DVIDEŠIMTOJI JUBILIEJINĖ KRAŠTIEČIŲ ŠVENTĖ DUSETOSE

0
77

Dvidešimtoji jubiliejinė kraštiečių šventė Dusetose prasidėjo birželio 28 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje konferencijoje „Dusetos istorijos vingiuose“ pranešimus skaitė istorikai Šarūnas Subatavičius: Dusetos ankstyvuoju valstybingumo laikotarpiu: nuo Mindaugo iki Radvilų; Rudaminos Dusetiškiai. Nepelnytai pamiršta giminė ir jos sėkmės istorija; Laimonas Abarius: Pokario laisvės kovos rezistencijos centrų paribyje: Vytauto ir Algimanto apygardų partizanų veikla Dusetų krašte 1944-1953 m. Renginio moderatorius – Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas. Renginyje vyko diskusijos, buvo kalbama apie rengiamą solidų leidinį „Dusetos istorijos vingiuose“.
Vakare Dusetų Pauliaus Širvio parke buvo parodytas lauko kinas „Draugų lažybos.
Birželio 29 d. vakarą Sartų ežero pakrantės scenoje, nuskambėjus Dusetų himnui „Sartų žuvėdros“, oficialią šventės dalį pradėjo ilgametis jos vedėjas Antanas Laurinkevičius – Untaniokas ir Kultūros centro Dusetų dailės galerijos renginių bei kraštiečių šventės režisierė Margarita Simokaitytė.
Sveikinimo žodžius tarė Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė, Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys, Dusetų Švč. Trejybės klebonas kan., Zarasų krašto garbės pilietis Stanislovas Krumpliauskas, LR Seimo nario Vidmanto Kanopos padėjėjas Tadas Barauskas, Dusetų seniūnas Darius Steponavičius, Kultūros centro Dusetų dailės galerijos direktorius Alvydas Stauskas, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka pirmininkė Aldona Žiliukienė, „Dusetų jachtklubo“ prezidentas Arūnas Kavaliauskas.
Iškilmingai pasveikinti savo darbais ir veikla Dusetų kraštui nusipelnę žmonės.
Dusetų krašto garbės piliečio vardas suteiktas VANDAI NORMANTIENEI, ji apdovanota Garbės medaliu „Už nuopelnus Dusetų kraštui“.
Nominacijos įteiktos LIANAI DAPKUVIENEI už ilgametį rūpinimąsi dusetiškių sveikata; EGLEI KUZMIENEI už meno puoselėjimą Dusetose; ILONAI LAUČIENEI už paramą organizuojant renginius Dusetose.
Įteiktos Padėkos DUSETŲ KAZIMIERO BŪGOS GIMNAZIJAI už partnerystę organizuojant kultūrinius renginius; ZARASŲ FAUSTO LATĖNO MENO MOKYKLOS DUSETŲ MENO SKYRIUI už partnerystę organizuojant kultūrinius renginius; UAB „VASAKNOS“ už paramą organizuojant renginius Dusetose; VYTAUTUI KAZIELAI už nuolatinę globą leidžiant laikraštį „Dusetos“; MAJAI ir DALIUI BARZDOMS už paramą organizuojant renginius Dusetose; UAB „DAUNIŠKIS IR KO“ už paramą organizuojant renginius Dusetose; Restoranui „SERPENT“ už paramą organizuojant renginius Dusetose; UAB „VIGOTEMA“ už paramą organizuojant kultūrinius renginius; UAB „SVAITA“ už paramą organizuojant kultūrinius renginius; VLADAI PESTINIENEI už paramą organizuojant kultūrinius renginius; UAB „DUSETŲ KEPYKLĖLĖ“ už paramą organizuojant kultūrinius renginius.
Birželio 29 d. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje atidaryta Dusetų krašto dailininkų ir fotografų kūrybos paroda GALERIJAI DVIDEŠIMT DEVYNERI, kurioje savo kūrybą – tapybą, grafiką, skulptūrą, tekstilę, fotografiją – pristato 33 kūrėjai. Paroda veiks iki rugjūčio 23 d.
Taip pat pristatytos šešios naujos skulptūros Dusetų skulptūrų parke ant vandens.
Dusetų Nepriklausomybės aikštėje visą šeštadienį šurmuliavo margaspalvė, įvairi tautodailininkų, amatininkų mugė.
Įvairiose Dusetų vietose vyko įvairiausios edukacijos, pritraukusios daugybę dalyvių. Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dusetų skyriuje dailės mokytoja Žaneta Aidietytė mokė keramikos paslapčių užsiėmime „Molio galia“. Kultūros centre Dusetų dailės galerijoje vyko Viktorijos Jasiūnaitės – Vikarijos vedama garso terapijos programa šeimoms su mažais vaikais bei edukacija vaikams bei „Puodeliavimas“ su Nomeda Marčėnaite. Šios nemokamos edukacijos iš projekto „Kultūrynos – kultūra, kuri saugo“ (koordinatorė Ieva Špūrienė).
Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės namuose į kūrybinį-patyriminį piešimą kvietė neuroedukatoriai Rita ir Dalius Dūdėnai (VšĮ „Virsmo studija“).
Restorano „Serpent“ teritorijoje stebėjome fechtavimo klubo „Duelis“ azartišką edukaciją, o kiemelyje vyko labai gardi ir kvapni Picų kepimo edukacija.
Netrūko pramogų Sartų ežero pakrantėje. Agnės Šukštulytės kuriama avangardo galerija „Ledlaužis“ sudalyvavo šventėje su meno turgeliu, pristatytas Justino Lingės piešinys ant būsimos galerijos sienos. Vyko smagūs pašnekesiai su menininkais, nuotaikingi performansai.
Jaukius rankdarbius savo darbelių parodoje pateikė Dusetų neįgaliųjų draugijos narės. Siuvėja Jolita siuvinėjo lankytojų atsineštus gaminius – norinčių pasinaudoti šia paslauga netrūko.
Įspūdingą prisistatymą surengė Lietuvos specialiosios tarnybos.
Vaikai džiaugėsi pramogomis ant batutų, įvairiais lauko žaidimais. Sartų ežere buvo galima pasiplaukioti Dusetų pramoginiu laivu.
Sartų regioninio parko lankytojų centre vyko Atvirų durų diena, buvo organizuotas pažintinis žygis po Dusetas.
Sartų ežere baltavo pulkai burių – vyko SARTŲ REGATA 24, kurią jau antrus metus iš eilės organizavo Dusetų jachklubo prezidentas Arūnas Kavaliauskas. Buriuotojai varžėsi šverbotų, optimistų ir kreiserinių jachtų klasėse.
Šventėje Dusetose visur skambėjo MUZIKA! Dusetų Nepriklausomybės aikštėje muzikavo Audrius Žalalis RdSd. Sartų ežero pakrantės scenoje šventinį vakarą Dusetų himnu „Sartų žuvėdra“ pradėjo TRIO LA‘gaminas. Koncertą tęsė jaunieji atlikėjai Austėja Dmitrijeva, Uršulė Krikščionaitytė, Austėja Dimitrijeva, Pijus Ruzgas, Aivita Malažinskaitė, Goda Žemaitytė.
Vakaro koncerte pasirodė vokalo studija „CUKRAUS PUDRA“, grupė „SADŪNAI“, EGLĖ JAKŠTYTĖ – ELEY su grupe, grupė „VOICELESS“. Muzikiniai renginiai baigėsi Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, kur vidurnakty buvo parodytas lazerių šou su muzikine programa.
Kraštiečių šventė Dusetose yra išskirtinė sportinėmis varžybomis, turinčiomis čia jau penkiolikos metų istoriją – tai žmonų nešimo čempionatai. Kadaise pradėti a.a. Vytauto Čypo, jie sėkmingai tęsiami Olivijaus Čypo bei kitų šventės organizatorių dėka. Šiemet varžybose matėme naujų sudėtingų kliūčių – jas padėjo paruošti Andrius Grišūnas. Varžybose užsiregistravo šešios poros. Laimėjo daugkartiniai Lietuvos ir pasaulio čempionai Vytautas ir Neringa Kirkliauskai (Marijampolė), antroje vietoje liko Andrius ir Justina Grišūnai (Antažiegė), trečioje – Marius Liepa ir Gerimanta Klimaitė (Vilkaviškio r., Klausučių km.) Rėmėjai: UAB „Vigotema“ (dovanojo maikutes dalyviams), UAB „Vasaknos“, restoranas „SERPENT“, Elidijus ir Eimantas Čypai, Regina Jakutienė, Roberta ir Egidijus Kardonai.
Kraštiečių šventėje vyko tradicinės stalo teniso, tinklinio, futbolo, krepšinio rungtynės Dusetų K. Būgos gimnazijoje ir stadione.
Sekmadienį dusetiškiai ir svečiai rinkosi Dusetų Švč. Trejybės bažnyčioje, į Šv. Apaštalų Petro ir Pauliaus pagrindinius atlaidus. Šv. Mišias už kraštiečius – gyvus ir mirusius – aukos Utenos Kristaus Žengimo į dangų bažnyčios klebonas kun. Algis Neverauskas. Po šv. Mišių – procesija. Po pamaldų vyko jauki agapė šventoriuje.

Nuoširdžiai dėkojame visokeriopai prisidėjusiems prie mūsų visų bendros ŠVENTĖS, kuri buvo gausi renginiais, edukacijomis, puikiais koncertais, azartiškomis sportinėmis varžybomis!
Reiškiame padėką Audriui Žalaliui – už koncertą mugės metu; Andriui Meškauskui už paramą lauko kinui ir popkornus žiūrovams, o taip pat Jolitai Makaveckienei už finansinę paramą kino demonstracijai.
ŠVENTĖS GLOBĖJAS – Zarasų rajono savivaldybės merė NIJOLĖ GUOBIENĖ
MECENATAI: Zarasų rajono savivaldybės administracija, Lietuvos kultūros taryba.
ORGANIZATORIAI: Kultūros centras Dusetų dailės galerija, Dusetų seniūnija, Zarasų rajono Dusetų sporto klubas „Ainiai“, Dusetų Švč. Trejybės bažnyčia, LKSKA „Nemunas“.
RĖMĖJAI: UAB „Dauniškis ir KO“, UAB „Vasaknos“, UAB „Svaita“, UAB „Vigotema“, AB „Audores“, restoranas „Serpent“.
INDIVIDUALŪS RĖMĖJAI: Elidijus ir Eimantas Čypai, Vilma ir Valdas Pupeikiai, Giedrė ir Stasys Brogos, Roberta ir Egidijus Kardonai, Andrius Meškauskas, Jolita Makaveckienė, Regina Jakutienė, Regina Macijauskienė, Tadas Veikšra.
INFORMACINIAI RĖMĖJAI: „Utenis“, „Utenos diena“, „Zarasų kraštas“, „Dusetos“, www.zarasai.lt, www.dusetukultura.lt, www.dusetukrastas.lt
PARTNERIAI: Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija, Dusetų seniūnijos ir parapijos bendruomenės santalka, Vasaknų kaimo bendruomenė, Sadūnų kaimo bendruomenė, Vosgėlių kaimo kartų bendruomenė, Dusetų bendruomenė, Dusetų amatų centras, Asociacija „Dusetų jachtklubas“, Zarasų rajono neįgaliųjų draugija, Zarasų Fausto Latėno meno mokyklos Dusetų meno skyrius.
Nuotr. V. Visockienės, A. Troščenkos, G. Galvydžio, D. Dūdėno

www.dusetukultura.lt

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite