jūrų kadetų veikla, ruošdamiesi Jaunojo žvalgo kursui, stiprino savo gebėjimus taip vadinamų nakties žygių bei stovyklos, jūrinės valties saugojimo ir naktį metu. Tuo pačiu mūsų ,,Divytis”, kaip organizacija, vėl padėdama savo valstybei, irgi gerokai patobulėjo. 

Improvizuotame jūrų skautų stovyklos ,,Verdenė – 2023” rikiuočių laivo denyje, iškilmingai uždarant stovyklą, prieš nuleidžiant šalies vėliavą ir Jūrų skautijos ,,Divyčio” vimpilą, ir prieš išnešant organizacijos bei šalių vėliavas, pailsėję, patobujėję ir susigyvenę stovyklautojai, džiaugsmingai dėkojo ne tik suaugusiems Lietuvos ir Ukrainos stovyklos vadovams, bet ir gausiai grupei vyresniųjų jūrų skautų, kurie, vykdydami stovyklos savanorių pareigas, atvykę anksčiau, ne tik šauniai įrengė stovyklavietę, bet ir daug prisidėjo pravesdami visos stovyklos programą. Prie stovyklos sėkmės prisidėjo visi mūsų sėkmingai atrinkti tiekėjai, tinkamai atlikę savo įsipareigojimus. Tuo pačiu, tardami nuoširdų skautišką dėkui, liekame dėkingi gana svetingiems ir labai geranoriškiems mums daug talkinusiems visiems Zarasų krašto žmonėms. Iš jų ypač – Salako seniūnui Reniui Kisieliui, Zarasų ,,Santarvės” pradinės mokyklos direktorei Daivai Šileikienei,  KASP Vyčio apygardos 5-osios rinktinės Zarasų kuopos vadui kapitonui Arūnui Mažeikai ir jo vadovaujamiems  kariams, Vidos Žilinskienės „Jūrų muziejus“ darbuotojai Aušrai Mačiūlytei, komandai iš ,,Žygiai baidarėmis”.  Ir labai labai –  Gražutės regioninio parko patarėjui Vytautui Eidėjui.

Visiems mums talkinusiems ir su mumis stovyklavusiems  –  gražios vasaros ir jūrų skautiško  ,,Gero vėjo!”.

Jūrų skautija ,,Divytis”pirmininkas,  projekto ,,Verdenė-2023’’ vadovas  Algimantas Malkevičius

stovykla

image

image 1

image 2

image 3

image 4

image 5

image 6

image 7

image 8

image 9

image 10

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite