ĮKVEPIANTIS ZARASŲ ŽINGSNIS LINK ATEITIES: TŪKSTANTMEČIO MOKYKLŲ PROGRAMOS ZARASŲ RAJONO SAVIVALDYBĖS ŠVIETIMO PAŽANGOS PLANO PRISTATYMAS

0
34

Kovo 19 d. Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos aktų salėje tvyrojo ypatinga atmosfera – čia vyko Tūkstantmečio mokyklų programos (TŪM) pažangos plano pristatymas. Renginyje dalyvavo gausus būrys svečių, tarp kurių – Zarasų rajono savivaldybės administracijos atstovai, Europos socialinio fondo agentūros (ESFA) atstovai, Zarasų rajono mokyklų bendruomenių nariai ir kiti projekto partneriai.

Švietimo pažangos programos „Tūkstantmečio mokyklos“ tikslas – mažinti mokinių pasiekimų atotrūkius ir sukurti integralias, optimalias ir kokybiškas ugdymo(-si) sąlygas kiekvienoje savivaldybėje. Šia programa siekiama, kad kiekvienas Lietuvos vaikas turėtų galimybę mokytis šiuolaikiškoje ir atviroje mokykloje. TŪM programą sudaro mokyklų tobulinimo sritys, kurios aktyviai sąveikauja viso projekto eigoje: lyderystė veikiant, kultūrinis ugdymas, įtraukusis ugdymas, STEAM ugdymas bei tinklaveika.

Tūkstantmečio mokyklų programoje dalyvauja keturios Zarasų rajono mokyklos, kurios atitiko būtinus programos kriterijus. Tai Zarasų „Ąžuolo“ gimnazija, Zarasų Pauliaus Širvio progimnazija, Zarasų „Santarvės“ pradinė mokykla, Zarasų r. Dusetų Kazimiero Būgos gimnazija.

Renginį pradėjo skambus „Ąžuolo“ gimnazijos dainininkių trio, kurį paruošė muzikos mokytojas Gražvydas Gasparavičius.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė pasveikino susirinkusius, pristatė atvykusius svečius.

Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė savo sveikinimo kalboje pabrėžė Tūkstantmečio mokyklų programos svarbą Zarasų rajono švietimo ateičiai. Merė teigė, kad ši programa yra puiki galimybė atnaujinti mokyklų infrastruktūrą, tobulinti mokytojų kompetencijas ir sukurti modernų, įtraukiantį ugdymo procesą.

ESFA atstovė Eglė Paulauskienė pristatė programos tikslus, sėkmingos įgyvendinimo gaires. Ji pabrėžė, kad TŪM programa siekia ne tik atnaujinti mokyklų pastatus, bet ir sukurti šiuolaikišką ugdymosi aplinką, kurioje kiekvienas mokinys galėtų atskleisti savo potencialą.

Vėliau Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Sigita Keršienė su Zarasų rajono Tūkstantmečio mokyklų komandos atstovais pristatė detaliai parengtą pažangos planą. Plane numatytos konkrečios veiklos, skirtos ugdymo kokybei gerinti, mokinių pasiekimų atotrūkiams mažinti ir modernioms ugdymo(-si) sąlygoms kurti Zarasų rajono mokyklose.

Renginį papuošė Zarasų sporto centro aviamodeliavimo grupės mokinių, kurie taip pat yra ir aviaklubo „Orlėkis“ jaunieji pilotai, pasirodymas. Jie pademonstravo laisvo skrydžio kambarinius aviamodelius. Mokinius ruošė instruktorius Audrius Kuzma.

Tūkstantmečio mokyklų programa – tai ne tik projektas, bet tvirtas žingsnis link modernios, atviros švietimo sistemos. TŪM programos pristatymas Zarasuose buvo įkvepiantis ir motyvuojantis renginys, kuris parodė, kad Zarasų rajonas yra pasirengęs kurti modernų ir kokybišką ugdymą visiems mokiniams.

Daugiau informacijos apie projektą:
https://tukstantmeciomokyklos.lt/
https://www.zarasai.lt/naujiena_projektas-tukstantmecio-mokyklos-ii_15426
https://www.facebook.com/photo?fbid=717197567229764&set=a.161157249500468

Zarasų švietimo pagalbos tarnybos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite