ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „BIOLOGINIŲ (MAISTO) ATLIEKŲ RŪŠIAVIMO SISTEMOS DIEGIMAS ZARASŲ IR DUSETŲ MIESTUOSE“

0
85

Zarasų rajono savivaldybės administracija įgyvendino projektą pagal 2022 m. vasario 15 d. projekto finansavimo sutartį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra, kurio metu biologinėmis atliekų surinkimo priemonėmis aprūpino 4270 namų ūkių.

Projekto tikslas – gerinti rūšiuojamųjų atliekų surinkimą Zarasų ir Dusetų miestuose. Projekto metu buvo įsigyta 1371 vnt. biologinių atliekų surinkimo konteinerių individualiems namų ūkiams ir 25 vnt. biologinių atliekų surinkimo konteinerių, kurie papildys bendrąsias Zarasų miesto ir Dusetų miesto atliekų rūšiavimo aikšteles. Taip pat projekto metu gyventojų patogumui, įsigyti biologinių (maisto) atliekų rūšiavimui skirti kibirėliai. Kibirėliais bus aprūpinti individualių namų ir daugiabučių namų gyventojai, taip bus sudarytos sąlygos patogiai nuo bendro srauto atskirti virtuvėje susidarančius maisto likučius. Kartu tai galimybė mažinti atliekų tvarkymo sąnaudas, kurios didės, jei nebus išvystyta rūšiavimo sistema.

Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra projekto įgyvendinimui skyrė 65535,09 Eur (85 proc. tinkamų finansuoti išlaidų). Zarasų rajono savivaldybės administracija iš biudžeto lėšų prie projekto įgyvendinimo prisidėjo 11 565,02 Eur (15 proc. tinkamų finansuoti išlaidų).

Investicijų ir plėtros skyriaus informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite