IŠMINČIŲ DOVANOS

0
26
RBF 5490

Vasario 7 dieną Zarasų „Ąžuolo“ gimnazijos teatro grupės mokiniai, Giedojimo studijos nariai ir būrelis Ia klasės gimnazistų pakvietė savo tėvus, visus mokinius ir mokytojus į integruotą teatro, muzikos ir literatūros pamoką „Dovana“, kurią pradėjo spektakliu „Išminčių dovanos“ (režisierė Gražina Karlaitė) pagal to paties pavadinimo JAV rašytojo O. Henry apsakymą.

Mokinių suvaidinta istorija iš pirmo žvilgsnio atrodo labai paprasta, tačiau joje glūdi daug išminties. Dela (jos vaidmenį atliko Neda Novičenko) turi tik vieną dolerį aštuoniasdešimt septynis centus, o rytoj Kalėdos, ir ji nori nupirkti dovaną Džimui (jo vaidmens atlikėjas Eimantas Popovas). Delos pasididžiavimas – nuostabūs, spindintys, ilgi plaukai, kuriuos ji parduoda už 20 dolerių, kad galėtų nupirkti platininę laikrodžio grandinėlę Džimui, kurio pasididžiavimas – laikrodis, paveldėtas iš tėvo ir senelio. Pasirodo, ir Džimas parduoda savo laikrodį, kad galėtų Delai padovanoti komplektą šukučių plaukams susegti. Rodos, istorija apie du kvailus vaikus, kurie taip nerūpestingai paaukojo vienas kitam didžiausias savo brangenybes. Tačiau spektaklį, kurį labai subtiliai, gražiai papildė Giedojimo studijos mokinių pasirodymai (mokytojas Gražvydas Gasparavičius), teatro grupės artistai baigė taip: „Leiskite tarti šių dienų protingiesiems: iš visų, dovanojančių dovanas, šiedu buvo išmintingiausi. Jie ir yra tikrieji išminčiai.“

Pamoką pratęsė Ia gimnazijos klasės mokiniai Darja, Adrija, Justė, Elinga, Smiltė, Goda, Nelija, Eimantas, Neda, Milius (jų mokytoja Renata Žemaitienė), kurie kalbėjo apie per literatūros pamokas nagrinėtus kūrinius (Lauros Sintijos Černiauskaitės „Benedikto slenksčiai“, Ericho Marijos Remarko „Trys draugai“, Vandos Juknaitės „Išsiduosi. Balsu“), teigiančius, kad nebūtinai dovana turi būti brangi. Svarbu, kad mes galvojame apie žmogų, kuriam skiriame dovaną, jis mums yra artimas. Dovanos sukuria ir stiprina emocinius ryšius, žmonės jaučiasi laimingi ir įvertinti. Tačiau visgi svarbiausia yra ryšys tarp žmonių: draugystė, meilė, pagarba, pagalba, rūpinimasis vienas kitu. Tai ir yra didžiausia dovana.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytoja Renata Žemaitienė, nuotraukos Rimanto Bikulčiaus

RBF 5492

RBF 5499

RBF 5505

RBF 5508

RBF 5510

RBF 5514

RBF 5519

RBF 5524

RBF 5529

RBF 5532

RBF 5537

RBF 5540

RBF 5545

RBF 5555

RBF 5556

RBF 5579

RBF 5586

RBF 5594

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite