DUSETIŠKIAI IR ANTAZAVIŠKIAI RŪPINASI FIZINE IR EMOCINE SVEIKATA

0
67
20230418 171430

Asociacija „Dusetų kultūros fondas“ 2023 metų balandžio–birželio mėnesiais įgyvendino projektą „Fizinio aktyvumo ir sveikos gyvensenos propagavimas ir skatinimas Dusetų ir Antazavės bendruomenėse“, iš dalies finansuojamą Zarasų rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšomis.

 

Šiuo projektu siekėme sudaryti sąlygas mažų miestelių (Dusetų ir Antazavės) bendruomenių įsitraukimui į reguliarią aktyvią fizinę veiklą ir sveikos gyvensenos praktikavimą bei ligų prevenciją, taip sprendžiant gyvenimo kokybės gerinimo, gyventojų fizinės ir psichoemocinės sveikatos, didesnio darbingumo ir laisvalaikio užimtumo, bendruomeniškumo stiprinimo ir visuomenės sanglaudos uždavinius.

Dusetų bendruomenėje jau daugiau nei šešerius metus puoselėjame tradiciją reguliariai susirinkti mankštai Dusetų gimnazijos sporto salėje arba sporto aikštyne, susibūrusi stipri sportuojančiųjų bendruomenė, rengėme įvairius seminarus sveikatinimo temomis, įsigijome reikalingo inventoriaus (su Sporto rėmimo fondo pagalba). Matome didžiulę šių užsiėmimų naudą tiek fizinei, tiek emocinei savijautai, o bendra veikla malonioje draugijoje dovanoja daug gražių akimirkų. Tad labai laukėme galimybės ir toliau rengti reguliarias mankštas.

O štai antazaviškiai iki šiol neturėjo jokios galimybės užsiimti fizine veikla su profesionaliu treneriu, tad perkeldami gerąją patirtį iš Dusetų ryžomės burti panašią sportuojančią bendruomenę, šviesti žmones sveikos gyvensenos temomis, ugdyti įgūdį reguliariai mankštintis. Sporto užsiėmimus rengėme jaukioje Antazavė socialinių paslaugų centro „Kartų namai“ sporto salėje.

Užsiėmimus Dusetose ir Antazavėje vedė profesionali kineziterapeutė reabilitologė Lina Brogaitė-Kažemėkienė. Fizinio aktyvumo pratybose buvo jungiami pilateso, raumenų tempimo, kalanetikos, jogos elementai. Šalia fizinių pratybų siekėme suteikti informacijos apie sveiką mitybą ir gyvenseną, judėjimo svarbą, skausmų prevenciją, imuniteto stiprinimą.

Džiugu, kad Dusetų ir Antazavės sportuojančios bendruomenės susijungė, dusetiškės atvykdavo pasimankštinti į Antazavę, antazaviškės – į Dusetas, užsimezgė šilti tarpusavio ryšiai, ir sporto užsiėmimų išėjo daugiau.

Tikime ir matome, kad reguliariai sportuojant didėja darbingumas, gerėja fizinė ir emocinė sveikata, pasitenkinimas gyvenimu.

Dėkojame Zarasų savivaldybei už paramą projektui, Dusetų K. Būgos gimnazijai ir „Kartų namams“ už palankias sąlygas naudotis patalpomis ir labai tikime, kad rudenį rasime naujų galimybių tęsti veiklą ir toliau rūpintis bendruomenės fiziniu aktyvumu.

„Dusetų kultūros fondo“ informacija

Indrės Klimkaitės nuotraukos

20230420 172659

Is tel geguzes pab 220

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite