EINU NAMO

0
45
einu namo

Gegužės 10, trečiadienis, 18.00 – Zarasų kultūros centre

Šokio spektaklis “Einu namo” – tai istorija apie baleto artistus, kiliusius iš Visagino. Šoka Lenkijos nacionalinio baleto solistė Margarita Simonova bei Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) solistai Voicech Žuromskas, Julija Turkina, Viktorija Frik.

Choreografiją spektakliui sukūrė Aušra Krasauskaitė, įvairiais pastatymais skirtinguose šalies teatruose pastaraisiais metais garsėjanti Valstybinio dainų ir šokių ansamblio „Lietuva“ vyr. baletmeisterė, muziką – kompozitorė Silvija Miliūnaitė.

20220802 kristina gedziunaite 41 resize

Baleto solistė Margarita Simonova suvaidino pagrindinį vaidmenį režisieriaus Valerijaus Todorovskio filme “Didysis baletas” („Bolšoi”, 2016). Charakteringų, stiprių dramų kūrėjas V. Todorovskis pasirinko visaginietę Margaritą atrankoje iš kelių šalių balerinų. Margarita toje kino juostoje tam tikra prasme suvaidino pati save – iš nedidelio miestelio kilusi talentinga šokėja, dabar pavergianti didžiųjų scenų žiūrovų širdis.

Šokio spektaklis „Einu namo“ – tarsi koliažas iš prisiminimų vaikystės mieste ir namuose, persipynęs su išgyvenama šios dienos realybe bei lūkesčiais apie „šviesią ateitį“. Spektaklį sudaro choreografinės kompozicijos – fragmentiški trumpi pasakojimai, atskleidžiantys tolimiausiose atminties kertėse glūdinčius prisiminimus apie vaikystę ir paauglystę. Be galo asmeniškas, jautrus ir sentimentalus šokio spektaklis leidžia pamatyti, kas formavo iš Visagino kilusių baleto šokėjų asmenybes.

20220802 kristina gedziunaite 58 resize

Spektaklio pasaulis kuria kiemo atmosferą, kurioje susitinka skirtingas patirtys turintys šokėjai. Vaikystės kiemas, pirmoji meilė, užrašai ant sienų, santykis su artimaisiais, į atmintį įstrigę šilti ir linksmi prisiminimai scenoje sukasi greitai ir organiškai. Nostalgijos kupinas spektaklis kviečia žiūrovą pasinerti į prisiminimų srautą, kuriame atpažįstami bendražmogiški išgyvenimai ir praėjusio laikmečio atmosfera.

Visagino baletas – Visagino kultūros centro iniciatyva, apjungusi keturis iš šio miesto kilusius, Nacionalinę M.K.Čiurlionio menų mokyklą baigusius baleto šokėjus. Ja siekiama keisti ligšiolinę praktiką, kai beveik visi profesionaliųjų menų kūriniai gimsta tik didžiuosiuose šalies miestuose. Mažesniuose regioniniuose miestuose gimę ar augę, profesinių aukštumų pasiekę atlikėjai ar kūrėjai gali spektaklius, parodas ar koncertines programas kurti ir savo gimtinėse.

20220802 kristina gedziunaite 56 resize

Bilietai: 8 Eur., 4,2 Eur. (senjorams, moksleiviams ir žmonėms su negalia).

Po spektaklio – žiūrovų susitikimas su kūrybine grupe

Choreografė-režisierė: Aušra Krasauskaitė
Kompozitorė: Silvija Miliūnaitė
Šokėjai: Margarita Simonova, Viktorija Frik, Julija Turkina, Voicech Žuromskas
Scenografės: Jevgenija Cholodova, Sandra Matvejeva
Kostiumų dailininkė: Sandra Matvejeva

Premjera: 2022 rugsėjo 10, Visagino kultūros centro salė „Draugystė“

Rengėjas: Visagino kultūros centras
Partneris: Britų taryba Lietuvoje
Dalinis finansavimas: Visagino savivaldybė

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite