IŠTIESK RANKĄ, NE GRANDINĘ: GYVŪNŲ AUGINTINIŲ VEISĖJAMS ĮSIGALIOJA DRAUDIMAS ŠUNIS LAIKYTI NUOLAT PRIRIŠTUS

0
128

Praėjusių metų VMVT gyvūnų gerovės specialistų pasitarimuose su gyvūnų augintinių veisėjais sutarta, kad aukštesnieji gyvūnų gerovės standartai turi būti keliami ir vienodinami gyvūnų veisimo veikloje.  Metų pradžioje priimtas sprendimas keisti Gyvūnų augintinių veisimo taisykles. Įsigaliojus pakeitimams, nuo šių metų lapkričio 1 d. veisėjams bus draudžiama laikyti šunis nuolat pririštus.  

„Džiugu, kad tai, kas nuo mūsų šiandien priklauso, įgyvendinti pavyko. Prieš įsigaliojant pakeitimams, užsiimantiems gyvūnų augintinių veisimu suteikėme 6 mėn. pereinamąjį laikotarpį pasiruošti, įsirengti tinkamas sąlygas gyvūnams laikyti. Tikimės, kad šis žingsnis kartu bus ir signalas visiems gyvūnų laikytojams, kad praktikoje sparčiai atsisakoma gyvūnus laikyti nuolat pririštus. Kartu norime paraginti šunų, kurie vis dar yra nuolat rišami, savininkus priimti sprendimus dėl šunų išlaisvinimo nuo grandinių, leisti gyventi pilnavertį gyvūno gyvenimą: pakankamai judant, būnant gamtoje ir palaikant glaudesnius ryšius su savo savininku“,  – sakė VMVT direktoriaus pavaduotojas Paulius Bušauskas.

Jau net 15-oje Europos Sąjungos valstybių narių, pvz., Vokietijoje, Austrijoje, Lenkijoje, Švedijoje ir kt., galioja draudimas rišti šunis. Slovėnijoje, Danijoje, Liuksemburge ir Vengrijoje galima pririšti tik laikinai, kol, pavyzdžiui, savininkas lankosi prekybos centre. Kitose šalyse draudimai taip pat galioja tik su tam tikromis išlygomis. 

Šių metų pradžioje VMVT taip pat atliko 86 gyvūnų globėjų apklausą. Pagal apklausos rezultatus daugiau nei pusė visų VMVT Gyvūnų globėjų sąraše registruotų globėjų teigė, kad nelaiko nuolat pririštų šunų, nepalaiko tokio laikymo būdo ir dauguma globėjų net nedovanoja šunų, kur jie bus laikomi tokiomis laikymo sąlygomis.

Spalio 4 d. VMVT vyko Patariamosios ekspertų grupės gyvūnų gerovės klausimams diskusija dėl atsisakymo nuolat laikyti pririštus gyvūnų globėjų laikomus šunis. Priimtas sprendimas, jis artimiausiu metu bus inicijuotas ir įtvirtintas teisės normos pakeitimas, kuriuo bus uždrausta nuolat rišti gyvūnų globėjų laikomus šunis.

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite