JAV AMBASADORĖS LIETUVOJE VIZITAS ZARASUOSE

1
98

2024 m. balandžio 3 dieną Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė priėmė JAV ambasadorę Lietuvoje Karą C. McDonald. Šis vizitas naujai ambasadorei, kuri buvo paskirta šių metų sausio mėnesį, yra vienas pirmųjų už Vilniaus ribų, tad Zarasų rajono savivaldybės vadovai džiaugėsi, kad galėjo susipažinti su ambasadore ir pasikalbėti apie galimą bendradarbiavimą ateityje.

Sutikdama JAV ambasadorę Lietuvoje, Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė dėkojo už skiriamą dėmesį mūsų kraštui, prisiminė kaip dirbant ankstesnėje darbovietėje (Zarasų profesinėje mokykloje) teko bendrauti su buvusiu JAV ambasadoriumi Lietuvoje J. E. Robert S. Gilchrist įvairiuose projektuose, tad ir šiandien tikisi dar artimesnio ryšio tarp Zarasų rajono savivaldybės ir JAV ambasados Lietuvoje.

Kara C. McDonald džiaugėsi atvykusi į Zarasus ir minėjo, kad jau kurį laiką norėjo pamatyti mūsų kraštą, nes yra girdėjusi, kad čia yra nuostabi gamta ir daugybė ežerų. Ambasadorė teiravosi apie Zarasų rajono planus ir prioritetus, kad galėtų rasti bendradarbiavimo galimybių, domėjosi apie mūsų krašto tarptautinį kontekstą, nes mūsų geografinė padėtis ir šalia esantis Daugpilio miestas suteikia ir tarptautinio bendradarbiavimo galimybes.

Kalbėdama apie savo būsimus darbus, JAV ambasadorė Lietuvoje išskyrė 3 prioritetus:

  1. Saugumas – parodyti, kad esame stiprūs ir atgrasyti galvojančius kitaip.
  2. Stiprinti bendradarbiavimą tarp Lietuvos ir Jungtinių Amerikos Valstijų.
  3. Plėtoti ekonominį bendradarbiavimą ir komercinius ryšius.

Nijolė Guobienė tarp Zarasų rajono prioritetų įvardino būtiną Zarasų miestui aplinkkelį bei sveikatingumo ir laisvalaikio centro įrengimą, kurie itin svarbūs ne tik mūsų rajono gyventojams, bet ir turistams. Taip pat pasakojo apie draugystę su Daugpilio miesto savivaldybe bei svarbius Lietuvos ir Latvijos projektus, kurių pagalba gimsta tiek istoriniai objektai, tiek kultūriniai renginiai.

Zarasų rajono savivaldybės merė pasakojo apie rajone esančius dvarus, kurie yra tvarkomi tiek Savivaldybės, tiek privačių investuotojų iniciatyvomis bei lėšomis.

JAV ambasadorei buvo įdomu sužinoti apie mūsų krašte apsigyvenusius naujakurius ir užsieniečius, kurie čia kuria savo verslus ir gyvenimus. Zarasų rajono savivaldybės administracijos direktorius Aurelijus Banys pridūrė, kad visi naujakuriai, prisiregistravę Zarasų rajone, gali gauti papildomą naudą – GPM kompensaciją, tad tai taip pat yra patrauklu naujakuriams.

Kara C. McDonald pasakojo apie tapimą JAV ambasadore Lietuvoje – šis procesas truko bene 2 metus ir, palyginus, tai yra trumpas laiko tarpas, nes, pasak ambasadorės, kitiems šis kelias užtrunka dar ilgiau. Ji mano, kad šio proceso greitas baigimas buvo labai svarbus JAV senatui, nes Lietuva yra svarbi JAV sąjungininkė ir regiono lyderė, todėl čia turėti JAV ambasadorių buvo prioritetas. Ji džiaugėsi Lietuvos pagalba Ukrainai ir išreiškė nuoširdžią padėką Lietuvos žmonėms. Prakalbus apie karą Ukrainoje ir artėjančius prezidento rinkimus Jungtinėse Amerikos Valstijose, JAV ambasadorė jaučiasi gana ramiai dėl pagalbos teikimo tiek Lietuvai, tiek Ukrainai, nes Lietuvos lyderystė NATO yra matoma ir labai gerbiama. Taip pat Kara C. McDonalds priminė pagalbą Ukrainai tiek respublikonų, tiek demokratų valdymo laikotarpiu ir mano, kad tai nepasikeis.

Po vizito Zarasų rajono savivaldybės administracijoje, delegacija keliavo į Zarasų krašto muziejaus padalinį Š. Saukos ir N. Saukienės galeriją. JAV ambasadorė turi menų krypties bakalauro ir magistro laipsnius, todėl jai šis vizitas buvo itin įdomus. Galerijoje ją pasitiko Saukų šeima – Šarūnas, Nomeda ir Mykolas Saukos, aprodydami paveikslus jie pasakojo apie kūrybos procesus. Po ekskursijos Šarūnas Sauka padovanojo ambasadorei savo darbų knygą su autografu.

Vėliau delegacija susitelkė ties Zarasų garbės piliečio Al Jaffee karikatūrų paroda, kuri trumpam atkeliavo į šią galeriją. Ši paroda ypatinga Zarasų krašto istorijai, nes Al Jaffee buvo amerikiečių karikatūristas, gimęs 1921 m. kovo 13 d. Savanoje, JAV Džordžijos valstijoje. Jis labiausiai išgarsėjo savo darbu satyriniame žurnale „Mad“, 65 metus buvo nuolatinis bendradarbis ir ilgiausiai dirbęs žurnalistas. Al Jaffee pateko ir į pasaulio Gineso knygą kaip ilgiausiai dirbęs menininkas karikatūristas – tik būdamas 99 metų jis paskelbė apie savo karjeros pabaigą. Al Jaffee gimė emigrantų iš Zarasų šeimoje. 2015 m. Al Jaffee suteiktas Zarasų krašto garbės piliečio vardas už Zarasų vardo garsinimą pasaulyje, istorinio palikimo pristatymą meninėmis priemonėmis. Al Jeffee prisiminimai apie Zarasus užrašyti Mari Lu Veisman knygoje „Pašėlęs Al Jaffee gyvenimas“.

Zarasų krašto muziejaus atstovai teiravosi JAV ambasadorės apie galimybę, padedant JAV ambasadai, rasti Jungtinėse Amerikos valstijose daugiau informacijos, darbų, žurnalų, žmonių prisiminimų ir kitų artefaktų apie mūsų krašto genijų Al Jaffee, kuriuos Zarasų krašto muziejus galėtų eksponuoti. Kara C. McDonald pasakojo, kad net kai kurie JAV universitetai turi Al Jaffee darbų ir ji tikrai mielai užsiims šios informacijos paieška, o vėliau ir padės muziejui pradėti bendradarbiavimą.

Taip pat JAV ambasadorė pasakojo apie galimą ambasados ir Zarasų krašto muziejaus bendradarbiavimą kuriant ir remiant nedidelės apimties projektus, kurie susiję su Lietuvos bei Jungtinių Amerikos Valstijų kūrėjais ar meno kūriniais.

Trumpo vizito pabaigoje Zarasų rajono savivaldybės merė Nijolė Guobienė dėkojo Karai C. McDonald ir jos komandai už šį svarbų vizitą ir maloniai kvietė apsilankyti dažniau. JAV ambasadorė dėkojo už šiltą priėmimą ir sakė planuosianti būsimą bendradarbiavimą ir ne vieną apsilankymą ateityje.

Zarasų rajono savivaldybės administracijos informacija

*Draudžiama www.zarasuose.lt paskelbtą informaciją naudoti kitose žiniasklaidos priemonėse be raštiško ar žodinio administracijos sutikimo, o jei sutikimas buvo gautas, būtina nurodyti www.zarasuose.lt kaip informacijos šaltinį ir naudoti aktyvią www.zarasuose.lt nuorodą.

Publikuojamų straipsnių autorių nuomonė gali nesutapti su redakcijos nuomone, tačiau yra kiek įmanoma tiksli ir neklaidinanti. Už pateiktos informacijos aktualumą ir tikslumą atsako jos pateikėjai, mūsų informacijos šaltiniai.

www.zarasuose.lt administracija neatsako už komentarus ir jų neredaguoja, tačiau pasilieka teisę pašalinti tuos skaitytojų komentarus, kurie yra nekultūringi ar pažeidžia įstatymus. Už komentarus tiesiogiai ir individualiai atsako juos paskelbę skaitytojai, kurie gali būti patraukti baudžiamojon, administracinėn ar civilinėn atsakomybėn.

1 KOMENTARAS

Parašyti komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Naujienos iš interneto

Rekomenduojami Video

Taip pat skaitykite