GEDULO IR VILTIES DIENA ZARASUOSE

2
110

Šią vieną skaudžiausių Lietuvos istorijoje datą paminėti Zarasų krašto muziejus gyventojus pakvietė pradėti nuo šv. Mišių Zarasų bažnyčioje. Po to renginiai vyko muziejuje. Čia buvo surengta Seimo nario Jono Jaručio fotografijų paroda „Netekčių ir vilties pėdsakais: iš Igarkos į Lietuvą“, skirta pirmosios lietuvių ekspedicijos parsigabenant tremtinių palaikus iš Sibiro 35-mečiui. Tuomet, 1989 m. vasarą, jaunas pedagogas iš Kupiškio rajono Jonas Jarutis kartu su kitais 19 jaunų žmonių vyko į Krasnojarsko kraštą, Igarkos apylinkes, kur ieškojo lietuvių tremtinių palaikų, darė cinkuotus karstus ir pargabeno juos į Lietuvą. Jonas Jarutis spėjo padaryti net daugiau kaip 900 foto kadrų, o parodoje iš jų pateikė 42 nuotraukas. Autorius papasakojo apie ekspediciją, sunkumus ir jautriausias temas atliekant darbus. Seimo nario patarėjų komanda pasveikino Joną Jarutį su parodos atidarymu.

Zarasų rajono tremtinių ir politinių kalinių organizacijos pirmininkas Mindaugas Jurevičius prisiminė zarasiškių pastangas parsigabenti savo artimųjų tremtinių palaikus, tremtinių gyvenimo sąlygas. Kalbėjo ir tremtinys zarasiškis Romas Karla, jautriai prisimindamas savo pirmuosius mažo vaiko – tremtinio metus ir, dirbant istorijos mokytoju, organizuotą tremtinių atsiminimų rinkimą prieš beveik 30 metų. Renginyje pasisakė ir džiaugėsi tokios parodos atsiradimu Zarasuose Seimo narys Algimantas Dumbrava, Zarasų savivaldybės tarybos narys Kęstutis Stankevičius ir Zarasų krašto muziejaus direktorius Arvydas Veikšra.

Renginį vainikavo jausmingas svečių iš Vilniaus – tėvo ir sūnaus Povilo ir Julijaus Girdenių koncertas, kuriame skambėjo tremtinių, partizanų ir kitos dainos. Kai kurias iš jų, gerai žinomas, dainavo ir renginio dalyviai.

Zarasų krašto muziejaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite