GEDULO IR VILTIES, OKUPACIJOS IR GENOCIDO DIENŲ MINĖJIMAS LIETUVOS SEIME

0
29
1686859114006

Šių metų birželio 14 d., trečiadienį, Lietuvos Respublikos Seime, kaip ir kasmet, vyko Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido dienų minėjimas. Pirmą kartą Lietuvos Respublikos Seime tragiškieji 1940 m. birželio 15-osios įvykiai buvo paminėti jau 1990 metais, po to, kai buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Nuo 1999 metų susiklostė tradicija minėti Gedulo ir vilties, Okupacijos ir genocido dienas Seimo posėdyje arba šioms datoms skirtame minėjime.

Minėjimai su labai retomis išimtimis vyksta istorinėje Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, kurioje 1990-aisiais buvo atkurta Lietuvos valstybės Nepriklausomybė. Tradiciškai minėjimai vyksta birželio 14-ąją. 2010 m. buvo pakeistas šio renginio formatas, iš formalaus Seimo posėdžio jis tapo ne tokiu formaliu minėjimu, buvo praplėstas į renginį kviečiamų asmenų sąrašas, minėjimuose buvo atliekami meniniai intarpai.

Šiais metais į šį minėjimą atlikti savo kūrybos dainos ,,Aš tavęs lauksiu“ (muzika: Emilija Vaitkutė, žodžiai: Nežinomo partizano eilės) buvo pakviestos Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimų centro organizuoto konkurso „Lietuvos kovų už laisvę ir netekčių istorija“ 2022-2023 m. laureatės, I-os vietos laimėtojos, Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos II-os klasės mokinės Emilija Vaitkutė ir Emilija Venediktovaitė. Kartu su jomis renginyje dalyvavo ir kiti minėto konkurso nugalėtojai iš mūsų gimnazijos: Algintė Kavarskaitė, Greta Mikutavičiūtė, Vaidas Girčys, Armandas Stunžėnas. Renginį tiesiogiai transliavo LRT:

https://www.lrt.lt/mediateka/irasas/2000281652/minejimas-skirtas-gedulo-ir-vilties-bei-okupacijos-ir-genocido-dienoms-atminti

Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos informacija, A.Jakutienės ir V.Girčio nuotraukos

1686859114018

DSC02065

DSC02109

DSC02128

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite