„IGNITIS“ ZARASUS PAVERS ELEKTROMOBILIŲ ROJUMI: ĮRENGS 30 ĮKROVIMO PRIEIGŲ

2
341

Sumanių energetikos sprendimų bendrovė „Ignitis“, valdanti didžiausią greito elektromobilių įkrovimo tinklą „Ignitis ON“, Zarasus pakrikštijo elektromobilių rojumi, nes bendrovė laimėjo Zarasų savivaldybės skelbtą konkursą elektromobilių įkrovimo prieigoms įrengti. Kaip pažymi „Ignitis“ elektrinio mobilumo departamento vadovas Eimantas Balta, laimėtas konkursas praturtins miestą net trisdešimčia įkrovimo prieigų, tarp kurių šešios greito ir itin greito įkrovimo.

Iš viso net keturiolikoje lokacijų įsikūrė arba netrukus įsikurs „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo prieigos, be paties Zarasų miesto, elektromobilių vairuotojai vasaros pradžioje džiaugsis prieigomis įsikrauti ir Antazavės bei Dusetų miesteliuose. Mieste dalis elektromobilių įkrovimo prieigų įsikurs gyvenamuosiuose rajonuose, kas miestiečiams suteiks dar daugiau patogumo.

„Šioje Lietuvos dalyje elektromobilių įkrovimo infrastruktūra buvo itin skurdi, nepaisant to, kad Zarasai yra tranzitinis miestas. Tad galima sakyti, jog verkiant reikėjo spręsti problemą, todėl ypatingai vertiname laimėtą konkursą ir tai, kad ženkliai daugėja patogumo elektromobilių entuziastams. Be to, patogumas ne tik mūsų tautiečiams, gyvenantiems ar aplankysiantiems Zarasus, tačiau ir kaimyninės Latvijos gyventojams ar į ją užsukantiems elektromobilių vairuotojams“, – komentavo E. Balta.

Nekyla abejonių, kad elektromobilių įkrovimo prieigų atsiradimas praturtins Zarasus tiek aplinkosauginiu, tiek miesto modernizavimo, tiek ir ekonominės naudos, turizmo vystymo požiūriu.

Pasak Jono Žusino, Zarasų savivaldybės statybos ir urbanistikos skyriaus vedėjo, moderni elektromobilių įkrovimo stotelių ir prieigų technologija prisideda prie miesto įvaizdžio, skatina elektromobilių vairuotojus drąsiau rinktis Zarasus, kaip turistinę kryptį. Be to, elektriniai automobiliai yra ateities transporto sprendimas, o įkrovimo prieigos – pagrindinis komponentas šiam pokyčiui, orientuotam į dabartį ir ateitį.

„Galvodami apie elektromobilių įkrovimo infrastruktūrą, sudarydami sąlygas jos plėtrai mūsų mieste, prisidedame prie tvaraus dabarties ir ateities transporto sistemos kūrimo“, – teigė J. Žusinas.

E. Balta, kalbėdamas apie elektromobilumo vertę, primena, kad elektriniai automobiliai prisideda prie švaresnės aplinkos dabar ir ateityje, nes neleidžia į aplinką išmetamųjų teršalų, tokių kaip anglies dvideginis ir azoto oksidai. Įkrovimo prieigų įrengimas skatina žmones drąsiau rinktis elektrines transporto priemones, o be to, tai ekonomiškesnis pasirinkimas ilgalaikėje perspektyvoje. Elektros energija jau yra pigesnė už įprastus degalus, o ateityje, tikėtina, bus dar pigesnė dėl spartaus atsinaujinančių energijos išteklių vystymo. Mažiau sukeliamo triukšmo, geresnė miestiečių ir miesto svečių savijauta, kaip tik tai, ko reikia.. Negana to, elektromobiliai reikalauja mažiau techninės priežiūros ir turi mažiau judėjimo dalių, kurios gali sugesti.

Visos lokacijos Zarasų savivaldybėje, kuriose bus įrengiamos „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo prieigos: dar šiemet lapkričio mėnesį, po dvi greito ir itin greito – 180 kW ir 120 kW įkrovimo prieigas Vilniaus g. salos aikštelėje, greito įkrovimo dvi prieigos numatytos ir Vytauto g. 54, po dvi lėto įkrovimo prieigas Sėlių a. 22-24, D. Bukonto g. 11C, Vilniaus g. 8, P. Širvio g. 32, Vytauto g. 46A, Dariaus ir Girėno g. 30A, Kauno g. 67. Kitąmet iki vasaros pradžios po dvi lėto įkrovimo prieigas P. Širvio g. 6, P. Širvio g. 24, Dusetose Vytauto g. 54 ir Antazavėje Dvaro g. 4.

Zarasuose jau veikiančiose elektromobilių įkrovimo prieigose lapkričio 10-12 d. taikoma 50 proc. nuolaida elektromobilių įkrovimui.

Visas „Ignitis ON“ elektromobilių įkrovimo prieigas galima surasti ir patogiai pasinaudoti vienoje „Ignitis ON“ programėlėje.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

2 KOMENTARAI

  1. Ir kam dabar visas miestas šitom elktrokolonėlėm apstatinėtas? Kas ten krausis? Ar kas nors matė Zarasuose nors vieną elektromobilį? Daugiau naudos būtų šiaurinėje miesto dalyje, kelyje link Rokiškio pastačius normalią degalinę su benzinu, dyzeliu ir kava.

  2. Tai valdžia kaip sugeba taip ir durniuoja. O gal kartais guobiai turi elektromobilių ir viskas jų labui? Kaip gaila, kad visokiems nereikalingiems objektams mėtomi pinigai vietoj to, kad sutvarkytų šaligatvius ir gatves. Ir kada baigsis tokia betvarkė? Nejaugi jau žmonės dar kantrybės turi?

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite