ĮGYVENDINTAS DRAUGIJOS „LAISVĖS AUKURAS“ PROJEKTAS „NEPRIKLAUSOMYBĖS KOVŲ VYKUSIŲ BRUŽŲ KAIME ĮAMŽINIMAS“

0
151

2024 m. Rugpjūčio 25 d. sukanka 105 metai nuo tų dienų, kai 1919 metais įvykdyta Zarasų išvadavimo ir bolševikų Raudonosios armijos galutinio išvijimo iš Lietuvos karinė operacija. Tai buvo pats sėkmingiausia jaunos Lietuvos kariuomenės kovos su bolševikais epizodas po kurio iš Lietuvos buvo išvyta nepriklausomybei rimčiausiai grėsusi Raudonoji armija ir Sovietų Rusija besąlygiškai, „amžiams“ pripažino Lietuvos valstybę.

Išvaduojant Zarasų kraštą nuo okupantų didžiausią reikšmę turėjęs mūšis įvyko Bružų kaime, Degučių sen., apie Lietuvos kariuomenės „Zarasų operaciją“ ir Bružų gynybinių įtvirtinimų pralaužimą yra sukurtas dokumentinis filmas tuo pačiu pavadinimu „Zarasų operacija“.

Projektas „Nepriklausomybės kovų vykusių Bružų kaime (šalia kelio Kaunas – Zarasai) įamžinimas“ įgyvendintas pagal Zarasų rajono savivaldybės strateginio veiklos plano Verslo ir investicijų programos (Nr. 13) priemonę Nr. 04.04.02 „Teikti finansinę paramą nevyriausybinių, bendruomeninių organizacijų vykdomiems projektams“.

Bendra projekto vertė 4200,00 Eur, Zarasų rajono savivaldybės administracija skyrė 3100,00 Eur, likusias lėšas sėkmingam projekto įgyvendinimui skyrė draugija „Laisvės aukuras“ ir partneris MB „Vadista“.

Įgyvendinant projektą „Nepriklausomybės kovų vykusių Bružų kaime įamžinimas“ buvo sukurtas ir pastatytas paminklinis akmuo įamžinantis Lietuvos kariuomenės kovas už Nepriklausomybę, įrengtas informacinis stendas, kuriame aprašytas Zarasų krašto išvadavimas, taip pat sumontuotas vėliavos stiebas. 2024 metų rugpjūčio pabaigoje planuojamas renginys 105 Lietuvos ir Zarasų išvadavimo metinėms atminti. Kartu su draugija „Laisvės aukuras“ renginį organizuoja: Baibių kaimo bendruomenė, Vajasiškio kaimo bendruomenė „Senolių kaimas“, Degučių kaimo bendruomenė „Samanis“ ir Lietuvos kariuomenės Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino štabo batalionas.

Batalionui buvo suteikta teisė perimti visas tarpukario Lietuvos didžiojo Lietuvos kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko, pradėto formuoti 1918 m. lapkričio 23 d., tradicijas ir atributiką. Bataliono diena švenčiama rugpjūčio 25 dieną, tęsiant tarpukario Lietuvos didžiojo kunigaikščio Gedimino 1-ojo pėstininkų pulko tradicijas: 1919 m. rugpjūčio 25-ąją Lietuvos kariuomenės sudėtyje pulkas iškovojo galutinę pergalę prieš bolševikus ties Zarasais, todėl ši data tapo tradicine iškilminga pulko švente.

Nuoširdžiai dėkojame Zarasų savivaldybės administracijai bei mūsų partneriui MB „Vadista“ už suteiktą paramą projekto įgyvendinimui.

Draugija „Laisvės aukuras“

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite