J. BIDENAS KREIPĖSI Į LIETUVĄ: BŪTENT BALTIJOS KELIAS, O NE BERLYNO SIENA TAPO EUROPOS ATEITIES SIMBOLIU

0
47
photo 4071670
Vilniuje viešintis Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidentas Joe Bidenas trečiadienio vakarą Vilniaus universiteto (VU) kiemelyje kreipėsi į susirinkusią minią. NATO viršūnių susitikime dalyvavęs JAV lyderis savo istorinėje kalboje didelį dėmesį skyrė Lietuvos istorijai ir pabrėžė amerikiečių įsipareigojimus Lietuvai.

J. Bidenas pasveikino lietuvius, teigdamas, kad būtent Lietuvos ir Vilniaus žmonės geriausiai žino laisvės galią.
 
„Gera grįžti į Vilnių ir į šalį bei regioną, kur žmonės geriau nei bet kur kitur žino apie transformatyvią laisvės galią. Į regioną, kurio žmonės parodė, kad žmonių vienybė negali būti suskaldyta ir kurie kartu su savo broliais ir seserimis iš Latvijos ir Estijos padėjo pabaigti padalinto pasaulio erą“, – teigė J. Bidenas.
 
„Būtent Baltijos kelias, o ne Berlyno siena tapo Europos ateities simboliu. Ir kai sovietų tankai norėjo atimti jūsų nepriklausomybę, Vilniaus žmonės pasipriešino ir 1991 m. sausį dešimtys tūkstančių žmonių kaip vienas gynė laisvę“, – Lietuvai svarbius istorinius įvykius akcentavo jis.
 
Jis taip pat akcentavo, kad dešimtmečiai Lietuvą slėgusios tironijos neužgesino laisvės liepsnos.
 
„14 herojų tragiškai prarado savo gyvybes ir šimtai buvo sužeisti, bet visas pasaulis pamatė, kad tironijos dešimtmečiai neužgesino laisvės liepsnos“, – pabrėžė JAV lyderis.
 
„Mūsų įsipareigojimas Ukrainai nesilpnės“
Kreipdamasis į VU didžiajame kieme susirinkusius žmones, J. Bidenas teigė, kad Vakarų įsipareigojimai Ukrainai išliks tokie pat stiprūs kaip ir iki šiol. Baltųjų rūmų vadovas nurodė, kad Vašingtonas rems laisvės siekius „šiandien, rytoj ir tiek, kiek reikės“.
 
„Mūsų įsipareigojimas Ukrainai nesilpnės – mes stovėsime už laisvę šiandien, rytoj ir tiek, kiek reikės“, – sakė J. Bidenas.
 
Jis teigė, kad visas Vakarų pasaulis nori, kad Rusijos karas prieš Ukrainą baigtųsi teisingai.
 
„Nepriklausomybė, teritorinis vientisumas – tai du taikių valstybių santykių ramsčiai. Vienai valstybei negalima leisti veržtis į kitos teritoriją“, – sakė jis.
 
Pasak J. Bideno, „Rusija gali baigti šį karą jau rytoj – išvesti savo pajėgas iš Ukrainos, pripažinti tarptautines jos sienas ir nutraukti nežmogiškas atakas“.
 
„Deja, Rusija neparodė noro rasti diplomatines išeitis“, – apgailestavo prezidentas.
 
„Putinas vis dar klysta, galvodamas, kad gali pergyventi Ukrainą. Jis negali patikėti, kad tai jų žemė, jų šalis, jų ateitis“, – tvirtino J. Bidenas, pridurdamas, kad V. Putinas daro klaidą, nuvertindamas ir NATO bei Vakarų vienybę.
 
„Kai valdžios trokštantis Putinas pradėjo šį brutalų karą prieš Ukrainą, jis galvojo, kad NATO suskils. Jis galvojo, kad mūsų vienybė suskils jau pirmuoju bandymu. Jis manė, kad demokratijų lyderiai bus silpni. Bet jis klydo“, – pabrėžė JAV vadovas.
 
J. Bidenas akcentavo, jog prasidėjus Rusijos invazijai į Ukrainą, Vakarų demokratijos nedelsiant ėmėsi veiksmų padėti prieš agresorių kovojantiems ukrainiečiams.
 
„Kai Rusijos bombos pradėjo kristi, mes nedelsiant reagavome – mes subūrėme pasaulį padėti drąsiems Ukrainos žmonėms, kai jie gina savo laisvę ir savo nepriklausomybę su ypatingu kilnumu“, – kalbėjo J. Bidenas.
 
„Praėjus beveik pusantrų metų, kai Rusijos kariuomenė vykdo baisius žiaurumus, įskaitant ir nusikaltimus prieš žmoniją, Ukrainos žmonės išlieka nepalūžę“, – pažymėjo JAV prezidentas.
 
Jis taip pat dėkojo Lietuvai – už tai, jog Vilnius bei Baltijos šalys išlieka „karščiausiais kovotojais dėl Ukrainos teisės į savo ateitį, kurią pasirinktų ji pati“.
 
„Mano žinutė jums – tęskite tai, priminkite pasauliui tą viltį, kurią įkūnija Lietuva“, – linkėjo J. Bidenas.

ELTA (ELTA)
Kopijuoti, platinti, skelbti ELTA turinį be ELTA raštiško sutikimo draudžiama

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite