Į PRIVATŲ DARŽELĮ – SU 100 EUR KOMPENSACIJA

2
166

2023 m. rugsėjo 28 d. Zarasų rajono savivaldybės taryba nusprendė patvirtinti mėnesinio mokesčio kompensavimo už ikimokyklinio amžiaus vaikų išlaikymą ir priežiūrą Zarasų rajono nevalstybinėse švietimo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ugdymo programas, tvarkos aprašą.

Lėšos iš Zarasų rajono savivaldybės biudžeto bus skiriamos tėvams (įtėviams, globėjams), kurių vaikai lanko Zarasų rajone veikiančias nevalstybines švietimo įstaigas, kurios turi teisę vykdyti ikimokyklinio ugdymo programas ir kurių steigėja nėra valstybė ar savivaldybė, kitaip tariant – Zarasų rajone veikiančius privačius vaikų darželius.

Kompensacijos dydis – 100 Eur vienam vaikui. Kompensacija nemokama tais atvejais, kai vaikas nelanko įstaigos visą kalendorinį mėnesį, išskyrus atvejus dėl ligos arba dėl tėvų (įtėvių, globėjų) kasmetinių atostogų.

Kompensacija skiriama iš rajono Savivaldybės biudžeto lėšų ir išmokama vienam iš vaiko, lankančio nevalstybinę švietimo įstaigą, tėvų (įtėvių, globėjų), kai vaiko ir vieno iš tėvų (įtėvių, globėjų) gyvenamoji vieta Zarasų rajone yra deklaruota iki prašymo skirti kompensaciją pateikimo dienos. Kompensacija pervedama į vieno iš vaiko tėvų (įtėvių, globėjų) asmeninę banko sąskaitą.

Taisyklės

Prašymą–paraišką skirti kompensaciją ir visus kompensacijai skirti reikiamus dokumentus iki einamojo mėnesio 5 dienos rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriui gali pateikti vienas iš vaiko tėvų (įtėvių, globėjų) ar jų įgaliotas asmuo asmeniškai atvykęs į Savivaldybę.

Kai dėl kompensacijos kreipiasi pirmą kartą turi pateikti:

 1. Sutarties su nevalstybine švietimo įstaiga kopiją.
 2. Nevalstybinės švietimo įstaigos išduotą mėnesinio mokesčio už ikimokyklinio amžiaus vaiko (-ų) ugdymą nevalstybinėje švietimo įstaigoje mokėjimo dokumentą (kvitą) arba kitą dokumentą, patvirtinantį mokėtiną sumą.
 3. Praėjusio mėnesio vaiko lankomumo duomenis, gautus iš lankomos nevalstybinės švietimo įstaigos.
 4. Atstovo teises patvirtinantį dokumentą, jeigu prašymą–paraišką teikia vaiko globėjas ar vaiko tėvo (motinos, įtėvio, globėjo) įgaliotas asmuo (vaiko globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju patvirtinantį dokumentą ir (ar) įgaliojimą.
 5. Pažymą apie deklaruotą gyvenamąją vietą.

Kai dėl kompensacijos kreipiasi pakartotinai (iki einamojo mėnesio 5 dienos) turi pateikti:

 1. Nevalstybinės švietimo įstaigos išduotą mėnesinio mokesčio už ikimokyklinio amžiaus vaiko (-ų) ugdymą nevalstybinėje švietimo įstaigoje mokėjimo dokumentą (kvitą) arba kitą dokumentą, patvirtinantį mokėtiną sumą.
 2. Praėjusio mėnesio vaiko lankomumo duomenis, gautus iš lankomos nevalstybinės švietimo įstaigos.
 3. Atstovo teises patvirtinantį dokumentą, jeigu prašymą–paraišką teikia vaiko globėjas ar vaiko tėvo (motinos, įtėvio, globėjo) įgaliotas asmuo (vaiko globos nustatymą ir asmens paskyrimą globėju patvirtinantį dokumentą ir (ar) įgaliojimą).

Asmens, turinčio teisę gauti kompensaciją, tapatybei patvirtinti pateikiamas galiojantis asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas (kai dėl objektyvių priežasčių nėra galimybės pateikti asmens tapatybę patvirtinančio dokumento originalo, pateikiama dokumento kopija, patvirtinta įstatymų nustatyta tvarka ir (ar) įgaliotos institucijos išduota pažyma apie dokumento poėmį).

Socialinės paramos skyrius gali reikalauti ir kitų dokumentų, būtinų kompensacijai mokėti.

Užregistravus prašymą–paraišką skirti kompensaciją, Socialinės paramos skyriaus darbuotojas užpildo informacinį lapelį. Informacinis lapelis įteikiamas prašymą–paraišką pateikusiam asmeniui iš karto, kai dėl kompensacijos kreipiamasi asmeniškai atvykus į Savivaldybę.

Jeigu prie prašymo–paraiškos pateikti ne visi reikiami dokumentai, apie tai pažymima informaciniame lapelyje. Prašymą–paraišką pateikęs asmuo informaciniame lapelyje nurodytus trūkstamus dokumentus privalo pateikti per 14 kalendorinių dienų nuo prašymo–paraiškos pateikimo dienos. Jei asmuo nepateikia trūkstamų dokumentų iki informaciniame lapelyje nurodyto termino, prašyme–paraiškoje nurodytu būdu jis informuojamas, kad prašymas laikomas nepateiktu, ir jam grąžinami visi jo pateikti dokumentai.

Sprendimą dėl kompensacijos skyrimo priima Savivaldybės meras (ar jo įgaliotas valstybės tarnautojas) ne vėliau kaip per 15 darbo dienų nuo prašymo–paraiškos ir visų reikiamų dokumentų gavimo dienos. Asmuo, pateikęs prašymą–paraišką ir visus reikiamus dokumentus, apie priimtą sprendimą informuojamas prašyme–paraiškoje nurodytu būdu per 5 darbo dienas nuo sprendimo priėmimo dienos.

Kompensacijos mokėjimas nutraukiamas, atsiradus šioms aplinkybėms:

 1. Nutraukus vaiko ugdymo sutartį su nevalstybine švietimo įstaiga.
 2. Vaikui ar jo tėvams (įtėviams, globėjams) deklaravus gyvenamąją vietą ne Zarasų rajone.
 3. Atsiradus kitoms aplinkybėms, turinčioms įtakos teisei į kompensaciją.

Kompensacijos teikimo laikotarpiu vaikui ar bent vienam iš jo tėvų (įtėvių, globėjų) deklaravus gyvenamąją vietą kitoje savivaldybėje, kompensacija išmokama už tą mėnesį, kurį buvo pakeista deklaruota gyvenamoji vieta.

Kompensacijos išmokėjimo taisyklės

Nustatyto dydžio kompensacija skiriama ir išmokama už praėjusį mėnesį. Kompensacija skiriama tik nuo 2023 m. rugsėjo 28 d., už ankstesnius laikotarpius išmoka nėra skiriama.

Kompensacija gali būti skiriama ir už praėjusį laikotarpį, tačiau ne daugiau kaip už 1 praėjusį mėnesį iki prašymo–paraiškos pateikimo mėnesio, jeigu laikotarpiu, už kurį skiriama kompensacija, tėvai (įtėviai, globėjai) turėjo teisę ją gauti.

Kiekvieną mėnesį iki einamojo mėnesio 5 dienos Socialinės paramos skyrius parengia ir pateikia Savivaldybės administracijos Apskaitos ir materialinio aprūpinimo skyriui kompensacijos mokėjimo žiniaraščius, pagal kuriuos iki einamojo mėnesio 15 dienos bus pervedama kompensaciją į prašyme–paraiškoje nurodytą vieno iš vaiko tėvų (įtėvių, globėjų) asmeninę sąskaitą.

Pridedama:

Zarasų rajono savivaldybės tarybos sprendimas

Prašymo-paraiškos skirti 100 eurų kompensaciją forma

Informacinio lapelio forma

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

Priedai

Tarybos sprendimas T-196

Prašymo-paraiškos forma

Informacinis lapelis

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite