EKONOMIKOS IR INOVACIJOS MINISTERIJOS VICEMINISTRO VINCO JURGUČIO VIEŠNAGĖ ZARASUOSE

0
17
1

Ketvirtadienį  Zarasų rajono savivaldybėje lankėsi Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos viceministras Vincas Jurgutis ir Nacionalinės Lietuvos turizmo skatinimo agentūros „Keliauk Lietuvoje“ vadovas Dalius Morkvėnas.

Susitikime su viceministru Vincu Jurgučiu dalyvavo rajono Savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, rajono Savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas, mero patarėjas Vilhelminas Kuzmickas, administracijos darbuotojai, viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė  Nijolė Elena Šukštulienė, šio centro projektų vadovas  Ramūnas Keršys.
 
Susitikimo pradžioje Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas atkreipė dėmesį, kad 2008 metais Zarasų miestui buvo suteiktas kurortinės teritorijos statusas. Tai mūsų rajono centrui turėjo didelės įtakos – didėjo investicijų pritraukimas į kurortinę teritoriją, kultūrinio turizmo, aktyvaus poilsio, pramogų, paslaugų įvairovė bei gerėjo esamų turizmo paslaugų kokybė.  Mes panaudojome esamus gamtinius išteklius, didinome jų pritaikomumą sporto ir sveikatinimo srityje. Taip pat buvo kuriamos naujos darbo vietos, vietos gyventojai buvo orientuojami teikti kokybiškas tradicines ir naujas turizmo paslaugas. Kurortinės teritorijos infrastruktūra žymiai  patobulėjo – buvo įveiklinta Didžioji sala, atsirado dviračių takai, vandens pramogos, laipynų parkas, kiti nauji lankytini objektai. Sykiu su šiais objektais atsirado ir naujos verslo galimybės. Pristatyti kiti aktualūs klausimai.
 
Ypatingą dėmesį susitikimo metu meras atkreipė dėmesį į tai, kad per Zarasus einančiu keliu Kaunas–Daugpilis kasdien važiuoja tūkstančiai automobilių, tarp kurių – itin daug sunkiasvorių krovininių. Gyventojai dėl to kenčia nuo automobilių išmetamų teršalų, keliamo triukšmo. Reikalingas Zarasams aplinkkelis. Tik įrengus jį, žymiai padidės šio unikalaus gamtos kampelio patrauklumas.  
 
Jau daug metų zarasiškiai maitinami pažadais, aplinkkelio klausimas vis nukeliamas į ateitį. Tokia padėtis miesto gyventojų netenkina ir Zarasai rimtai planuoja apmokestinti įvažiavimą į miestą. Mat išaugus turistų srautui tenka daugiau išleisti lėšų gatvėms, keliams, dviračių takams tvarkyti. Apmokestinus įvažiavimą, sumažės kurortinėje vietovėje automobilių keliama tarša. 
 
Viceministras Vincas Jurgutis pateiktas pastabas, pasiūlymus bei prašymus  pažadėjo  išnagrinėti ir pagal galimybes keliamas problemas spręsti. Jis gvildeno turizmo plėtros galimybes Zarasų rajone, atkreipė dėmesį, kad Zarasai unikalus kraštas, čia turi atsirasti naujų projektų vystymosi perspektyvos, didesnės turizmo plėtros galimybės.
Verslininkas Gintaras Sinkus supažindino su savo verslu, kalbėjo apie Zarasų perspektyvas. Jis atkreipė dėmesį į tai, kad Zarasams reikalingas aukšto lygio viešbutis. Gintaras Sinkus supažindino su parengtu naujo viešbučio projektu. Šiame viešbutyje numatyta įrengti 84 kambarius. Pastatyti tokį viešbutį kainuotų apie 5 milijonus eurų. Zarasų verslininkams tai būtų nepakeliama našta. Gintaras Sinkus prašė padėti įgyvendinti šį projektą. Pasitarime buvo akcentuota šio klausimo sprendimo problema. Viešbučių ir SPA centrų statybai nėra jokios galimybės gauti Europos sąjungos paramą regionuose. Iki 2017 metų ši paramos priemonė būdavo per REGIO programą, kurią kuruoja Lietuvos verslo paramos agentūra. Jau penkeri metai, kai REGIO programa orientuojasi į gamybos įmones. Pasitarimo metu buvo siūloma Ekonomikos ir inovacijų ministerijai inicijuoti Lietuvos verslo paramos agentūros programos pataisas.
 
Zarasų rajono savivaldybės administracijos Investicijų ir plėtros skyriaus vedėja Ramunė Šileikienė susitikimo metu pristatė rajono demografinius, ekonominius ir socialinius rodiklius bei vykdomus investicinius projektus, susijusius su turizmo ir verslo plėtra Zarasų rajone. Statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo pavaduotojas–Savivaldybės vyriausiasis architektas Evaldas Ulianskas kalbėjo apie dviračių takų tinklą ir jų plėtrą ir pritaikymą turistų poreikiams.
Apie naujų projektų svarbą, galimybes, perspektyvas bei problemas kalbėjo Lietuvos Respublikos Seimo narys Algimantas Dumbrava, rajono Savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas.
Viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Nijolė Elena Šukštulienė pristatė centro vykdomas veiklas ir teikiamas paslaugas, Zarasų krašto turizmo išteklius, apgyvendinimo  situaciją Zarasų rajone. Su svečiais buvo diskutuojama apie apgyvendinimo paslaugų teikėjų teikiamų nakvynės paslaugų tikslesnės statistinės informacijos  ir šešėlio mažinimo šioje srityje būtinumą. Tas būtina, nes potencialūs investuotojai vertina statistinę informaciją, priimdami sprendimus dėl investavimo galimybių, o esama statistinė informacija, rodanti apgyvendinimo paslaugų tiekėjų  užimtumą, Zarasuose nėra džiuginanti.
 
Viešosios įstaigos Zarasų turizmo ir verslo informacijos centro projektų vadovas Ramūnas Keršys pristatė centro vykdomus projektus, kuriais siekiama didinti lankytojų ir turistų skaičių Zarasuose – projekto „Socialinės įtraukties didinimas per sportinę veiklą“ metu buvo įkurtas Zarasų laipynių parkas (turintis unikalią trasą, pritaikytą asmenims su judėjimo negalia), kurį per vasarą aplankė per 4500 lankytojų. Taip pat šiuo metu vykdomas projektas „Pirmojo pasaulinio karo turizmo kryptis ir ekspozicijos dėl lankytojų pritraukimo į pasienio regioną“.
 
Svečiai po susitikimo Zarasų rajono savivaldybėje lankėsi Zaraso ežero Didžiojoje saloje. Susitiko su WAKE–INN Zarasai atstovu Aurimu Žala. Svečiai pasidžiaugė, kad Zarasų rajono savivaldybės sukurta infrastruktūra iš tuometinės Ūkio ministerijos finansavimo priemonių turizmui sėkmingai funkcionuoja viešosios ir privačios partnerystės pagrindu ir yra toliau vystoma. Vėliau svečiai susipažino taip pat su Zarasų laipynių parku kempingo ,,Zarasai“ teritorijoje.
 
Mero patarėjas Petras Ivanovas,
 
Nuotraukose – susitikimo su viceministru Vincu Jurgučiu akimirkos. 
Autoriaus nuotraukos

2

3

4

5

6

 

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite