IŠMANIOSIOS SAUGUMO TECHNOLOGIJOS PAGAL „BMW“ – PAGALBA SLIDŽIAME KELYJE

0
59

Ne paslaptis, jog vairavimo saugumas yra vienas iš esminių bei pagrindinių „BMW“ automobilio gamintojo prioritetų. Dėl šios priežasties šis gamintojas jau metų metus investuoja savo resursus į automobilių saugumo technologijų tobulinimą bei jų gerinimą. Nors šiuolaikiniuose „BMW“ automobiliuose yra begalė skirtingų saugumo technologijų, tačiau bene didžiausią reikšmę turi būtent automobilio kontrolei skirti pažangūs inžineriniai sprendimai, kurie didžiausią įtaką automobilio kontrolei daro žiemos sezono metu. Taigi, kokios yra šios technologijos bei kaip jos padeda „BMW“ markės automobilių vairuotojams išlikti slidžiame kelyje saugesniais? Apie tai plačiau pasakoja ilgametę patirtį turintys https://www.avkparts.lt specialistai.

Pagrindinė technologija – „DTC“

Kiekvienas „BMW“ automobilio savininkas bent kartą savo automobilio salone yra matęs mygtuką, pažymėtą „DTC“ ženklinimu. Suprantama, jog tikrai ne visi tiksliai žino, kokią funkciją šis mygtukas atlieka. Nepaisant to, DTC“ yra viena iš esminių bei pagrindinių saugumo technologijų, darančių tiesioginę įtaką automobilio kontrolei bei valdymui slidžiame kelyje. „DTC“ – „Dynamic Traction Control“. Kaip jau sako pats technologijos pavadinimas, ši funkcija yra tiesiogiai atsakinga už automobilio ratų sukibimą su kelio danga. Nepaisant to, jog šios technologijos veikimo principas gali būti paaiškinamas paprastai, pats jos veikimas inžinerine prasme yra gana sudėtingas.

„BMW“ automobiliuose integruota „DTC“ technologija suveikia tuomet, kai sistema pajaučia, jog nors vienas varomasis ratas praranda sukibimą su kelio danga. Tuomet sistema žaibiškai pradeda automobilio stabilizavimo procesą. Visas tokio stabilizavimo procesas vyksta ribojant automobilio galią bei naudojant kiekvieno rato stabdžius individualiai. Tikriausiai kiekvienas „BMW“ vairuotojas yra pastebėjęs prietaisų skydelyje mirksinčią orandžinės spalvos lemputę kiekvieną kartą, kuomet automobilis praranda sukibimą su kelio danga. Šis signalas parodo, jog sistema atlieka savo darbą bei stengiasi stabilizuoti automobilį.

„DTC“ sistemos keturių varomųjų ratų automobiliams

Dauguma vairuotojų yra pratę, jog „BMW“ automobiliai yra varomi galiniais ratais, tačiau šiomis dienomis yra begalė ir keturiais ratais varomų „BMW“ modelių. Įprastai tokie „BMW“ automobiliai yra pažymėti „X-Drive“ simboliu. Keturis varomus ratus turintys „BMW“ automobiliai turi įdiegtą kiek kitokią „DTC“ sistemą, kuri yra technologiškai gerokai sudėtingesnė. Taip yra todėl, jog „BMW“ inžinieriams teko sudėtinga užduotis pritaikyti sistemą ne dviems, tačiau visiems keturiems varomiems ratams. Dėl šios priežasties „DTC“ sistemos gedimų remontas „X-Drive“ modeliams yra gerokai brangesnis bei reikalaujantis daugiau resursų. Žinoma, tokiais atvejais verta atminti, jog kokybiškas bei gamintojo reikalavimus atitinkančias automobilių dalis galima įsigyti https://www.avkparts.lt/bmw-dalys/. Čia dirbantys specialistai visuomet pasirūpins ne tik tinkamos dalies parinkimu, tačiau taip pat ir jos pristatymu visoje Lietuvoje.

Galimybė iš dalies deaktyvuoti „DTC“ sistemą

AVKParts specialistai akcentuoja, jog įprastai „DTC“ sistema būna visuomet aktyvuota, nebent vairuotojas savarankiškai nusprendžia ją išjungti. Kartais pasitaiko atvejų, kuomet išjungus šią sistemą automobilio pravažumas padidėja. Taip nutinka tuomet, kai „BMW“ automobilis klimpsta purve arba sniege. Išjungus šią sistemą automobilis įgauna galimybę sukti ratus, o dažnu atveju tai yra būtina norint įveikti sunkiai pravažiuojamą kliūtį nedideliu greičiu. Verta paminėti ir tai, jog dalis „BMW“ automobilių turi įdiegtą dalinę „DTC“ funkciją, kuomet ratų prasukimas yra leidžiamas tol, kol automobilis važiuoja tiesia trajektorija. Tai yra bene pati geriausia ir saugiausia šios sistemos funkcija, leidžianti padėti vairuotojams įveikti sunkiai pravažiuojamas kliūtis, tačiau tuo pačiu metu užtikrinti, jog posūkyje nebus prarasta automobilio kontrolė.

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite