ĮGYVENDINTAS PROJEKTAS „KOMUNALINIŲ ATLIEKŲ TVARKYMO INFRASTRUKTŪROS PLĖTRA ZARASŲ RAJONE“

0
20
mid news zrs 295 image002

Zarasų rajono savivaldybės administracija, siekiant pagerinti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, įgyvendino projektą „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra Zarasų rajone“ (toliau – Projektas).

Projekto tikslas – pagerinti komunalinių atliekų tvarkymo sistemą, sukuriant/rekonstruojant komunalinių atliekų rūšiuojamojo surinkimo infrastruktūrą.

Projekto įgyvendinimo metu Zarasų rajono savivaldybės teritorijoje įrengtos/rekonstruotos komunalinių atliekų konteinerių aikšteles, skirtos mišrių komunalinių atliekų, antrinių žaliavų, žaliųjų atliekų surinkimui. Taip pat savivaldybės teritorijoje išplėsta didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelė (DGASA) ir pritaikyta atliekų paruošimui naudoti pakartotinai.
Projekto veiklų įgyvendinimas paskatino rūšiuojamąjį atliekų surinkimą kolektyviniais konteineriais bei didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelėje ir tokiu būdu sumažino Utenos regioniniame sąvartyne šalinamų komunalinių atliekų kiekį.
Komunalinių atliekų tvarkymo sistemos gerinimas užtikrino tinkamą komunalinių atliekų tvarkymo paslaugų teikimą, kadangi padidintas antrinių žaliavų surinkimo aikštelių prieinamumas, sudarytos sąlygos atliekų paruošimui naudoti pakartotinai, įrengtos tvarkingos, estetiškai patrauklios ir žmonėms su negalia pritaikytos konteinerių aikštelės bei pagerintos higienos sąlygos.

Bendra Projekto vertė 485 060,06 Eur, iš jų 412 301,05 Eur Sanglaudos fondo lėšos, 65 240,57 Eur Zarasų rajono savivaldybės biudžeto lėšos ir 7 518,44 Eur kitų viešųjų lėšų šaltinių lėšos. Projektas įgyvendintas pagal 2014–2020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos 5 prioriteto „Aplinkosauga, gamtos išteklių darnus naudojimas ir prisitaikymas prie klimato kaitos“ 05.2.1-APVA-R-008 priemonę „Komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“.

mid news zrs 614 image007

mid news zrs 977 image003

mid news zrs 981 image005

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite