ELEKTRONINĖJE ERDVĖJE „PATRULIUOJANTIEMS“ PAREIGŪNAMS – ŠIMTAI GYVENTOJŲ SKUNDŲ

0
13
e patrulis

Daugiau nei mėnesį elektroninėje erdvėje patruliuojantys pareigūnai sulaukė 576 pranešimų iš gyventojų ar įstaigų, kurie buvo vertinami ir nagrinėjami:

Socialiniame tinkle „Facebook“ – 489 pranešimai;
Elektroniniu paštu (virtualus.patrulis@policija.lt) – 79;
Virtualių patrulių identifikuota – 7 (3 dėl rūbų analogų pardavinėjimo, 1 naktinio matymo prietaiso pardavimas, 2 sukčiavimai, 1 grasinimas).
Kitais būdais – 1.

Gautų pranešimų pobūdis labai įvairus, tačiau galima išskirti tokius dažniausiai pateikiamus pranešimus:
– Perduodama informacija dėl galimo įvairaus tipo sukčiavimo (siūloma įsigyti vairuotojo pažymėjimus, akcizais apmokestintų ar narkotinių medžiagų ir pan.);
– Kreipiamasi nukentėjus nuo sukčių (sumokėjus už daiktą ir jo negavus, pasiūlė investuoti, bet apgavo ir pan.);
– Kreipiamasi dėl konsultacijos kai galimai pažeidžiama žmogaus garbė ar orumas (šmeižtas, trečiųjų asmenų galimi garbės ir orumo pažeidimai);
– Grasinimai, neapykantos kalba ir diskriminacija (atsiunčiami komentarai ar socialinių tinklų įrašai, kuriais yra bandoma kurstyti prieš bet kokios tautos, rasės, etninę, religinę ar kitokią žmonių grupę ar viešinami diskriminacinio pobūdžio pranešimai dėl tautybės, rasės, lyties, kilmės, religijos ar kitos grupinės priklausomybės). Taip pat vertinama informacija dėl galimų neapykantos nusikaltimų, kai pranešimai yra gaunami iš www.manoteisės.lt.
– Prašymai pakonsultuoti dėl pareiškimo pateikimo per www.epolicija.lt.
– Pateikiama kita informacija, kuri asmenų nuomone gali būti aktuali policijai (dėl galimai vykdomos antivalstybinės veiklos, dėl galimai netinkamo turinio publikavimo).

Atlikus pirminį informacijos vertinimą, į teritorines policijos įstaigas tolimesniam tyrimui perduotos 32 medžiagos:

11 – dėl neapykantos kurstymo;
3 – dėl diskriminacijos;
9 – dėl sukčiavimo;
2 – dėl viešosios tvarkos pažeidimo (internete).

Iš virtualaus policijos patrulio perduotos informacijos pradėti 4 ikiteisminiai tyrimai (3 dėl neapykantos kurstymo ir 1 dėl rūbų su galimai padirbtais prekiniais ženklais prekybos), 1 ikiteisminis tyrimas dėl pornografinio turinio viešinimo, 6 pranešimų aplinkybės dar tikslinamos. Surašyti 5 administracinių nusižengimų protokolai (3 dėl sukčiavimo, 2 dėl nelegalių ginklų pardavinėjimo).

 

Informacijos šaltinis https://policija.lrv.lt/

Virtualus patrulis rezultatai1

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite