DUSETOSE CIVILINĖS SAUGOS DIENA

0
94
IMG 9301

Dusetų Kazimiero Būgos gimnazijos moksleiviai dalyvavo civilinės saugos dienos renginiuose. Šią dieną organizavo Zarasų rajono savivaldybės administracija kartu su civilinės saugos pajėgomis. Šio renginio dalyviams buvo skaitomos paskaitos, suorganizuoti pokalbiai apie tai, kaip apsaugoti save, savo turtą. Institucijos, kurios dalyvauja ekstremaliųjų situacijų likvidavimo darbuose, turėjo galimybę supažindinti su savo tarnyba ir veikla.

Į renginį atvyko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos Zarasų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos poskyrio vyriausiasis inspektorius Audrius Bolisas. Inspektorius Arūnas Daunoravičius. Renginio dalyviai buvo supažindinti su ekstremaliais įvykiais ir situacijomis, kuriuos likviduoja ugniagesiai gelbėtojai. Moksleiviams buvo pademonstruota keletas video filmų, kuriuose pateikta medžiaga apie elgseną ekstremalių situacijų atvejais. Tarnybos skyrininkas Arvydas Vilčinskas demonstravo ugniagesio aprangą.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Zarasų rajono policijos komisariato veiklos skyriaus vyriausioji tyrėja Rosita Gurskaja supažindino renginio dalyvius apie policijos vaidmenį likviduojant ekstremalius įvykius. Viešnia moksleiviams papasakojo apie konkrečius Zarasų rajono ekstremalius įvykius, kuriuos likviduojant jai teko dalyvauti. Policijos pareigūnė pademonstravo video filmus, kurie skiepija saugios elgsenos principus neįprastų situacijų atvejais.

Dalyviai šiltai sutiko Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos vyresnįjį specialistą Arvydą Šapalą. Jis papasakojo vaikams, kokie tyko pavojai poilsiaujat prie vandens. Buvo demonstruojama video medžiaga.

Po to patys vaikai dalyvavo civilinės saugos renginyje. Buvo surengtos funkcinės pratybos, paskelbtas signalas evakuotis ir vaikai tvarkingai paliko mokyklą ir susirinko mokyklos stadione.

Po evakavimo pratybų vyko prevencinė akcija „Būk saugus prie vandens“. Šios akcijos metu buvo mokama, kaip gelbėti skenduolį. Gelbėjimo paslapčių vaikus mokė Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos naras Vitalius Sinica. Vitalius yra geriausias Lietuvos naras. Vaikai renginio metu pateikė narui daug klausimų, gyvai domėjosi naro darbu.

Renginyje dalyvavo Utenos apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos civilinės saugos skyriaus vedėjas Virgilijus Smailys, vyresnioji specialistė Asta Černiauskienė, Zarasų priešgaisrinės saugos tarnybos viršininkas Aloyzas Varžgalys.

Renginio priemonės buvo aptartos, nuodugniai išnagrinėtas evakavimo pratybų organizavimas, moksleivių evakavimo tobulinimas.

Nuotraukose: Civilinės saugos dienos akimirkos Dusetose.

IMG 9305

IMG 9307

IMG 9309

IMG 9318

IMG 9333

IMG 9335

IMG 9339

IMG 9340

IMG 9342

IMG 9343

IMG 9344

IMG 9345

IMG 9347

IMG 9351

IMG 9357

IMG 9359

IMG 9362

IMG 9363

IMG 9364

IMG 9365

IMG 9371

IMG 9373

IMG 9374

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite