GASPADINIŲ ŠVENTĖ 2023

0
151

Lapkričio 25 dieną įvyko jau 13-oji Gaspadinių šventė, kurią kasmet organizuoja Antalieptės kaimo bendruomenė ir Antalieptės seniūnija. Čia susitinka įvairiausi skoniai, draugystė ir šiek tiek konkurencijos.

Kaip ir kiekvieną Gaspadinių šventę, šį kartą dalyviai turėjo sukurti patiekalus, atitinkančius šventės temą – karaliauja vienas kąsnis. Tema sufleruoja, kad dalyviai turėjo paruošti vieno kąsnio patiekalus – į vieną kąsnį sudėti visas savo žinias ir maisto gamybos sugebėjimus. Į tokį mažą maisto gabalėlį reikia sudėti tiek daug!

Dalyvių susirinko pilna Antalieptės seniūnijos daugiafunkcinio pastato salė – nuo Antalieptės gyventojų iki draugų už Zarasų rajono ribų. Čia svečiavosi ir dusetiškiai, ir Daugailių bendruomenės atstovai, ir Zarasų rajono vadovai – Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė su komanda, merės patarėjos Olga Podolskienė ir Aurelija Trimonytė.

Šiais metais renginio organizatoriai galėjo didžiuotis gausiais prizais – pirmos, antros ir trečios vietų laimėtojais pasidalino atitinkamai 150, 100 ir 50 Eur. Merė Nijolė Guobienė įsteigė du gaspadinėms labai reikalingus prizus – elektrinius trintuvus, įvairius prizus dovanojo Seimo narys Algimantas Dumbrava, Olga Podolskienė, Aurelija Trimonytė, Meilutė Danelienė, seniūnas Arvidas Saulius, Zenonas Striška, Pranas Savickas tautodailininkas Erikas Čypas, prizų negailėjo ir Antalieptės kaimo bendruomenės vadovė Irina Zalubienė, kuri visiems dalyviams padalino ir paguodos prizus – po 40 Eur. Pagrindiniai šventės remėjai – UAB „Vigotema“, UAB „Mafaci“, kaimo turizmo sodyba „Stromelė“.

 Saulius Savickas nepamiršo ir komisijos narių – Nijolė Guobienė, Meilutė Danelienė ir Agnė Stumbrienė gavo po didelį medinį šaukštą.

Po visų renginio pradžios formalumų prasidėjo svarbioji Gaspadinių šventės dalis – komisija ėmėsi vertinimo darbo. Visi stalai buvo nukrauti ištaigingiausiais vieno kąsnio patiekalais – sumuštinukai, spurgos su įdaru, įdaryti rožiniai kiaušiniai, riešutų ir sūrio kamuoliukai, gurmė sūriai su vynuogių įdaru, picų gabalėliai, blyneliai, maži kibinai ir tortai kvietė paragauti. Komisijai baigus savo darbą, ragauti galėjo visi susirinkę dalyviai.

Po ilgo komisijos pasitarimo buvo paskelbti konkurso rezultatai:

1 vieta –  Monika Krogelevičienė „Šoku kaip moku“.

2 vieta – Inovatorių mokykla „Vėlyvas ruduo“.

3 vieta – Auksė Kačiušytė „Vaikiškas stalas“.

Atskira padėka skiriama Antalieptės kaimo bendruomenės vadovei Irinai Zalubienei, seniūnui Arvidui Sauliui, renginio vedėjai Loretai Alaunienei ir jų visiems padėjėjams – ši graži antaliptiečių tradicija yra tikras pavyzdys kaip nuosekliai kartu dirba seniūnija ir bendruomenė. Jų kartu kuriami renginiai ir iniciatyvos visada suburia žmonės, kurie prisideda prie mūsų krašto kūrimo ir puoselėjimo.

Džiaugiamės įvykusia švente ir puoselėjamomis tradicijomis. O kitais metais vėl lauksime naujos Gaspadinių šventės temos ir dar vieno puikaus renginio.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite