GYVENTOJŲ SAUGUMAS – SVARBIAUSIA

0
134
DirA 4

Gatvių apšvietimas – tai labai svarbi mūsų visuomenės gyvenimo saugumo dalis. Apšvietimas ir jo kokybė tiesiogiai įtakoja ne tik transporto eismą, bet ir gyventojų saugumą tamsiu paros metu, ypatingai gyvenvietėse.

Nors tamsiuoju paros metu atliekama apie 25% visų kelionių, tačiau įvairių nelaimingų įvykių atsitinka 3 kartus daugiau negu dieną. Yra teigiama, jei gatvės, o ypač pėsčiųjų perėjos bus tinkamai apšviestos, nelaimingų įvykių skaičius gali sumažėti net apie 30%. Tai dideli skaičiai, kai yra kalbama avarijas šalies keliuose, įvykdomus nusikaltimų skaičius.

Tačiau svarbiausia, kad esant apšviestoms gatvėms ne tik padidėja piliečių saugumo jausmas, bet ir pagerėja jų savijauta.

Jau kelios savaitės, kai į mane dėl savo saugumo, tiksliau dėl vakarais neapšviestų gatvių kreipiasi žmonės – Salako, Užtiltės, Antazavės gyvenviečių gyventojai. Kodėl? Atsakymas paprastas – vakarais šiose gyvenvietėse gatvių apšvietimas nebeįjungiamas. Norėdamas tuo įsitikinti ne kartą pats važiavau į Užtiltę – kurioje tikrai buvo tamsu. Tamsios gatvės buvo ir Antazavėje, Padustėlyje. Nebeapšviestos gatvės ir Degučiuose, Biržūnuose, Salake.

Žmonės tikrai tapę daug jautresni, jaučiasi psichologiškai išsekinti – įtakos tam turėjo 2 metus besitęsiantys covid-19 susirgimai, karantinai, neramumų dabar smarkiai įnešė ir netolimoje šalyje vykstantis karas.

Žinau, kad savivaldybės, kurios pakeičia senas natrio lempas, kurias naudoja savo gatvių apšvietimams, į modernius LED technologijų žibintus, gali sutaupyti maždaug apie 50 proc. gatvių apšvietimui naudojamos elektros energijos. Nors investicijos atrodo ir didelės, tačiau jų atsipirkimas tikrai realus, o laiko trukmė irgi nėra didelė.

Europos Sąjungos klimato kaitos programa remia ir skatina aplinkos ir energetinių išteklių tausojimą, todėl racionalaus elektros energijos vartojimo skatinimas turi būti svarbus prioritetinis veiksnys, bet mūsų savivaldybės prioritetai kiti. Mes taupome mūsų rajono žmonių, mūsų rinkėjų, saugumo sąskaita. Todėl kiekvieną vakarą gyvenviečių žmonės bijo išeiti į gyvenviečių gatves, nes jos tamsios, nesaugios ir pavojingos.

Savivaldybė bando gudrauti: išjungdama kas trečią šviestuvą/ arba kas antrą. Taip pažeidžia reikalavimus dėl apšvietimo tamsiuoju paros metu, ji bando sutaupyti žmonių viešojo saugumo sąskaita.

Rajono gyventojų saugumas mums labai svarbus. Todėl svarbu, kad visų rajono gyvenviečių gatvės tamsiu paros metu būtų apšviestos.

Zarasų rajono savivaldybės tarybos narys Aurelijus Banys

Užs. Nr. 220404-01

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite