DŽIUGIOS NAUJIENOS IŠ „SIDABRO VAINIKĖLIO“ KONKURSO

0
35
1

Nuo šių metų kovo 18 d. Utenos kraštotyros muziejuje vyko Lietuvos moksleivių liaudies dailės konkurso „Sidabro vainikėlis IX“ Rytų Aukštaitijos regiono paroda. Joje dalyvavo Anykščių, Ignalinos, Molėtų, Rokiškio, Švenčionių, Utenos, Zarasų ir Visagino savivaldybės. Darbus pristatė net 36 jaunieji tautodailininkai.

„Nuo 2013 m. kasmet rengiamą liaudies dailės konkursą gražiai užpildo jaunieji meistrai, atrandantys senąjį Lietuvos liaudies meną, amatus ir įkvepiantys jiems naujos gyvybės. Tai esminis būdas išlaikyti tradiciją gyvą. „Sidabro vainikėlis“ – tai paskatinimas ir padėka mokiniams bei jų mokytojams, kurie kartais net kelerius metus kantriai ir nuosekliai dirba, kad tradicijos pakuždėta užuomina, kūrybos pirmavaizdis įgytų gražiausią, prasmingiausią pavidalą“, – skelbia Lietuvos nacionalinis kultūros centras, šio konkurso organizatorius.

Konkurso tikslas ir yra skatinti vaikus ir jaunuolius susipažinti su liaudies dailės paveldu, patiems prisiliesti prie medžiagos bei įrankių ir pasitelkus vaizduotę kurti savo vaizdinės ir taikomosios liaudies dailės kūrinius.

Balandžio 7 d. vyko parodos uždarymas ir nugalėtojų paskelbimas. Džiugu pranešti, kad Zarasų rajono atstovė, Zarasų kultūros centro vaikų ir jaunimo folkloro ansamblio „Čiūta“ dalyvė Gilmė Dainytė, padedama mamos, ansamblio vadovės Dianos Skvarčinskaitės, tapo antrosios vietos nugalėtoja vyresniųjų grupėje (antra amžiaus grupė, 15–19 metų dalyviai). Sveikiname mokinę ir mokytoją!

Gilmė Dainytė „Sidabro vainikėlio“ konkurse pristatė kiaušinius, margintus vašku. Jos tradiciniai, vašku išrašyti margučiai yra kruopštaus darbo rezultatas, nes vienu brūkštelėjimu gali išgauti tik vieną taškelį arba vieną brūkšnelį. O kiek daug jų reikia, norint išmarginti visą kiaušinį! Dar reikia pasistengti, kad raštai būtų taisyklingi ir simetriški. Raštuose atgijo „sukūrėliai“, „žalčiukai“, „lenciūgėlis“, „paukščio pėdelės“, tik svarbu, kad visi jie susibėgtų į darnią visumą. O ir spalvos tradicinės ir nuo seno mėgstamiausios – tik juoda ir raudona, žemės ir gyvybės spalvos.

Margutis yra neatsiejama šv. Velykų dalis. Jis dovanojamas linkint būti sveikiems, tvirtiems ir stipriems. Tad visiems šiltų ir džiaugsmingų šv. Velykų!

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija.
Nuotraukos Dianos Skvarčinskaitės

2

3

4

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite