GERIATRIJOS DIENOS STACIONARAS ZARASŲ LIGONINĖJE KVIEČIA GYDYTIS

0
288

Šių metų vasarą Zarasų rajono savivaldybės viešojoje įstaigoje Zarasų ligoninėje atidarytas naujas Geriatrijos dienos stacionaras. Jis skirtas 60 metų ir vyresniems asmenims, kurie serga lėtinėmis ligomis ir jų funkcinė būklė pablogėjo. Pagrindinis gydymo tikslas – pagerinti paciento biopsichosocialines funkcijas, grąžinti pacientą į bendruomenę. Tai yra sveikatos priežiūros paslauga, trunkanti nuo 4 iki 8 val. per parą. PSDF lėšomis apmokama ne daugiau kaip 15 gydymo dėl tos pačios priežasties lovadienių per kalendorinius metus.

Didžioji dalis ligoninėje gydomų pacientų yra 60 metų ir vyresni gyventojai, iš kurių dalis galėtų būti priskirtini geriatriniams pacientams (kai šalia normalaus senėjimo proceso asmuo serga keletu ligų, mažinančių jo biologines funkcijas ir kuriam reikalingas kompleksinis sveikatos įvertinimas ir gydymas funkciniam lygiui pagerinti ar išlaikyti) bei kuriems yra reikalingos specializuotos geriatrijos paslaugos.

Atsižvelgiant į tai, jog visuomenė senėja ir geriatrijos paslaugų poreikis auga, projekto „Geriatrijos paslaugų plėtra VšĮ Zarasų ligoninėje“ metu įkurtas Geriatrijos dienos stacionaras (6 lovų) bei konsultacinis kabinetas ambulatorinių geriatrijos paslaugų teikimui. Suremontuotos patalpos yra pritaikytos vyresnio amžiaus pacientų poreikiams – visuose koridoriuose įrengti porankiai patogesniam judėjimui, visa įranga ir patalpos pritaikytos sunkiai judantiems ar negalią turintiems pacientams.

Kaip gauti gydymą Geriatrijos dienos stacionare?

Šeimos gydytojas ar kitas specialistas gali siųsti ambulatorinei geriatro konsultacijai arba tiesiai į geriatrijos dienos stacionarą gydymui.

Šeimos gydytojai ir kiti specialistai siunčia pacientą geriatro konsultacijai:

 • pablogėjus kasdieninei veiklai;
 • vartojant >3 vaistus ir kuriam nustatytos 2 ir daugiau lėtinių ligų;
 • naujai diagnozavus ar paūmėjus geriatriniam sindromui (demencija, depresiškumas, miego sutrikimai, griuvimai, mitybos nepakankamumas, senatvinis silpnumas, skausmas ir kt.).

Pacientai po geriatro konsultacijos gali būti siunčiami į Geriatrijos dienos stacionarą, jei:

 • yra naujai nustatyta ar ženkliai pablogėjusi senyvo amžiaus asmens kasdienė veikla;
 • negalima atlikti išsamiojo geriatrinio tyrimo ambulatoriškai dėl paciento sveikatos būklės;
 • reikalingos 3 ar daugiau gydomųjų procedūrų, kurių dėl paciento mažo funkcinio pajėgumo atlikti ambulatoriškai negalima.

Šeimos gydytojai ir kiti specialistai taip pat gali siųsti pacientą tiesiai į Geriatrijos dienos stacionarą, jeigu:

 • geriatrinį pacienta reikia ištirti prieš numatytą planinę operaciją. 
 • pacientas pargriuvo 2 ar daugiau kartų per pastaruosius 6 mėnesius
 • pacientas per pastaruosius 6 mėnesius 2 ar daugiau kartų buvo hospitalizuotas neplanine tvarka
 • būtinas vaistų suleidimas į veną ir paciento stebėsena po vaistų suleidimo.

Geriatrijos dienos stacionare teikiamos paslaugos:        

 • išsamusis geriatrinis ištyrimas (pažinimo funkcijų, emocinės būklės ir depresiškumo įvertinimas, mitybos būklės įvertinimas, funkcinės būklės / mobilumo bei pusiausvyros, eisenos ir raumenų jėgos įvertinimas, kasdienės veiklos, funkcinio savarankiškumo ir gyvenamosios aplinkos vertinimas, socialinės būklės ir aplinkos vertinimas);
 • specialus ištyrimas prieš operacijas;
 • kineziterapija, ergoterapija, fizioterapija, gerinant paciento judėjimo funkciją, atmintį ir koordinaciją, mažinant stresą ir gerinant emocinę būklę, mažinant skausmą;
 • vaistų suleidimas į veną (lašinės infuzijos) ir paciento stebėsena po vaistų suleidimo;
 • socialinių įgūdžių formavimas;
 • paciento mokymas (formuojant sveikos mitybos ir kasdienio fizinio aktyvumo įgūdžius, keičiant neatsargią elgseną ir pritaikant namų aplinką, siekiant išvengti griuvimų, sveiko miego įgūdžių formavimas);
 • parengiamos rekomendacijos dėl ambulatorinio gydymo pacientui ir (ar) jo šeimos nariams / atstovams.

Geriatrijos dienos stacionare dirba multidisciplininė komanda, kurią sudaro gydytojas, slaugytojas, kineziterapeutas, ergoterapeutas, med. psichologas, soc. darbuotojas, slaugytojo padėjėjas. Visos komandos dėka atliekamas išsamusis geriatrinis tyrimas, kurio metu įvertinamos medicininės ir psichosocialinės problemos bei funkcinis pajėgumas, sudaromas gydymo planas, parengiamos rekomendacijos.

Visi kalbinti šiuo metu besigydantys Geriatrijos dienos stacionare pacientai dalijosi įspūdžiais apie šiltą ir paslaugų personalą, gerėjančią savijautą ir įvairius gydymo būdus.

Kasdien stacionare vyksta mankštos, ergoterapiniai užsiėmimai su specialia įranga, padedantys pagerinti judėjimo galimybes pacientams. Pacientai naudojasi psichologo ir socialinio darbuotojo paslaugomis, kurie visada su šypsena ir gerumu priima į savo kabinetus. Taip pat galimos ir kitos veiklos – spalvų terapija, piešimas ant smėlio, dėlionių dėliojimas. O kartais tiesiog arbatos atsigėrimas ir šiltas bendravimas su kitais pacientais suteikia daug jėgų.

Šiuo metu Geriatrijos dienos stacionare dirbantys specialistai:

Gydytojas geriatras Dovydas Vitkus

Vyresnioji slaugytoja–slaugos administratorė Jolanta Staskevičienė

Ergoterapeutė Inga Bieliūnaitė-Miškinienė

Kineziterapeutė Eglė Kraujalytė

Medicinos psichologė Jadvyga Zakšauskaitė

Socialinė darbuotoja Ruslana Veikša

Pacientai geriatrijos dienos stacionaro paslaugai nesiunčiami, kai jiems nustatyta: ūmi infekcinė liga, ženklūs fizinės ar psichikos būklės sutrikimai, pacientui nustatytas nuolatinės slaugos poreikis, pacientui nustatytas paliatyviosios medicinos pagalbos poreikis.

Atvykdamas į geriatrijos dienos stacionarą pacientas turi turėti visus tuo metu vartojamus vaistus.

Pacientai į Geriatrijos dienos stacionarą registruojami telefonu (8 385) 54570.

Darbo laikas: I–V 8.00–17.00 val.

Adresas: Vilniaus g. 1B, LT-32129 Zarasai

Daugiau informacijos: https://www.zarasuligonine.lt/

Zarasų rajono savivaldybės administracijos ir Zarasų rajono savivaldybės viešosios įstaigos Zarasų ligoninės  informacija

Nuotraukos

Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras
Geriatrijos dienos stacionaras

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite