GYVENTOJŲ DĖMESIUI – DĖL DEKLARUOTOS GYVENAMOSIOS VIETOS DUOMENŲ PATIKSLINIMO

0
55
registr

Atkreipiame gyventojų dėmesį, kad tose gyvenamosiose vietovėse, kuriose adresai (gatvės pavadinimas ir namo (patalpos) numeris) buvo suteikti pirmą kartą, šie duomenys turi būti įrašyti į Gyventojų registrą, kaip asmens deklaruotos gyvenamosios vietos adresas.

Pažymėtina, kad Gyvenamosios vietos deklaravimo įstatymo 4 straipsnio 12 dalyje yra nustatyta, kad gyvenamosiose vietovėse, kuriose pastatų numeriai ir (ar) patalpų numeriai yra suteikti pirmą kartą, asmenų deklaruotos gyvenamosios vietos adresai yra keičiami (tikslinami) asmeniui ar patalpos ar pastato savininkui (bendraturčiui) deklaravimo įstaigai pateikus prašymą patikslinti deklaravimo duomenis. Taigi, kaip ir pareiga deklaruoti gyvenamą vietą, taip ir pareiga pateikti prašymą patikslinti deklaravimo duomenis yra nustatyta pačiam gyventojui. Nepatikslinus duomenų susiduriama su problemomis: užtrunka tokių asmenų gyvenamosios vietos paieška, pvz., teikiant specialiųjų tarnybų (policijos, priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo ar greitosios medicinos pagalbos) paslaugas, o pašto ir siuntų pristatymo paslaugų teikimas dažnai tampa neįmanomas.

Todėl raginame Zarasų rajono savivaldybės gyventojus kreiptis į rajono Savivaldybės administracijos seniūnijas ir tinkamai deklaruoti (patikslinti gyvenamosios vietos deklaravimo duomenis).

Taip pat primename, kad gyventojai turi galimybę pasitikrinti savo gyvenamosios vietos adresą Registrų centro interneto svetainėje: https://www.registrucentras.lt/tikrinti-adresa.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite