IEŠKOTA SPRENDIMŲ DĖL PRASTĖJANČIOS KELIŲ BŪKLĖS

0
33
1

Zarasų rajono savivaldybėje vyko susitikimas dėl kritinės magistralinių, rajoninių, krašto kelių būklės ir eismo saugumo rajone. Jame dalyvavo Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Utenos aps. VPK) viršininkas Vytautas Vaiškūnas, Utenos aps. VPK Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas, Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas, mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius ir administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas. Policijos ir vietos savivaldos vadovai diskutavo ir ieškojo sprendimų dėl akivaizdžiai prastėjančios kelių būklės rajone. Ypač nerimą kelia magistralinio kelio Kaunas–Zarasai– Daugpilis (A6) atkarpos nuo Zarasų rajono ribos iki Baibių kaimo ribos ir nuo Baibių kaimo iki tilto per Šventąją. Šios atkarpos nebeatitinka jokių saugumo reikalavimų.

Zarasų rajono savivaldybės meras Nikolajus Gusevas informavo, nuolat gauna rajono gyventojų skundų dėl kelių būklės. Merą lanko pasipiktinę gyventojai ne tik dėl gadinamų transporto priemonių važiuoklių ar pramušamų padangų, tačiau jie nesijaučia saugūs vairuodami tokiais keliais. Magistraliniame kelyje Kaunas–Zarasai–Daugpilis atsivėrusių didžiulių duobių virtinė ir išspausto kelio dangos atkarpa – kritinė. Vairuotojai skundžiasi, kad sudėtinga vairuoti dienomis sningant, lyjant ar tamsiuoju paros laikotarpiu, įvažiavus į tokią kelio atkarpą transporto priemonė staiga tampa sunkiai valdoma.

„Zarasai turi kurortinės teritorijos statusą, čia sulaukiame daug turistų ir miesto svečių. Šiuo magistraliniu keliu taip pat važiuoja daug sunkiasvorių transporto priemonių, gabenančių tarptautinius krovinius, todėl mes jaučiame atsakomybę dėl savo krašto žmonių, turistų ir visų eismo dalyvių saugumo ir baiminamės, kad neįvyktų skaudūs eismo įvykiai”, – susirūpinimą išsakė Nikolajus Gusevas.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Benjaminas Sakalauskas taip pat išdėstė nuogąstavimus dėl magistralinio kelio būklės, pabrėžė, kad neką geresni yra krašto ir rajoniniai keliai, už kurių priežiūrą yra atsakinga valstybė. Savivaldybė savo lėšomis rūpinasi vietinės reikšmės keliais ir gatvėmis. Administracijos direktorius, reaguodamas į nuolatinius gyventojų skundus, svarsto savivaldybės lėšomis keliuose įrengti informacines lenteles, kurių įrašais vairuotojai būtų informuojami, kam priklauso kelias ir jo priežiūra.

Zarasų rajono savivaldybės mero pavaduotojas Rimantas Jurevičius siūlė rasti bendrų sprendimų, kaip išvengti galimų nelaimių keliuose.

Utenos aps. VPK viršininkas Vytautas Vaiškūnas atviravo, kad važiuodamas į Zarasus matė pakelėje sustojusią transporto priemonę, kurios vairuotojas keitė pramuštą automobilio ratą, o prieš savaitę, jo šeimos nariai šioje kalio atkarpoje įvažiavęs į duobę irgi pramušė automobilio ratą.

„Jeigu negalime skubiai remontuoti šios magistralinio kelio atkarpos, dėl saugumo siūlau tokius kelius uždaryti, –kol kelio nepaženklinome sužeistųjų krauju ar neturime žuvusiųjų”,– susirūpinimą išsakė Vytautas Vaiškūnas.

Utenos aps. VPK Zarasų rajono policijos komisariato viršininkas Dainius Šidlauskas samprotavo, kad, įvykus skaudžiam eismo įvykiui dažnai, klausiama policijos, kodėl nekontroliuotas eismo saugumas. Policijos vykdomos prevencinės ir kontrolės priemonės akivaizdaus rezultato neduoda. Prie kiekvienos duobės keliuose policininko pastatyti negalima. Policija dažnai informuoja, kad eismo dalyviai kelyje elgtųsi atsakingai, pasirinktų saugų greitį ir atsižvelgtų į kelio dangos deformaciją, meteorologines sąlygas, tačiau tai problemos neišsprendžia.

Utenos apskrities policijos vadovai ir Zarasų rajono savivaldybės vadovai nutarė, kad dėl kelių būklės ir eismo dalyvių saugumo rajone nedelsiant raštu kreiptis į Lietuvos Respublikos Vyriausybę, Lietuvos Respublikos susisiekimo ministeriją ir Valstybės įmonę Lietuvos automobilių kelių direkciją.

Per susitikimą taip pat buvo aptarta Nacionalinės kurortų ir kurortinių teritorijų saugumo strategijos įgyvendinimas, kurortinių lėšų perėmimas ir planuojami renginiai.

Utenos apskrities vyriausiasis policijos komisariatas

2

3

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite